MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Inspiracje - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Wasze początki (https://musicproducers.pl/forum-wasze-poczatki)
+---- Wątek: Inspiracje (/temat-inspiracje)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Inspiracje - og_ - 7.06.2016

inspiracje inspiracje jest ich w piz*uuu

Nigdy nie ograniczalem sie do sluchania jednego gatunku muzyki. W podstawowce sluchalo sie hip hopu, na kasetach pfk albo rychu peja hehe. Do tego doszlyby pewnie jakies klasyki z USA, to co mieli na rynku, bo akurat rynek mam blisko. Jak konczylem podstawowke to sluchalem rocka, jak i metalu i to w szerokim zakresie [indie, alternative / death, power, trash, black wszystko]. W gimnazjum rap i z kolei duzo muzyki elektronicznej [techno, trance, drum n bass] i tak mi zostalo jeszcze na czas szkoly sredniej.

Teraz glownie jaram sie czyms, czego nie czesto nie potrafie przyporzadkowac do poszczegolnych gatunkow, ktos moglby okreslic jako dark trap (?), bass i cloud, based. Inspiracje czerpie glownie z tego co znajde na soundcloudzie. Najczesciej chodzi o pitchowane 808, cykające hi-haty itd :]

Ostatnio inspirujący są dla mnie:
Loud Lord za to ze robi piekny, czysty, potężny bassline, k swisha za wyczucie, ktos moglby sie przyczepic ze jego bity sa proste jak konstrukcja cepa, ale BUJAJĄ, GRXGVR i brothel. za pomysły i klimat. martin $ky, kaytranada i reszta soulection, manitee, raider klan, eric dingus, UGK, Dj Screw Moglbym tak pewnie jeszcze wymieniac
Stwierdzam z czystym sumieniem, ze w Polsce mamy kilku producentow na wysokim poziomie jesli chodzi o ten klimat j.w - da vosk docta, forest, robert dziedowicz, gedz i wielu innych


RE: Inspiracje - Needo - 11.12.2016

Witam. Moimi idolami są Martin Garrix, Skrillex, Marshmello więc nie powinno dziwić ze ogromna inspiracja i motywacja do dzialania sa ich produkcje. Kilka ich nutek wprawia mnie w zachwyt i sprawia ze marze żeby kiedyś dojsc do ich poziomu. Inspiracją są też własnie marzenia. Marzenia o własnym studio, o pracy jako producent muzyczny i wszystko zwiazane z tym tematem. Kazdy kto stracił chęci do działania powinien sobie przypomniec dlaczego zaczał przygode z produkcja. To mi zawsze daje takiego kopa i checi do pracy.
Pozdrawiam :)


RE: Inspiracje - wasabeats - 14.12.2016

Siemanko!
Moimi inspiracjami może byc doslownie wszystko:)
Jeśli chodzi o muzykę to napewno funk i jazz ale lubię także elektronikę,punk rock,klasykę...
Praktycznie każda nuta wpada mi w ucho bo zazwyczaj trenuję rytmikę do radia w samochodzie.
Ale najlepsze są momenty ludzkiego życia,ułamki doczesności które dzieją się tylko tu i teraz.
Zwyki przechodnie są na tyle różnorodni że nie da się zliczyć ich przygód, historii,sukcesów,porażek itp.
Dobrą inspiracją jest także natura.Jej najmnieszejsze tajemnice. Stworzenia które są mikroskopijnej wielkości,niby nie potrzebne ale bez nich nich ekosystem umiera.
Tak samo jest z produkcją muzyki.Wystarczy drobna pomyłka albo brak jakiegoś składniku i wszystko może szlak jasny trafić.Podsumowując inspiracje czerpiemy ze wszystkiego co widzimy więc zwracajmy uwagę na wszystko co nas otacza bo im więcej widzimy tym wiecej inspiracji możemy złapać.


RE: Inspiracje - PureInstinct - 26.12.2016

Dla mnie najlepszym sposobem na wydobycie ze mnie emocji to znalezienie obrazu, który jakieś emocje we mnie budzi! Świetną stroną z niezwykłymi obrazami jest http://www.deviantart.com/browse/all/digitalart/paintings/

Po prostu przeglądając i przy okazji nasycając się artyzmem i historiami ukrytymi pod kolorem i kształtem, łatwo mi wybrać coś świetnego i pod to zrobić muzykę. Tak na prawdę instrumenty, barwy, a nawet sama aranżacja od razu pojawia mi się w głowie! Czuję się wtedy, jak natchnione narzędzie, bo moim zadaniem już jest tylko 'przełożyć' to do programu. Czyste emocje i czysta intuicja, to wszystko!

Aaa i jeszcze jedno, tak samo najlepszym sposobem na kreatywność jest wyjście z 'siatki'. :) Tutaj najlepiej jest mieć kontroler midi/keyboard. Po prostu włączyć nagrywanie, mieć totalnie w dupie BPM i po prostu grać, jak się chce. Po jakimś czasie, gdy będzie się miało wstępny zarys, klimat i strukturę utworu, wtedy można zobaczyć w ilu bitach na sekundę mniej więcej jest to zrobione i wtedy wszystko ustawić pod rytm. Trzeba wrócić po prostu do korzeni muzyki i wydobywania dźwięków - złapać za instrument i grać. Albo napie****ać nawet w blat biurka ręką - poczuć się, jak dzikus. To daje najwięcej kreatywności :D

Kolejnym sposobem, chociaż to jest typowy 'Mindset' artysty - to po prostu być w życiu niewyżytym dzieckiem. Skakać, śmiać się, próbować nowych rzeczy, broić, psuć, pluć, bić, pić, palić, bzykać... itd, itd. :D Być totalnie naturalnym - nie dość, że da to wam mnóstwo energii to jeszcze kreatywność osiągnie szczyty - bo kto ma najwięcej pomysłów, jak nie dzieci? :)


To nie wszystko, ile ja bym tutaj jeszcze mógł wypisać sposobów !
Inspiracją jest całe życie! Beer


RE: Inspiracje - Bossa - 22.02.2017

Moją pierwszą inspiracją był utwór Massive Attack - Paradise Circus, piękny w swojej prostocie, oczarował mnie niesamowicie. Drugim utworem, który wywrócił mój dotychczasowy muzyczny świat był Lorn - Acid Rain. To co przyciąga mnie do takich kawałków to chyba powtarzający się prosty motyw, wpadający w ucho.


RE: Inspiracje - DNRBW - 22.02.2017

Dla mnie największą inspiracją są utwory od Garrixa,Blasterjaxx,W&W,KSHMR :D


RE: Inspiracje - dejfdj - 22.02.2017

Mar i hu ani na Bardzo mnie inspiruje. Na drugim miejscu spacery. Na trzecim chęć komplementu dziewczęciu;-)
Na czwartym WIARA. Bardzo budujące są dla mnie aranże w których jedna nuta skacze jak zając, tak że nie sposób ją właściwie przewidzieć. Na piątym znudzenie. Na szóstym żądza pieniądza. Na siódmym inni artyści.. itd itp.


RE: Inspiracje - BrokenBeat - 6.03.2017

Moją pierwszą nutą, od której zainteresowałem się muzyką była: Flying to the Mooon - Blank&Jones.
Zawsze do niej wracam gdy nie mam weny :d

Ps. Mam w tele Fl-a mobilnego, jak coś mi do głowy przyjdzie to otwieram ten mały piano rool, biore rysik i sobie zapisuje nutki. ;)


RE: Inspiracje - Wasp - 6.03.2017

mnie inspiruje choinka.. szkoda że nie można mieć jej przez cały rok :/


RE: Inspiracje - Mattey - 14.03.2017

Z weną jest bardzo różnie. Chciałbym napisać, że inspirują mnie kwiatki, motylki, sztuka bizantyjska i obrazy flamandzkich mistrzów, ale wydaje mi się, że napędza mnie jakaś chęć rywalizacji.
Słucham sobie jakiegoś wspaniałego utworu, np. ścieżki dźwiękowej do Interstellar albo Aniołów i Demonów Hansa Zimmera lub też muzyki do filmu Misja skomponowanej przez Ennio Morricone i myślę sobie, że: "kurde, ja też tak chcę" :)

Mało romantyczne ale prawdziwe...


RE: Inspiracje - wagabunda - 25.04.2017

Mnie wystarczy kilka sekund utworu i już wiem czy coś z nim będę robił czy to nie dla mnie. Jeżeli te kilka sekund dadzą mi "kopa" (czyt. inspirację) to zaczyna się poszukiwanie koncepcji mojego kawałka. Zwykle zaczynam od jakichś podstawowych werbli nawet jak to nie będzie ich ostateczna wersja, po to żeby trzymać właściwego rytmu jaki chce narzucić, a potem zabawa z instrumentami :]


RE: Inspiracje - Mandalar - 19.10.2017

Podobnie jak u paru osób powyżej, inspiruje mnie w sumie wszystko :)

Jakiś czas inspirowały mnie poszukiwania w prawie wszystkich gatunkach muzycznych, teraz mniej słucham muzyki, a więcej gram i tworzę. Co jakiś czas trafi się jakaś muza co mnie rzuca na kolana i nie koniecznie jest bezpośrednio inspiracją, bardziej mnie napełnia docenianiem, a od tego w sumie wszystko się zaczyna i koło się toczy.

Kiedyś pływałem promem do szkoły i jego silnik grał triole w bardzo głębokim basie - to był piękny rytm - często z nim coś nuciłem albo pukałem w coś. Obecnie są nowe promy i nie stukają w ogóle, chyba że dobijają do brzegu, ale za to śpiewam mantry, interwały do śpiewu silnika, czasami w konsonansie, a czasami w dysonansie ;) czasami w jakiejś skali pojechanej, a czasami w jakiejś molowej, zwykłej, i tak w sumie z różnymi rzeczami, np. kiedyś w Wisełce siedliśmy na drewnianych ławkach przy drewnianym stole i okazało się, że te deski pięknie grają :D taki koncert trochę wyszedł dla przechodniów i pary siedzącej obok ;)

Bardzo inspirują mnie też instrumenty, te wirtualne i żywe. Dostaję w ręce i same dźwięki podpowiadają mi co można by dalej z tym zrobić.

Wielka inspiracja to inni muzycy. Zupełnie inne dźwięki przychodzą przy różnych osobach.

Jak zacząłem przygodę z komputerem nie mając jeszcze klawiatury midi, to zaobserwowałem, że samo rysowanie klocków tworzy muzykę. Jestem też plastykiem, więc jak tworzyłem z klocków obraz, który mi się podobał to najczęściej też dźwięki z niego mi się podobały :)

No i czuję, że to forum mnie inspiruje! Dzięki


RE: Inspiracje - michxxy - 20.10.2017

Najpierw moja babcia - pięknie śpiewała w chórze. Potem ojciec kupił mi skrzypce- nienawidziłem tego i przeniosłem się na bębny. Był w domu bunt i krzyk ale ja kochałem moją perkę - kawał kasy włożyłem w nią - pracowałem sezonowo i chciałem byc jak Lars Ulrich. ^D Do dziś walę i jestem na swoim. To znaczy mieszkam z dziadkiem ale mam wolność! Niedawno dokupiłem sobie sprzęt i chwytam każdą chwilę by tworzyć. Dużo chodzę na koncerty, kocham muzę live. Inspiruje mnie też gadka z kumplami - ich nie stać na instrumenty - więc gadamy razem a ja próbuję ich słowa i wizje umieścić w moich wypocinach. to pełna amatorka ale to jest moje i jestem dumny, że w swoich czterech kątach robię to co chcę. Z artystów podziwiam też deadmau5, daft punk, Skrillex i Benny Benassi. Dzieki za uwagę. Pozdro dla forumowiczów.


RE: Inspiracje - XTH - 18.11.2017

Troszkę odkopuję temat, ale dla mnie największą inspiracją jest życie, obserwacja świata, być wysoko i widzieć wieczorem jak świat płynie, jak ludzie przechodzą, samochody jadą. Spacer przez miasto wieczorem, lub jesienią gdy zmrok zapada wcześniej, i widzieć jak wszystko powoli płynie w swoim czasie.
A jeżeli chodzi z muzycznych to zazwyczaj Marshmello, Alan Walker, Tobu, Illenium, The Chainsmokers Jim Yosef.

//To jest jeden z tych tematów które są active zawsze! Także użyłeś łopaty na twardym betonie! :)
RaNi/Works



RE: Inspiracje - Dj 1982 - 7.02.2018

A moją inspiracją są wykonawcy których słucham na co dzień jednak już przedstawiałem na kim się wzoruje (są to Lasgo i Sylver) a dołącze do tego jeszcze może Basshuntera.