MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak wyłączyć w klawiszach - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Jak wyłączyć w klawiszach (/temat-jak-wylaczyc-w-klawiszach)



Jak wyłączyć w klawiszach - Matelina - 25.10.2012

Witam wszystkich zakupiłem sobie tak na początek klawisze Fame Tweak mini i mam z nimi mały problem otóż są pokrętełka i wogóle a nic niedziała ;/ czy to jest atrapa ?

po 2 . czy da sie to jakoś wyłączyć bo gdy lekko wciskam klawisz to jest cichy dzwięk dopiero gdy z siłą wcisne jest głośniejszy.

Nie umiem sobie z tym sam poradzić jeśli ktoś by umiał mi pomoc albo pomoc znaleźć informacje to był bym bardzo wdzieczny ( w zestawie nie było instrukcji ;/ )

tam obok tego ala mixera sa prziciski takie jak CC mode po włączeniu tego nic nie gra , MOD , BANK , PROG , Pitch up , pitch down które nic nie zmieniają.

To sa te klawisze co na video






RE: Jak wyłączyć w klawiszach - Afterthought - 25.10.2012

W sterowniki jakies wgrales?? Na pewno dostales w pudelku instrukcje a jak kupiles uzywane to znajdz sobie na necie w PDF.
Po cholere chcesz wylaczac czulosc klawiszy?? Chyba chodzi o to zeby miec pelna kontrole nad tym jak a nie ze leci jednolity dzwiek... Zawsze mozesz sobie w DAWie poprawic takie cos velocity w piano rollu (jesli korzystasz w FL'a bo niewiem jak to jest zrobione w innych programach tego typu)
I na koniec takie pytanie: Po co kupujesz sprzet ktorego nie rozumiesz i nie potrafisz nawet skonfigurowac??


RE: Jak wyłączyć w klawiszach - Herman - 26.10.2012

jeżeli chodzi o dynamiczne klawisze to duży plus, ja póki co marze o takich ;d jak wyżej, możesz robić korekcję w programie :) wydaje mi się że reszta działa być może w programie dedykowanym, jeżeli łączysz się z pc przez usb. Na logikę po nazwach można dojść do wszystkiego :) wyłączyć dynamiczne klawisze da się napewno, ale jak to zrobić musisz zasięgoać porad z instrukcji obsługi. Sprzęt używany? ;d musisz w internecie szukać czegoś, może na stronie producenta są informacje. Ciężko o to, aby ktoś wiedział jak skonfigurować właśnie Twoje urządzenie.


RE: Jak wyłączyć w klawiszach - Michau1995 - 26.10.2012

midi learn midi learn ale przede wszystkim learn your brain


RE: Jak wyłączyć w klawiszach - Matelina - 26.10.2012

ok już znalazłem tą opcje wyłączania w FL-u tak jak napisał The Odd Boy.

Co do sprzętu jest on nowy jeden z tańszych 199 zł z przysyłką . Znalazłem jednak instrukcjie która była ukryta na płycie ale strasznie tam jest pogmatwane :)


RE: Jak wyłączyć w klawiszach - Johnny - 27.11.2012

tryb CC to tryb w którym nie wysyłasz z kontrolera nut tylko komunikaty midi cc które służą do kontrolowania różnych funkcji w DAWie albo pluginie wiec w tym trybie dzwieku nie wydobędziesz.

a tak w ogóle, to biorąc się za produkcje muzyki na komputerze wypadało by jednak trochę stronę techniczną ogarniać, bo więcej czasu spędzisz na różnych forach szukając pomocy w trywialnych jak ta kwestiach, niż robiąc muzykę.


RE: Jak wyłączyć w klawiszach - michall - 27.11.2012

Fajnie się w ten sposób automatykę nagrywa, tak tylko podpowiem dziewczynie ;P