MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
MusicProducers.pl LongPlay - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: MusicProducers.pl LongPlay (/temat-musicproducers-pl-longplay)



MusicProducers.pl LongPlay - Yes I Am - 20.10.2012

Witam,
Otóż niedawno wpadł mi do głowy pewien pomysł na temat, w jaki sposób mógłbym wydać swoją płytę?
Myślałem nad tym sporo, gdyż chciałbym aby była ona dostępna na nośnikach cyfrowych, w sklepach internetowych jak i tych fizycznych.

W tym momencie przypomniał mi się serwis Megatotal.pl, w którym już próbowałem swoich sił, kiedy to zaczynałem przygodę z muzyką. Niestety byłem mały, głupi i nie poradziłem sobie z wyzwaniem.

No dobrze ale do rzeczy, nikt przecież nie chce czytać mało istotnych rzeczy.

Czym jest serwis Megatotal.pl?

Jest to serwis, w którym artyści, muzycy, producenci, całe zespoły, a także zwykli obywatele czyt. przeciętny kowalski wspierają się na wzajem, w celu wydania projektu.

Jak to działa?

Najpierw trzeba utworzyć konto. Może to być solowy artysta, bądź także cały zespół ludzi.
Następnie wybieramy cel, czyli ile potrzebujemy pieniędzy na wydanie naszego projektu.
(za moich prób było to od 5tys. do 100tys.)
Wrzucamy nasze piosenki na serwis, a dalej ludzie już wiedzą co trzeba robić. Każdy człowiek może wpłacić na nasze konto tak jakby wirtualne pieniądze, teraz to się nazywa chyba waluta megatotal. W każdym bądź razie są to grosiki, czyli nikt nie biednieje, bo są wpłaty od 1gr do tylu ile ktoś chce.
Kiedyś w zamian za wpłaty, darczyńcy wykupowali dla siebie udziały w zyskach ze sprzedaży materiału. Nie wiem czy to dalej obowiązuje, ale zapewne tak.
I tak oto 50% z zysku jest autora, a reszta dzieli się na udziałowców.

W serwisie zbieramy jedynie pieniądze na wydanie naszego projektu. Kiedy osiągniemy ustalony przez nas limit, możemy zacząć proces wydawniczy. To od nas zależy jakie studio wybierzemy, kto nam zrobi płyty i okładki(choć warto wcześniej mieć okładkę, gdyż to zachęca do wpłat).
Dowolnie dysponujemy pieniędzmi w zakresie wydania płyty. Na podstawie faktur rozliczamy się z serwisem, który pokrywa ich koszt.


No ale dobrze jaki był mój pomysł?

Otóż jak już kiedyś była idea wielkiego forumowego collabu, ja chciałbym przekształcić to właśnie w projekt MusicProducers.pl i wydać forumowego Long Play'a.
Powiedzmy, że na krążku znalazłoby się 12 produkcji + ewentualny 1-2 bonus tracki.

Oczywiście problematyczne byłoby to, kto miałby się znaleźć na tym krążku.? Otóż moim zdaniem bralibyśmy jedynie najlepsze propozycje. Jeżeli piosenka odstawałaby nieco technicznie to jest nas przecież tylu, że ktoś na pewno będzie w stanie poprawić mix/mastering.

Wypowiadajcie się co o tym sądzicie.

Z góry mówię. Posty typu "jestem za", "świetny pomysł", "to nie zda egzaminu" nie są tutaj potrzebne, więc jak macie pisać krótkie pierdoły to lepiej nic nie piszcie. Interesują mnie jedynie rzeczowe wypowiedzi.


RE: MusicProducers.pl LongPlay - Afterthought - 20.10.2012

Pomysl nie przejdzie. Jak wyobrazasz sobie wydac plyte z utworami w ~10 gatunkach muzycznych ?? Dla mnie pomysl bez sensu, ale zycze powodzenia w realizacji marzen :P Pozdro


RE: MusicProducers.pl LongPlay - RaNi/Works - 20.10.2012

Heh ja mam takie pytanie:
czy mój kawałek... Ten najnowszy lub mój najlepszy, da radę się wcisnąć do tej dwónastki?


RE: MusicProducers.pl LongPlay - Yes I Am - 20.10.2012

:O Nie czas, żeby decydować o tym, czy dałby jakiś kawałek radę wcisnąć...

Nie słuchałem, więc nie wiem jaki jest. Wiem jedno, utwory muszą być dopracowane w najmniejszym stopniu.

@odd boy... Odnośnie gatunków jest spory zakres manewru. Kto powiedział, że musi być ~10 gatunków muzycznych?
Można zrobić kompilację dajmy na to 3-4 gatunków, moim zdaniem zakres do przyjęcia. Do tego będziemy mogli zwać się prekursorami w mieszaniu gatunków, czy też mecenasami artyzmu. W końcu ludzie dowiedzą się, że można słuchać wielu gatunków muzycznych a nie tylko jednego/dwóch
Można wypuścić projekt w zakresie dajmy na to House, czy choćby Trance osobno.
Jest wiele opcji aby rozwiązać twoje obawy ;)


RE: MusicProducers.pl LongPlay - Herman - 20.10.2012

ale to Twoja osobista sprawa. Ja byłbym może za nawiązaniem jakiejś współpracy z serwisem, ale szczerze nie podoba mi się to i mój głos brzmi NIE. Tutaj możemy stworzyć jakieś dział wsparcia technicznego, ale powiazanie forum z serwisem dla ubogich nie wchodzi w grę. Proponuje wziąć się w garść i za pracę, która zaowocuje sukcesem w przyszłości.


RE: MusicProducers.pl LongPlay - Yes I Am - 20.10.2012

Yyyyyyyy... Nie wiem czy zrozumiałeś Herman. Jaka "osobista sprawa"? Nazwa MusicProducers.pl to tylko tak walnąłem.
Chodzi tutaj w zasadzie o współpracę nas wszystkich - ten pomysł z collabem forumowym. Tylko, że tutaj połączone jest to z próbą wyjścia na rynek.

Wy w ogóle czytacie posty ze zrozumieniem i w całości?>


RE: MusicProducers.pl LongPlay - Herman - 20.10.2012

czas sprawi, że nazwa forum będzie marką rozpoznawalNa, za kilka miesięcy czy lat byćmoże sami będziemy mogli promować użytkównikow. Tempo rozwoju jest bardzo duże, nie jest wykluczone, że za jakiś czas nawiążemy kontakt z wytworniami, które będą czekać na propozycje utwórow z naszej strony. Pozatym w przypadku producentow opcja jest mało realna, nie widzę tego. Inna sprawa z wokalistami, zespołami etc.


RE: MusicProducers.pl LongPlay - Afterthought - 20.10.2012

Yes I Am ale pomysl, ilu jest ludzi skierowanych na wiele gatunkow muzycznych ?? Jesli ktos jakiegos konkretnego gustu nie ma to slucha komercji ktora puszczaja w radiach i na vivie i watpie ze ktos bedzie szukal skladanki 'wymieszanych gatunkow'. Wiem ze chcial bys jak najlepiej, ale twoj koncept jest nieco przekombinowany :) Jestem zarejestrowany na paru forach muzycznych i widze jak ludzie hejtuja inne gatunki, jesli np. trance ma jakas wstawke dubstepowa to juz jest na nie, jesli fan upliftingu slucha progressivu to od razu hejtuje i kloci sie z innymi wiec nie warto kombinowac. Zamiast tego trzeba sie przymierzyc sie do sciagniecia wiecej producentow na forum. Byc moze w przyszlosci bedziesz mogl byc naszym promotorem i wydawac co pol roku skladanki po 15-20 utworow z kazdego gatunku ale narazie nie ma na co liczyc bo jest tu nas zbyt malo :)


RE: MusicProducers.pl LongPlay - Likimasv13 - 25.10.2012

Zgodzę się z

(20.10.2012, 16:45)Herman napisał(a): czas sprawi, że nazwa forum będzie marką rozpoznawalNa, za kilka miesięcy czy lat byćmoże sami będziemy mogli promować użytkównikow. Tempo rozwoju jest bardzo duże, nie jest wykluczone, że za jakiś czas nawiążemy kontakt z wytworniami, które będą czekać na propozycje utwórow z naszej strony. Pozatym w przypadku producentow opcja jest mało realna, nie widzę tego. Inna sprawa z wokalistami, zespołami etc.

Może warto jeszcze poczekać?


RE: MusicProducers.pl LongPlay - Afterthought - 25.10.2012

Widzisz 'No I'm Not' , twoj caly niecny plan zebral po glowie :P Jest dobry ale to jeszcze za wczesnie a tego typu przedsiewziecia :)


RE: MusicProducers.pl LongPlay - Yes I Am - 27.10.2012

Nie oburzę się jakoś o brak większego zainteresowania tym. W końcu po coś jest ten dział ;). Miałem pomysł to się podzieliłem. Nie wypalił trudno ;).

Jakbym miał więcej czasu to sam bym spróbował jakiś album w taki sposób wydać, ale to jednak kupa czasu potrzebna.
Wydaje mi się, że można zamknąć.