MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ABSYNTH 5 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Download (https://musicproducers.pl/forum-download)
+----- Dział: VST/VSTi (https://musicproducers.pl/forum-vst-vsti)
+----- Wątek: ABSYNTH 5 (/temat-absynth-5)

Strony: 1 2


ABSYNTH 5 - FL FAN - 10.11.2012



ABSYNTH 5 - Strona producenta.

ABSYNTH 5 jest wyjątkowym syntezatorem z unikalnym dźwiękowym potencjałem (z więcej niż 2,100 obecnych dźwięków w zasobach) Jego specjalnością jest nieograniczone spektrum niezwykłych, rozwiniętych dźwięków utworzonych przy użyciu potężnej architektury hybrydowych syntez, wyszukanych modulacji i systemowi efektów. Co więcej ABSYNTH 5 to nie tylko syntezator, ale potężny plugin efekt dla traktowania ścieżek audio używając unikalnego banku efektów ABSYNTH 5.


Wersja 5 sprawia, że tworzenie dźwięków stało się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Z nowatorskim Sound Mutator jest teraz możliwe utworzyć zupełnie nowe dźwięki przez łączenie cech innych dźwięków, generowanych bez zapoznawania się z głębią architektury syntezy. ABSYNTH 5 również zawiera nowe i niezwykłe efekty i filtry takie jak Aetherizer, Cloud Filter i Supercomb, jak również 250 nowych presetów, które odkryją dotąd nieznane regiony dźwięku.



Rozszerzona biblioteka dźwięków, (200 synthów) 30 nowych ustawień efektów. Dodane biblioteki "Spectral Expansion" oraz "Absynth Twilights" - Te świetne dodatki dostarczają 400 kolejnych zadziwiających presetów. Co daje łączną sumę wszystkich dźwięków w Absynth 5 do ponad 2,100.

[Obrazek: g_-_550x366_-_-_37382x20121117200342_0.jpg]


Z ABSYNTH 5 nie potrzebujesz głębokiej znajomości syntezatorów lub umiejętności projektowania dźwięków by utworzyć twoje własne profesjonalne dźwięki. Nowa technologia (Mutator) reprezentuje całkowicie świeże podejście do projektowania dźwięków, pozwalając łączyć cechy dźwięków z kilku dźwięków z biblioteki, bez zajmowania się złożonymi edytorami oscylatorów, obwiedni/powłok i sekcji efektów.

Jeżeli, na przykład chcesz dodać cechę/nakładkę "dirty" do miękkiego dźwięku pada, mógłbyś wziąć cechy zniekształconego basu z Biblioteki ABSYNTH i zastosować je do pada. Użyj Przeglądarki, by znaleźć muzyczne własności / cechy których potrzebujesz.

Jest również łatwo zdefiniować, które elementy dźwięku powinien zostać zmieniony - np. ustawienia oscylatorów, filtry, obwiednie/powłoki, efekty - lub wszystko razem. Ponadto, osiem świetnie strojących układów sterowania Mutator's zapewnia szybki dostęp do ośmiu własności dźwięku, takich jak brightness ("jaskrawość"), bas, rezonans, distortion ("wypaczanie") dla twoich niedawno utworzonych dźwięków.

[Obrazek: g_-_550x366_-_-_37382x20121117200356_0.jpg]

Nowy Aetherizer jest ogromnie potężny i wszechstronny. Wyszukany efekt "granulowania" rozkłada dźwięki do najmniejszych cząstek ("grains") i składa je rozmaitymi sposobami. Rezultatem są niezwykły chór i vocoder sounds, grain clouds, opóźnienia (delays), przesunięcia tonacji (pitch shifts), (pogłos) reverbs i dziwne odbicia - i wszystko pośrodku. Ten efekt (jak i wszystkie efekty Absynth 5) działa także z zewnętrznymi źródłami dźwięku. Na przykład audio tracki wewnątrz sequencera. Istny plac zabaw do manipulacji dźwiękami !

[Obrazek: g_-_550x366_-_-_37382x20121117200419_0.jpg]

Źródło: Strona producenta (moje tłumaczenie tekstu ze strony producenta)
____________________________________________________________________________________________

Na zdjęciu poniżej jest panel główny wtyczki. Obok przycisku "Sounds" jest wybór "Instruments" albo "effects" - Proste pola wyboru instrumentów lub efektów. Wyżej obok BROWSER, są przyciski, które otworzą właściwości tworzenia powłok/obwiedni "ENVELOPE" lub LFO gdzie możemy rozwijać i modyfikować nasz dźwięk. Po prawej zaznaczona jest na zdjeciu ikonka klawiatury, której kliknięcie spowoduje pojawienie się muzycznej klawiatury wtyczki. Na dole gałki do prostego i szybkiego modulowania dźwięków (na przykład głośność, efekt wypaczania "distortion" czy głębokość dźwięku). W dolnym lewym rogu przycisk do automatycznego przytrzymywania wciśniętych klawiszy i gałka do zmiany tonacji.

[Obrazek: g_-_550x366_-_-_37382x20121117195824_0.jpg]

DEMO - strona pobierania wersji demo tej wtyczki. Wystarczy wpisać swój adres e-mail zaznaczyć kraj i źródło wiedzy na temat Absynth, kliknąć "SEND" i link (przez który będzie możliwe pobranie demo) przyjdzie na maila.

Instalator przeprowadzi nas przez proces instalacji.
Po uruchomieniu - w celu zapoznania się z nowymi dźwiękami należy kliknąć na górze „BROWSER” (właściwie już chyba jest ustawione na tej opcji) później niżej kategorię banku dźwięków, typ, podtyp i tryb no i na końcu wybrać instrument.

Wersja demo milknie po 30 minutach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by uruchomić wtyczkę ponownie.


RE: ABSYNTH 5 - Tranceangel - 11.11.2012

Powiem, że to była moja pierwsza zewnętrzna wtyczka w FLu jaką zainstalowałem :)
Mam ją od Lipca 2010 i wtedy używałem ją dość często (ale bardziej korzystałem z presetów niż kreowałem coś własnego z tego względu że nie ogarniałem ją wtedy). Teraz nadal nie ogarniam wszystkich funkcji, ale myślę że 75% tej wtyczki mam opanowane :)

Używam dość rzadko z tego względu że jako mój ulubiony syntezator jest Sytrus. Absynth'em lubie się czasem pobawić jeśli chodzi o bardziej eksperymentalne brzmienia (myślę że ta wtyka jest najlepsza do takich brzmień).
Kolejną zaletą jest jej wszechstronność, ponieważ oprócz modułu instrumentu ma moduł FX, i można ją wrzucić jako efekt na mixerze i się dalej bawić jej ogromem możliwości :)

Wtyczkę polecam, świetnie się sprawdza dla tych gatunków gdzie liczy się oryginalność brzmienia i pomysł.
Co prawda że jest dość trudna do ogarnięcia, mimo tego warta poświęcenia jej troche czasu.

Pozdrawiam!


RE: ABSYNTH 5 - Aitra - 11.11.2012

Jak dla mnie Absynth 5 to najlepsza wtyka jaka tylko moze byc :D Polecam ją , wspaniale barwy padow oraz przerozne gitary i nie tylko . Warto ją mieć ;)


RE: ABSYNTH 5 - S.Strzesniewski - 11.11.2012

Zgadzam się z Tranceangel jak i z Aitrą :) Eksperymentalne i oryginalne brzmienia to w tej wtyczce najlepsze :)


RE: ABSYNTH 5 - RaNi/Works - 11.11.2012

niewiem czy mnie spasuje. Nie dla każdego ta wtyka jest.
Kij z tym pewnie ma dobre presety. Xd


RE: ABSYNTH 5 - Condi - 12.11.2012

No gniecie dość, brzmienia od naprawdę tajemniczych po zwariowane. Do tego nie masakruje procesora.


RE: ABSYNTH 5 - Estrax - 12.11.2012

Tylko... jeden mankament. Absynth to nie DAW, a w takowym dziale się aktualnie znajduje.

Osobiście lubię tą wtyczkę, przede wszystkim za prostotę w kreowaniu brzmień w stylu arpów jak u Tangerine Dream, czy też różnej maści brzmień do ambientu. Na zachętę dodam, że korzysta z niej m.in. Sascha Dikiciyan aka Sonic Mayhem, który w swojej karierze popełnił kilka ścieżek dźwiękowych, m.in do Quake 2, czy Mass Effect 3.


RE: ABSYNTH 5 - belothar - 12.11.2012

Cholernie skomplikowany wtyk a zarazem chyba jeden z najbardziej rozbudowanych obecnie na rynku. Native Instruments od klasa światowa i jeszcze się na nich nie zawiodłem. Absyntha muszę w końcu bardziej przetestować, bo nie miałem okazji.


RE: ABSYNTH 5 - sowa - 13.11.2012

lubie ten syntezator między innymi za nazwę, która się miło kojarzy hehehe, ale generalnie jak dla mnie zbyt duży kombajn może kiedys się rzucę na takie maszynerie


RE: ABSYNTH 5 - FL FAN - 17.11.2012

Z racji tego jak bardzo użyteczną i wyjątkową jest ta wtyczka postanowiłem jeszcze przetłumaczyć kilka wartych uwagi zdań i napisać recenzję na temat tej wtyczki. Do przeczytania tutaj: Absynth 5


RE: ABSYNTH 5 - V!D! - 8.12.2012

Absynt to tylko z cukrem i ogniem...;):):)


RE: ABSYNTH 5 - Herman - 12.12.2012

Dla mnie osobiście jedynie zużycie procesora przez ten plugin jest minusem.


RE: ABSYNTH 5 - maxjarek - 27.01.2013

Ja mam od kilku dni...fajnie że można wprowadzać zewnętrzne źródła dźwięku nie wiecie może czy wave też można? Pady są ok co do leadów to trochę przekombinowane miks ich nie zniesie trzeba je rozkrecać absynth ma tylko jedną wade słaba rozdzielczość dźwięku podobnie jak fm8...reaktor 5 i Dms dimenision trance czy dancida z tych co znam i trochę massive mają rozdzielczość która może nawiązać walke z dźwiękami komercyjnych utworów które słyszymy w radiu czy TV nexus,cytrusy,sylenth i inne mają nie wyraźne brzmienie nie to co w reaktorze


RE: ABSYNTH 5 - Johnny - 27.01.2013

jaka znowu rozdzielczosc dzwieku? <hahaha><mdleje>


RE: ABSYNTH 5 - maxjarek - 29.01.2013

Jaka rozdzielczość? jest różnica jakości między np źródlem dźwięku HD płynącym z telewizora nowej generacji bezpośrednio ze stacji TV a np kompresowanym źrodlem dźwięku mono z filmiku z youtube który sobie zapiszemy na kompie za pomocą ściągnika czy jak to się nazywa? Tak samo jest z VTS'ami wydaje że nawet jeśli wprowadzą coś nowego pakę nowych brzmień to pracują na starych systema ale mogę się mylić...ale np fl ma te same dźwięki jeszcze z fl 4 albo dalej


RE: ABSYNTH 5 - Johnny - 29.01.2013

tworzysz teorie i mieszasz pojęcia, napisze ci tylko że mylisz się.


RE: ABSYNTH 5 - maxjarek - 30.01.2013

Absynth 5 vs mikro prism


http://w56.wrzuta.pl/audio/4hNWAIM6UR3/absynth_5

http://w56.wrzuta.pl/audio/1w0SSh0oSmZ/reaktor_5_mikro_prism


sytrus vs razor


http://w634.wrzuta.pl/audio/5bAZqF2UrKS/sytrus_hyper_resonant_2

http://w634.wrzuta.pl/audio/8viDkGD0GrA/reaktor_5_razor


rozdzielczości plików może są takie same a wszystkie DAW'y i wtyczki mogą być wyposażone w te same sterowniki ale sama próbka dzwięku z absyntha czy sytrusa ma mniejszą rozdzielczość i do tego efekty i filtry mają wady bo np w guitar rig masz lepszego flangera niż w nexusie bardziej wyraźnego i realistycznie brzmiącego kiedyś też wpiąłem na mixer love philter do leada z massive i brzmiał jak sytrus a w absynth;cie składają nowe dzwięki z tych sammych próbek co w starszej 4 ...saw,square,generator szumów,wzmacniacze i jest nowy dzwięk do absynth 5 ale systemy zostały te same i próbki te same te same próbki dzwięku stwozone może w 2008/09(nie wiem s którego roku jest absynth) kiedy nie było może jeszcze takiego sprzętu efekty,wzmacniacze i flitry te same z któych zrobione są nowe dzwięki no i jeszcze dodali kilka nowych efektów i możliwości rozbudowy dzwięku ale jest to tylko rozszerzona wersja nie wymienili wszystkiego z resztą to nie jest tak hop zaprogramować takiego potwora dużo łatwiej było by im zrobić syntezator hardware czy monitory za 10000 bo pewnie wiedzy ku temu i możliwości im nie brakuje


RE: ABSYNTH 5 - ProCkers - 30.01.2013

Nie ma czegoś takiego jak rozdzielczość dźwięku kolego :) Dodatkowo piszesz strasznie chaotycznie, że ciężko zrozumieć o co Ci chodzi :)


RE: ABSYNTH 5 - Johnny - 30.01.2013

bez kitu, przeczytalem te wszystkie trzy posty po kilka razy i nie wiem o co chodzi. nie rozumiem. przyklady z wrzuty (128kbps mp3, swietna jakość do udowadnainia czegokolwiek o.O) czemu mają dowodzić? że różne synthy brzmią inaczej? no chyba jakby były takie same to nie miało by sensu kupowanie różnych. reszty nie komentuje bo to zwyczajne brednie i ewidentnie widać ze pisze o czymś czego nie rozumie dorabiając jakieś dziwne teorie. z mojej strony koniec tematu, wróć jak wymysły zamienisz na jakąś wiedzę.


RE: ABSYNTH 5 - Herman - 30.01.2013

generalnie istnieje cos takiego jak rozdzielczosc dzwieku :d a koledze moze chodzi o unison i detune, tj. w absynth nie slychac "gołej " fali.