MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Dawid Cichocki - Sweet Memories - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Dawid Cichocki - Sweet Memories (/temat-trance-dawid-cichocki-sweet-memories)



Dawid Cichocki - Sweet Memories - Revo - 18.11.2012

Chciałbym abyście ocenili mój nowy kawałek, wszelkie rady mile widziane :)



RE: Dawid Cichocki - Sweet Memories - Afterthought - 18.11.2012

Widac ze dopiero zaczynasz przygode z muzyka, nie jest za dobrze ale tez nie jest totalnie zle :P
1. Zmien kick w tym utworze,
2. Staraj sie bawic efektami, automatyzacjami, etc.,
3. Aranz jest dosc monotonny, popracuj nad tym,
4. Mixdown jest jakotaki, nieco zamulony ale slyszalem lepsze :)

Jeszcze sporo pracy czeka cie zeby ludziom sie bardzo podobalo, tak wiec pracuj i pracuj a rozwiniesz swoj potencjal :)


RE: Dawid Cichocki - Sweet Memories - T-Sted - 18.11.2012

Fx w 0:29 za głośny (powtarza się jeszcze kilkukrotnie), perkusja strasznie sucha - daj na nią jakiś reverb. Jeszcze co do perkusji to pościnaj trochę wysokich bo miejscami trochę kłuje w uszy. Jeśli chodzi o kick to wymień go na jakiś mocniejszy, skompresuj, zequalizuj bo tak to sobie tylko pyka.


RE: Dawid Cichocki - Sweet Memories - Revo - 18.11.2012

Dzięki za opinie, są dla mnie bardzo pomocne. Chce się doskonalić, bo muzyka jest dla mnie życiową pasją


RE: Dawid Cichocki - Sweet Memories - Afterthought - 18.11.2012

(18.11.2012, 19:06)DawidCichocki napisał(a): Dzięki za opinie, są dla mnie bardzo pomocne. Chce się doskonalić, bo muzyka jest dla mnie życiową pasją

Dziekuje sie tymi plusikami pod postami, a jeszcze nie jedna osoba sie pod tym odezwie i dorzuci swoje '5 gorszy', cierpliwosci ;P

Polecam zajrzec do dzialu 'Przedstaw sie' i powiedziec na swoj temat pare slow tak zebysmy wiedzieli z kim mamy do czynienia, bo poki co znamy cie od strony artystycznej a nie wiemy kim jestes, jak sie nazywasz, gdzie mieszkasz etc. Jesli nie chcesz nie musisz ale z reguly wszyscy nowo przybyli tak wlasnie robia wiec milo by bylo i z twojej strony ujrzec taki gest :P Pozdawiam ;)


RE: Dawid Cichocki - Sweet Memories - RaNi/Works - 19.11.2012

Przyznam że jednak słabo z fx kick musi zostać zmieniony. Break do dopracowania. Słaby mix. No cóż bije w uszy to że zaczynasz tworzyć. Jak na początki to źle nie jest. Ćwicz, to da pozytywne skutki. Pozdro w dalszym tworzeniu.


RE: Dawid Cichocki - Sweet Memories - Stiopa - 19.11.2012

Nie swirujcie aranz fajny ma chlopak pomysly, a to najwazniejsze, wykonania/ techniki sie nauczy. Przede wszystkim trzeba sluchac i sluchac co jest zle i poprawiac. Podpisuje sie po kolegami wyzej, pera do dopracowania, za sucho, kick za malo gory, za malo przestrzeni brejk troche przy krotki i zbyt ubogi, ale fajne melodie.
Pozdrawiam.


RE: Dawid Cichocki - Sweet Memories - Revo - 19.11.2012

Jak mogę poprawić swój miks? Co powinienem zmienić? Macie jakieś rady jak dla początkującego producenta? :)


RE: Dawid Cichocki - Sweet Memories - Stiopa - 19.11.2012

http://www.studiomastering.net/mastering03.html

Poczytaj sobie, podstawa to dobra equalizacja i compresja brzmień, nadawanie im głębi przestrzeni tzw mięcha, nakładanie odpowiednich efektów typu reverb delay itp. No i ostatecznie wydobycie z całości tyle powera ile się da!
Powodzenia!


RE: Dawid Cichocki - Sweet Memories - Afterthought - 20.11.2012

Cos pomieszales kolego :P Mix to efekty, equalizacja i kompresja, owszem; lecz przedewszystkim zestawienie glosnosci poszczegolnych sciezek (tj, kick, bass, pekrusja, pad itd) tak, aby zadna z nich nie byla slyszana mniej lub bardziej wzgledem calosci. Wyciaganie miesa na wierzch, czy jak to ujales 'powera' odbywa sie raczej podczas masteringu kiedy to kompresujesz sume pasmami tak, nie bylo zbyt zamulasto lub piszczaco oraz aby bylo jak najglosniej nie powodujac znacznej utraty jakosci dzwieku :) Koniec wykladu, dziekuje za uwage xD