MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Inspiracje - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Wasze początki (https://musicproducers.pl/forum-wasze-poczatki)
+---- Wątek: Inspiracje (/temat-inspiracje)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Inspiracje - Mike Tunes - 25.11.2012

TOM SWOON! Oj chłopak ma fantazję. :D


RE: Inspiracje - Lucjano - 4.12.2012

Mnie najbardziej poruszyła twórczość artysty zwanego dziś Ne!tanem a niegdyś Baby Directz - jego nuty i styl mnie po prostu kosi i dalej się nim jaram (jakkolwiek to zabrzmi ;P)


RE: Inspiracje - piral - 6.12.2012

Ogromną inspiracją są dla mnie utwory takich artystów jak Burial, Deadmau5, KOAN Sound, Asa, Culprate, Sorrow, Feed Me (Spor), Noisia, Eric Prydz (szczególnie Cirez D), The Upbeats, Daft Punk, Posij i Madeon.

Rozbieżność gatunkowa jak widać ogromna. ;)


RE: Inspiracje - Matze - 9.12.2012

Dr Dre mój namba łan, a tutaj inny gracz. Exposion nie ma, aczkolwiek warto zobaczyć :)
http://www.youtube.com/watch?v=J9DX-CKTeYM


RE: Inspiracje - RaNi/Works - 10.12.2012

Ja nie mam określonych źródełek tworzenia muzyki.
Co do ośmiobitówek to kitsune² ewentualnie melodie z crackowych demoscen
normalna nuta to Baiyon oraz Deadmau5 mimo iż tego za bardzo nie słychać.


RE: Inspiracje - Alex fat - 9.01.2013

Wychodze z zalozenia ze , Muzyka jest zwierciadlem duszy , wiec musi isc ze srodka , zemnie. Utwory robione od tak , bez zadnego przekazu mnie niekreca , muza musi mieć klimat i staram się takie utwory wlasnie robic , z klimatem. Roznie to wychodzi ale glownie sa to utwory w odcieniu barw jesieni czyli dosyć smutne , zastanawiające , gdzie słuchacz czasem się zamysla. Emocje stanowią glowna inspiracje dlamnie , bardzo mnie poruszylo jak umarl nasz Papierz , musialem to wyrazić utworem. Ale roznierz inspiracje przychodzą z innej strony , np. jak się zakochałem w pewnej pannie , to asz huczało w glowie od brzmien , poterzna inspiracja , ale roznierz jak uslysze jakiegoś producenta co robi orginalna muzyke , to program sam się odpala. " Muzyka jest karma dla duszy " , to jest moje motto ,i puki zyje to zawsze będę jej sluchal i ja twozyl. Pozdrawiam :)


RE: Inspiracje - matt_bodkin - 16.01.2013

Odkąd pamiętam wpływ na moją muzykę mieli tacy Trance-geniusze jak: Blank & Jones, ATB, Aquagen, Kai Tracid, Armin van Buuren, Joern van Deynhoven, Daniel Kandi, Nitrous Oxide, a także wielu wielu innych dobrych producentów tejże muzyki.. Dużą inspiracją są oczywiście uczucia i to co się dzieje dookoła nas.. aczkolwiek nie potrafię dokładnie określić, co na mnie wpływa... Muzyka po prostu jest we mnie.. :)


RE: Inspiracje - vason8 - 3.02.2013

Ja inspiruję się raczej artystami. Uwielbiam AraabMUZIK-a, a raczej jego skill. Dla mnie jest po prostu niesamowite to, jak koleś potrafi z łatwością klepać muzykę na MPC + ten luz w palcach. Ciekawych rzeczy szukam również u innych producentów. Ostatnio bardzo podobają mi się produkcje Just Blaze czy XXYYXX. Myślę jednak, że jakieś emocje bądź doświadczenia życiowe również mogą skłonić człowieka do zrobienia czegoś ciekawego.


RE: Inspiracje - satl - 9.02.2013

Dla mnie największą inspiracją muzyczną jest Netsky. Chyba nikt nie osiągnął tak wielkiego sukcesu na scenie dnb w tak krótkim czasie jak właśnie Netsky. Uwielbiam wszystkie jego utwory, jest w nich pełno pozytywnej energii... Ja w swoich utworach też staram sie wyrażać siebie i oddawać słuchaczowi tą pozytywną energie... Inspiracją dla mnie są również tacy artyści jak S.P.Y, London Elektricity, Camo & Krooked, High Contrast, Fred V & Grafix czy Brookes Brothers. Poniżej załączam wam kilka z wielu moich ulubionych i najbardziej inspirujących mnie numerów:

[video=youtube]watch?v=QdX7o8Ev-z0[/video]

[video=youtube]watch?v=-X079aEWKlw[/video]

[video=youtube]watch?v=6LERwqzaZXA[/video]

[video=youtube]watch?v=wXGJUg_QEAA[/video]

Pis Joł !


RE: Inspiracje - Konrad - 11.05.2013

Tak jak Kay i T-Sted również swoje natchnienie biorę z przykrych doświadczeń, ale nie tylko.
Książka i film także mają swój wpływ, jednak najbardziej oddziaływają na mnie gry, w szczególności rpg (seria Chrono Trigger/Cross) xD

A jeśli chodzi o inspiracje zaczerpnięte z muzyki to jest ich sporo :P Np. Yasunori Mitsuda, Nobuo Uematsu, Yoko Shimomura, Akeboshi, KoRn, Shootyz Groove, Force of Nature, Fat Jon, Tommy Emmanuel, Don Ross, Jacek Kaczmarski, Spor, Static-X, Queen, The Reign of Kindo, Nero.

Co do muzyki to wszystkiego słucham, bo nie lubię wszelkiego typu ograniczeń :P

... Wiem xD Trzeba połączyć mathcore z dubstep'em lub d&b xD Ktoś słyszał taki miks ?


RE: Inspiracje - Zpek - 13.05.2013

Największą inspirację do tworzenia muzyki daje mi Bassnectar. Ten gość jest wielki. Od jego mocnych i soczystych elektronicznych dźwięków niosących za sobą posmak dubstepu po jego niewyobrażalnie świetnie wbite całe zwrotki wokalów i te ponad 100 utworów, które zawsze wyróżniają się czymś specyficznym. To właśnie ryjąc się jego trackami wpadłem na pomysł, że zaczne kleić coś swojego :)


RE: Inspiracje - travisspears0 - 1.09.2013

Mysle, ze wszystko, czego slucha sie przez dluzszy czas odbija sie potem na tym co tworzymy, bo to tak naprawde juz siedzi nam w glowie i jakby nas ksztaltuje. sluchalem masy zespolow, wiekszosc grala nu metal potem poszedlem w dnb dubstepy i trapy. coz dlugo by wymieniac... :)


RE: Inspiracje - Wizzardius - 1.09.2013

Mnie bardzo inspirują starsze kawałki (zwykła muzyka popularna z lat '70 '80 '90), do tego USA rapsy (Eminem Heart) i chyba troche Paul Kalkbrenner.


RE: Inspiracje - Grisha - 1.09.2013

Brytyjska, jak i polska scena punkowo - hardcorowa, no i może część amerykańskiej :D


RE: Inspiracje - Mard - 16.09.2013

Może to dziwne, ale mnie bardzo inspirują wywiady z muzykami, nie koniecznie producentami, nie koniecznie z moimi idolami, ale w większości. :D Takim wywiadem jest TEN, z Noonem. Mówi tutaj o technicznych sprawach i to mnie osobiście bardzo inspiruje. Tak samo na mnie działają wywiady z Mediumem (który tworzy świetne bity), czy Ostrym.
Czasami dostaję weny po obejrzeniu kilku filmików, które pokazują proces produkcji utworu na poziomie wyższym, niż mój. :D Poniżej jeden z tych filmików:


Ale tak naprawdę inspiracje można czerpać zewsząd. :)


RE: Inspiracje - zielny - 14.11.2013

Według mnie jeśli idziecie drogą Swidish House to dobrą inspiracją może być Tom Swoon czy Blinders. Chłopaki robią niezłą muzykę dzięki czemu mogą zwiedzić kawał świata. To może być inspiracją z Polskich producentów, z zachodu to polecam Vicetone, Dub Vision, Hardwell, Steerner, Nicky Romero .


RE: Inspiracje - OProject - 15.11.2013

Inspiracje głównie czerpie z utworów a słucham wielu różnych gatunków.
Również inspirują mnie jakieś filmy z eventów czy ze studia artystów, wywiady itp.
Do artystów którymi się inspiruje zawsze będą należeć Włosi Lorenzo Carpella i Francesco Scandolari stworzyli wiele fajnych kawałków pod różnymi aliasami, również genialny Activator, Trance Generators, Scot Project, Zenith, Beholder and Balistic i wielu innych ;)
Generalnie inspiracje czerpie z różnych kawałków, coś gdzieś usłyszę a później tworze coś podobnego nawet nie bazując na innych trakach, po prostu siedzi mi w głowie dany motyw xD
Nie tylko z muzyki można czerpać inspiracje również z otaczającej nas przestrzeni, z filmów, programów, gier z których np. można wyciąć wokal :D
Czasem potrafię wyobrazić sobie taki zarys kawałka w głowie jednak nie zawsze daje radę to przelać na komputer.
Możliwości inspiracji są nie ograniczone... :D


RE: Inspiracje - lovetrance01 - 15.11.2013

Jak większość z was i mnie najbardziej inspiruję muzyka innych producentów. Warunek - musi mieć naprawde duży przekaz emocjonalny. Najbardziej trafiają do mnie nostalgiczne i melancholijne melodie.
Bardzo inspirujący jest dla mnie również oldschooloy trance. Wiąże się z tym mój pierwszy mały sukces. Wyjątkowo mocno wpadł mi w ucho Essential Mix Paul'a Oakenfolda z 1999 roku. Fantastyczna muzyka. Postanowiłem zrobić kawałek, który będzie przypominał brzmieniem te z przed 14 lat. Jak się potem okazało, był to mój pierwszy utwór, który udało się opchnąć wytworni :-)


RE: Inspiracje - OProject - 15.11.2013

(15.11.2013, 22:22)lovetrance01 napisał(a): (...) Postanowiłem zrobić kawałek, który będzie przypominał brzmieniem te z przed 14 lat. Jak się potem okazało, był to mój pierwszy utwór, który udało się opchnąć wytworni :-)
Zapodaj ten kawałek, chętnie posłucham ;)


RE: Inspiracje - lovetrance01 - 16.11.2013

Do końca tego roku będzie oficjalnie wydany i wtedy wrzucę:-)
W ramach inspiracji przy produkcji trance polecam Paul Oakenfold - Essential Mix World Tour 1999. Chyba dziesięć setów z całego świata. Warto poznać historię tego gatunku:-)