MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Co to za gatunek? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Co to za gatunek? (/temat-co-to-za-gatunek)



Co to za gatunek? - zbt - 23.02.2012

Ja mam pytanie, które mnie intryguje od dawna. Czasami tworze muzykę, której nie potrafię zaszufladkować w danej kategorii. Ktoś tak jeszcze ma ?

Jako że nie sampluje, tylko wszystko gram, mam dowolne pole manewru w muzyce i praktycznie 0 ograniczeń. Często jednak sam nie wiem "co robie".

Przykład: To była pierwsza moja próba podejścia do dubstepu, ale ciężko to nazwać dubstepem.

PS: Film był kręcony z innej okazji, tak że mowa tylko o ścieżce dźwiękowej.

Kolejny przykład to to coś:


Beatstrumental w połączeniu z rapem, z motywami tranceowymi i soundtrackiem. Nie mam pojęcia do jakiej kategorii można to zaliczyć. Tudzież liczę na Waszą pomoc ;)

Osobiście nie jestem zwolennikiem szufladkowania muzyki w jakikolwiek sposób. Ale to tak na marginesie. Chciałbym również poznać Waszą opinie w tym temacie.

Ps: Jeśli błędnie określiłem kategorie forum, proszę o przeniesienie.


RE: Co to za gatunek - Basic 64 - 23.02.2012

co do tego pierwszego to zmienić ciut peerkę i masz bita jak się patrzy, przecież nikt nie ustalił że trzeba nawijać konkretnie pod jakieś "oldskulowe" fortepiany czy stringsy :) według mnie ten pierwszy to taki bit ala firma :D (chodzi mi o tempo)
Pozdrówki ^^


RE: Co to za gatunek - zbt - 23.02.2012

(23.02.2012, 18:09)Basic_64(RDS) napisał(a): według mnie ten pierwszy to taki bit ala firma :D (chodzi mi o tempo)

Takiego puncha to już dawno nie dostałem xD



RE: Co to za gatunek - Basic 64 - 23.02.2012

nie wiem jak ty ale ja do BITÓW firmy nic nie mam xD a do nawijki i ich przekazu to całkiem inna bajka więc żeby nie było że twój bit jest do bani czy coś mi się podoba :)


RE: Co to za gatunek - Chrased - 24.02.2012

1. Chillstep, Electronic, Podklad Hip Hop
2. Chill out, downtempo, orchestral


RE: Co to za gatunek? - Cammel - 26.03.2012

Chillstep , Rapowy bit xD
No mozna tez uznac downtempo :)
Pozdro :P


RE: Co to za gatunek? - Yes I Am - 27.03.2012

1.Chillstep
2.To nawet można typowo pod soundtracka uznać... Albo po prostu rap


RE: Co to za gatunek? - 9lives - 27.03.2012

(27.03.2012, 18:21)Dj Tommy B. napisał(a): typowo pod soundtracka uznać...

Co to za gatunek?
(27.03.2012, 18:21)Dj Tommy B. napisał(a): Albo po prostu rap
Rap to nie jest muzyka tylko forma wokalu... mówiona. Muzyka to hip hop :)



RE: Co to za gatunek? - Divine Frequency - 6.04.2012

http://techno.org/electronic-music-guide/
Zapraszam na stronke :) Sporo mozna sie dowiedziec o gatunkach i posluchac przykladow :)


RE: Co to za gatunek? - Basic 64 - 7.04.2012

(27.03.2012, 21:03)Slashlove napisał(a):
(27.03.2012, 18:21)Dj Tommy B. napisał(a): typowo pod soundtracka uznać...

Co to za gatunek?
(27.03.2012, 18:21)Dj Tommy B. napisał(a): Albo po prostu rap
Rap to nie jest muzyka tylko forma wokalu... mówiona. Muzyka to hip hop :)

ha i tera mogę się poczuć jak jeden z tych ważniaczków doczepiających się wypowiedzi innych hahahahaha
<ilied>
Po pierwsze kolego co do pierwszej wypowiedzi drugiego kolegi chodziło mu o gatunek jakim jest muzyka filmowa potocznie nazywana soundtrackiem lub OST
dowód :

wikipedia OST

Po drugie z tym hip hop'em to nie do końca muzyka zią to także styl bycia cała ta subkultura, B boying, Graffiti, Skreczowanie, Winyle, Gadanie rymowane no i oczywiście muzyka wymieniona przez ciebie, czyli filar tego wszystkiego,
ale dla niektórych hip hop A.K.A rap łorewa to i tak na dal będzie rapowanie przez biednych murzynów lub raperów z innej części świata (łorewa) o tym jak to im jest źle i do dupy, że społeczeństwo jest do bani, że wszystko jest do bani.
nie o to tu chodzi, trzeba złapać zajawkę i zrozumieć jakiego rapu (hip hopu) chce się słuchać nie ważne jest że ktoś powie że rap to tylko forma wokalu sranie w banie o.
<lol2> trzeba coś wyciągać z tej muzyki jakieś wnioski trzeba być "świadomym słuchaczem" a reszta już jest mało ważna ^^ i czy to będzie rap, podkład hip hop , beat, rap, podkład rapowy lub nie wiadomo co jeszcze to i tak będzie to zawsze ta sama muzyka.
Też sam kiedyś czepiałem się że hip hop to nie muzyka tylko sub kultrura a częścią niej jest rap, ale teraz zmieniłem zdanie bo nie o to tutaj chodzi xD

Pozdro
PS: ale jebnołem litanie hehe wiem że dla niektórych to bezsensy ale jakoś mi sie nudziło i bez żadnych spin proszę do tych co do ich wypowiedzi się czepiałem <hahaha> wiem że offtop i nic nie wnosi i jak moderacja bedzie miała jakiś problem to wywalcie posta nie będę płakał
jeszcze raz pozdro all

aha i nie bierzcie sobie tego zbytnio do serca bo jak ogólnie wiadomo dyskusje o gatunkach muzycznych zawsze były i będą dyskusjami subiektywnymi.