MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Inspiracje - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Wasze początki (https://musicproducers.pl/forum-wasze-poczatki)
+---- Wątek: Inspiracje (/temat-inspiracje)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Inspiracje - Creatorz - 26.12.2013

Dla mnie największą inspiracją są moi znajomi, producenci hardstyle, którzy czerpią frajdę z tworzenia muzyki i wychodzi im to tak naturalnie, jakby robili to od dziecka. jeśli chodzi o DJ-kę, to największą inspiracją dla mnie jest DJ Kutski, który prowadzi swoje show ,,Keeping The Rave Alive'' Jego styl jest niepowtarzalny a to co wyprawia za konsoletą to poezja dla mnie. Jeśli miałbym wybrać jakiegoś top producenta to na pewno będzie to Audiofreq. Polecam posłuchać jego najnowszy album ,,Audioception'' :)


RE: Inspiracje - Adamzzz - 26.12.2013

(26.12.2013, 11:18)Creatorz napisał(a): Dla mnie największą inspiracją są moi znajomi, producenci hardstyle, którzy czerpią frajdę z tworzenia muzyki i wychodzi im to tak naturalnie, jakby robili to od dziecka. jeśli chodzi o DJ-kę, to największą inspiracją dla mnie jest DJ Kutski, który prowadzi swoje show ,,Keeping The Rave Alive'' Jego styl jest niepowtarzalny a to co wyprawia za konsoletą to poezja dla mnie. Jeśli miałbym wybrać jakiegoś top producenta to na pewno będzie to Audiofreq. Polecam posłuchać jego najnowszy album ,,Audioception'' :)

Dobry post. Kutski razem z Audiofreqiem są aktywni na różnych forach internetowych - opisują procesy produkcji, jak djować, radzą jak wykręcać kicki hardstylowe. Genialni goście. Nauczyłem się od nich ho ho a nawet jeszcze więcej. Aż trudno sobie wyobrazić co by było gdyby taki Wajldstajlz albo Nojskontrolerz także wyjawili swoje sekrety produkcji (takie moje małe marzenie >.< ).
No i ostatnia płyta Audiofreqa jest jedną z najlepszych w tej zwariowanej muzyce.
POZDRO


RE: Inspiracje - MichaelFoxlike - 26.12.2013

Polecam w YouTube wpisać: deadmau5 live stream
Filmów jest sporo, ja osobiście czasami słucham tego podczas mojej normalnej pracy(8h etat) i daje mi to dobrego kopa do produkcji po robocie :)
Tak w ogóle to dzięki deadmau5 i tym filmikom zacząłem produkcję muzyki i nadal mnie to inspiruje. Czasami Joel więcej gada niż produkuje, ale wśród jego livestream'ów są perełki z dobrym bitem i sporą dozą inspiracji :)


RE: Inspiracje - woziu122 - 29.12.2013

Hoho ciekawy temat, u mnie to bylo tak:
- gdy mialem 12 lat to wujek zaczal mi puszczac The Beatles, Depeche Mode i Pink Floyd, wytlumaczyl mi ze jak chce sluchac muzyki elektronicznej to musze posluchac jak brzmialy poczatki rocku i jego odpowiedniki aby zrozumiec sens muzyki (moze mial troche dziwna inspiracje ale nawet mi to pomoglo)
- pozniej mialem zajawke na ekwador manieczki, sfinks i typowe banie ktore krolowaly w Polskich klubach (ZA TE 15 BANIEK!! ;D)
- 18 lat - i tu wchodzi w moje zycie Hardstyle, slucham tego od 4 lat i wiem ze mi sie juz nie znudzi bo zawsze znajdzie sie ktos kto zrobi lepszy, swierzszy kawalek i to nie upadnie!
Dopiero od 4 miesiecy zdecydowalem tworzyc w FLS i gdy w czyms sie gubie to wracam do tego co sluchalem za malolata, fajnie jest powspominac i zawsze cos sie na glowie zakreci, cos co da Ci nowy kierunek w mysleniu (bynajmniej tak jest w moim przypadku).

Peace Love and Ecstasy!


RE: Inspiracje - Zirds - 15.03.2014

Moimi inspiracjami są nie tylko producenci techno, muzyki elektronicznej czy tam popu. Wychowałem się, fakt na Depeche Mode i Petshop Boys, ale też miałem długi okres słuchania muzyki klasycznej i takich artystów kompozytorów jak Pachelbel, Vivaldi, Liszt, Mozart etc.

Słucham klasyki amerykańskiego rapu, jazzu, rock and roll'a.. Dużo słucham minimalu i ambientów, breakcore'u, happyhardcore'ów, ale i tak największe inspiracje dla mnie to The Flashbulb, Wagon Christ, Ed Cox, Marek Biliński i wielu, wielu innych z różnych gatunków, z różnych epok.


RE: Inspiracje - Barthez'B - 11.05.2014

Mnie inspiruje Hardwell i jego styl, staram się robić coś podobnego bo bardzo podobają mi się jego kawałki


RE: Inspiracje - Marrel - 12.05.2014

Moja inspiracją,jest sztuka. Nie tylko sama muzyka, a malarstwo/grafika. Uwielbiam mroczny surrealizm,coś co przerasta naszą wyobraźnie. Skupiam się na jakiejś pracy i staram się w głowie ułożyć coś co by pasowało jak tło muzyczne do danego obrazu.

Głównie inspirują mnie prace Zdzisława Beksińskiego (najlepiej wrzucić w google i przełączyć na grafikę : ) ) , Erlend Mork , Seth Siro Anton czy Fedderico Bebber.
[Obrazek: lj_ZdzislawBeksinski031.jpg]
Z.Beksinski

Jeśli o muzykę chodzi, mocno na mnie działa dark ambient, kroją mi się w głowie chore wizje,które staram się przełożyć na to co chce wykręcić w DAWie. Artyści tacy jak Sephiroth, Lustmord, Coph Nia, Desiderii Marginis, Kammerheit, Vestigal ,czy Atrium Carceri, LULL, są tego najlepszym przykładem...najlepiej się tego słucha nocą przy zgaszonym świetle ; )
Jak i również dali mi oni dużą wenę/motywacje i udało mi się 'skleić' 3 trackową dark ambientową epke,która udało mi się wydać rok temu :)




A głównie bazuję na muzyce techno/dark techno już od wielu wielu lat, ostatnio 'kopa' pomysłów , dawał mi Yan Cook, Bjorn Torwellen , Polar Inertia czy Tex-Rec.






RE: Inspiracje - FELIX G - 25.07.2014

Hmm patrzac na inspiracje innych, moje nie sa az tak glebokie, heh.
Jesli chodzi o to co mnie sklonilo do tworzenia muzyki, to radosc ludzi bawiacych sie na festiwalach. Zawsze sobie tak myslalem jak to fajnie jest kiedy twoja muzyka czyni ludzi tak szczesliwymi.

Co do inspiracji na utwor, to bardzo inspiruja mnie dla wielu nieprzyjemne dzwieki. Jak bylem maly zawsze spiewalem tylko wtedy kiedy byl wlaczony odkurzacz albo kiedy ktos cos wiercil itp, mialem wrazenie ze wibracje polaczone z moim glosem nadaja mu ladniejsza barwe. Po prostu ide przez miasto nasluchujac wszystkiego, wybieram, zapamietuje i moduluje w glowie dzwieki, ktore pozniej probuje wykrecic na komputerze. Sprobujcie kiedys nucic melodie przy dzwieku wiertarki, mnie sie to podoba :D


RE: Inspiracje - Shini - 2.08.2014

Mnie inspiruje kilka rzeczy:

1. Natura - uwielbiam tereny wokół mojego miejsca zamieszkania i te oddalone nieco dalej. Wypady w różne góry, szczególnie Bieszczady, zawsze były dla mnie inspiracją.
2. Horror - szczególnie gry (Amnesia, Penumbra, Silent Hill) i opowiadania Lovecrafta.
3. Sny - motyw świadomego śnienia, OOBE i NDE.
4. Inni producenci - szczególnie ci najbardziej kreatywni.
5. Ja sam - biorąc pod uwagę, że w produkcji najgorsze mam za sobą, czasem samo dostrzeżenie postępu jest dla mnie motywacją.


RE: Inspiracje - Mich - 7.08.2014

Mnie zawsze inspiruje po prostu muzyka innych. Każdy mój utwór jest inspirowany 1,2 lub 3 innymi, choć nie zawsze muszą być one podobne.


RE: Inspiracje - Distance - 9.08.2014

W moim przypadku inspiracją do tworzenia cięższych brzmień (Hardstyle) jest jego odwrotność - muzyka spokojna :)
Czasami doszukuję się ciekawych pomysłów np. w twórczości Rameses'a B, czy innych chillstepowych twórców, czasem w utworach klasyków jak Sigur Rosm czy Hammock.

Polecam np.:



RE: Inspiracje - STLKR CLL - 23.08.2014

Ja czerpię inspiracje głównie z innych producentów. Ogólnie do tworzenia muzyki zainspirowali mnie Hardwell i Alesso, ale to Avicii'iemu oddaję hołd i cieszę się z tego, że istniej jedyny taki Tim Bergling :P Najpierw "Wake Me Up", potem "Levels" i dziś "Silhouettes" (to z 2012 roku).

Martin Garrix też potrafi wzbudzić we mnie zachwyt - chociażby "Torrent". Ale porównywać holendra ze szwedem... (i odmiennym stylem).


RE: Inspiracje - Zirds - 23.08.2014

Ja czerpię inspirację z tych prawdziwych producentów od których powstało całe bum na produkcję muzyki klubowej czyli Fatboy Slim, Groove Armada, Chemicale, Orbitale, Underworld, Basement Jaxx... a także od takich muzyków jak Lemon Jelly, Juno Reactor, U96, The Flashbulb, Clark, Ochre, Chronos, Mozart, Beethoven, Liszt...


RE: Inspiracje - Tryglav - 24.08.2014

Czerpię inspirację głównie z twórczości innych producentów, jednak staram się mocno żeby nie odbywało się to na zasadzie w stylu 'kopiuj-wklej'. Gdy usłyszę utwór który wyraża jakieś uczucia, wywiera wrażenia, generuje jakiś klimat który mnie jara to staram się to wszystko chłonąć i samemu stworzyć coś w tym rodzaju. Można to ująć w ten sposób że staram się zbudować coś bardzo podobnego (pod względem klimatu, wrażeń), ale raczej z innych, własnych elementów, w inny sposób.
Nie sposób wymienić wszystkich utworów czy nawet wykonawców którzy jakoś wpłynęli na moją twórczość bo słucham naprawdę wielu gatunków i w tworzeniu tak samo się nie ograniczam. Od pewnego czasu jako Tryglav staram się stworzyć własny, unikalny styl. Styl zawierający elementy trance, progressive, techno, acid, raczej mroczny, może trochę, hmm... 'Kosmiczny'? <huh> Może zarzucę paroma przykładami przynajmniej w odniesieniu do tego jednego z moich wielu muzycznych oblicz ;)








Na razie jednak nie kończę żadnych tracków pod tym aliasem. Czekam aż nabiorę więcej umiejętności w kwestiach technicznych żeby móc zadebiutować z większą siłą przebicia i zrobić wrażenie :D Jak na razie bawię się i eksperymentuję z innymi nurtami, ostatnio zrobiłem pewien drumowy remiks którym zresztą potem się z Wami podzielę (jak nabiję te parę postów. Małomówny jestem, ciężko idzie :D )


RE: Inspiracje - Deep Textures - 22.10.2014

Moje inspiracje przede wszystkim to:













Cóż, mieszanka wielu stylów. Każdy właściwie z innego kąta muzycznego świata. Wszystko to składa się razem na moją muzyką. Oczywiście do tego dochodzi literatura i film, ale już w mniejszym stopniu.


RE: Inspiracje - Michael H. - 16.11.2014

Miałem pomysł, żeby taki wątek założyć, na szczęście główka zadziałała i skorzystałem z wyszukiwarki:)
A więc moją pierwszą inspiracją było obejrzenie w 2008 roku filmu z Arminem w roli głównej i legendarnego show ARMIN ONLY, całą noc przesiedziałem żeby to oglądać :D, i to pchnęło mnie w kierunku trance, i to przez długi czas on był inspiracją, dodatkowo Ferry Corsten, czy Above & Beyond, aż natknąłem się na Garetha Emery i to jego styl mnie najbardziej porywa- dlatego większość projektów które robię jest w podobny klimacie:)
Polecam serię filmów Off The Grid,

A gdy brak mi weny wizji, przychodzi pan Ludovico Einaudi i jego cała twórczość:


Sam gram kilka jego utworów na klawiszu, są bardzo emocjonalne, i takie numery chciałbym robić, które zawierają emocje, że jak słuchasz to albo kojarzysz to z miejscem, z sytuacją, że zawsze przychodzi Ci jakaś wizja do głowy, anie tylko puste dźwięki... Ach...<zakochany>


RE: Inspiracje - Orbiteus - 18.04.2015

Moja glowna inspiracja do rozpoczecia zabawy z muzyka byl zespol blasterjaxx ;D. To co ci goscie robia i jaka emoje wyzwalaja to jest niesamowite ;) do tej pory mnie ciagna i mam nadzieje tworzyc lepsze utwory (o ile to mozliwe) od nich ;P. A inspiracje, pomysly do tworzebia melodii biora sie u mnie z nikad . Myje sie pod prysznicem, pojde z psem na spacer, to czasami wygwizdam melodie xD. Potem ja zapisuje na dyktafonie, po czym odtwarzam ja sa sobie w daw juz ja lajcie ;)


RE: Inspiracje - kociol21 - 21.04.2015

Ja generalnie wywodzę się z muzyki metalowo/rockowej, głównie z progresywnych odnóg tych gatunków. Od zawsze największą inspiracją dla mnie była twórczość Rogera Watersa, zarówno z Pink Floyd jak i solo, według mnie to on był geniuszem Floydów i po jego odejściu ten zespół stracił iskrę. Z drugiej strony solowa płyta Watersa "Amused to death" to dla mnie absolutnie najlepszy album wszechczasów.

Cały czas gdzieś mi w głowie siedzi Yes, Marillion, King Crimson, nasz nieodżałowany, polski Abraxas, SBB itp. Z drugiej strony mój guru Devin Townsend, Dream Theater, nasze Division by Zero, takie rzeczy.

Do tego jacyś poszczególni twórcy gatunków, których normalnie nie słucham jak genialny Dhafer Youssef.

Najlepsze jest to, że z muzyki stricte elektronicznej nigdy nic mi nie podchodziło, poza Prodigy i z jakiegoś powodu Juno Reactor, których mogę słuchać w kółko.

Czyli inspiracje mam dosyć rozległe i niekoniecznie takie, które przybliżają mnie do tworzenia muzyki elektronicznej ale może ma to swoje plusy.


RE: Inspiracje - Reyos - 11.05.2015

Ja przesłuchuje mnóstwo utworów aż mnie natchnie a potem już tylko włączam FL Studio i jazda. Np. od zawsze siedziałem w środowisku Big Room i tym podobne, jednak ten utwór:

a raczej jego końcówka od 2:35 sprawiła, że jednak postanowiłem spróbować Hardstyle(spodobał mi się ten kick). I stare utwóry showteka też w pewien sposób mnie zainspirowały i zacząłem się od nich uczyć

__[Knifeman]___
Poprawiam player



RE: Inspiracje - qnebra - 31.05.2015

Tak się patrzę na listę wykonawców i artystów którzy inspirują moją radosną twórczość i tego trochę jest. Począwszy od eksperymentalnej muzyki elektronicznej Bena Frosta, poprzez klasyczną elegancję Desplata lub innej dobrej muzyki symfonicznej, aż po pełną energii muzykę R+. Taki eklektyczny, niedopasowany do siebie zestaw. Na przykład to: