MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT monorail - a beautiful mind - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT monorail - a beautiful mind (/temat-chill-out-monorail-a-beautiful-mind)



monorail - a beautiful mind - monorail - 8.11.2012

Cześć, po długim okresie przerwy twórczej, coś powstało.
Zapraszam do odsłuchu, komentarze mile widziane :)




RE: monorail - a beautiful mind - RaNi/Works - 8.11.2012

bass zdecydowanie zbyt góruje. break za cicho. ale pomysł nawet spoko.


RE: monorail - a beautiful mind - shadowfinder - 8.11.2012

hej!! :-) miło cię widzieć znowu tutaj

nie uważam, że bass za głośny, czuję, że chciałeś iść w raczej mroczny, głęboki klimat, do tego pasuje taki bass. Pady w tle są bardzo wkręcające. Całość ma klimat jazzowy, jak dla mnie, może właśnie przez ten bass. Zajebisty sample użyty, fajne wycie fal radiowych w tle. Bardzo mi się podoba to przejście.

Zwiększyłbym wolumen na perkusji, jest ona w mojej opinii za cicha. Dobrze skomponowany fortepian elektroniczny w drugiej części, ale mimo tego, za mało się rozwija. Coś jeszcze brakuje aby ten kawałek się tak na prawdę rozkręcił w drugiej części. Może jakiś saksofon (chociaż osobiście nie przepadam) albo róg który by dodał drugą linie melodyjną?

Ładna melancholia, dobrze, że znów działasz! :-)


RE: monorail - a beautiful mind - Stiopa - 8.11.2012

Tym razem shadow mnie uprzedził i to ja się z nim zgodzę, perka za bardzo schowana za tym bassem jest:)
Ale utwór jak najbardziej wkręca.... do zamyślenia...
Pozdrawiam.


RE: monorail - a beautiful mind - monorail - 8.11.2012

Chłopaki, dzięki za rady, perkusję celowo chciałem wrzucić w tło, ale jednak widzę że ten zabieg nie do końca się sprawdza, poprawię to i dam ją wyżej : )
Pany ! Piotrek i Stiopa, poprawiłem co trzeba było, zobaczcie dajcie znać.


RE: monorail - a beautiful mind - shadowfinder - 9.11.2012

lepiej - ale według mnie powinieneś jeszcze coś dodać na koniec, ale to oczywiście już twój wybór! :-)


RE: monorail - a beautiful mind - monorail - 10.11.2012

próbowałem na koniec, ale jednak nie pasuje mi nic, tak mi zostało w głowie i tak musi zostać :)


RE: monorail - a beautiful mind - droom - 11.11.2012

Yo :)
Z tym basem wystarczyloby lekko korekcji uzyc, czyli, uciac ponizej 50ki i lekko level obnizyc, barwa jak najbardziej spoko, miekka, ciepla :)
Walek jalowy, ale ja np takowe lubie, minimalizm w klimacie :)
Po jasny chooy srac efektami, dzwiekami, panorama, jak mozna w tak prosty sposob uzyskac niesamowity,wciagajacy klimattttt !!!
Lecz jednak, brakuje mi TU tej kropki nad I >>>
Pozdrawiam
DrooM


RE: monorail - a beautiful mind - pika - 13.11.2012

pomysl bardzo fajny :) niektóre nuty bym inaczej ulozył, ale mix mi sie w ogole nie podoba.


RE: monorail - a beautiful mind - Simonus - 14.11.2012

Mnie to zupełnie nie przeszkadza całkowicie rozumiem zabieg, kolega chciał głównie przedstawić delikatne smaczki randomowego arpa, basik jako lead daje specyficzny klimat. Na koniec powinien wlecieć damski vox byloby super :)


RE: monorail - a beautiful mind - monorail - 14.11.2012

Kolega Simonus wyczaił specyficzny klimat, właśnie tak. Gdybym mógł dałbym 2 plusy :) z damskim voxem podrzuciles mi dobry pomysł. Znam damę o pięknej, aksamitnej barwie głosu. Co prawda był plan, ale stwierdziliśmy że ciężka sprawa coś do tego dograć, jednak nie pomyśleliśmy o samej końcowej części utworu. Dzięki !