MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Dawid Cichocki - F.A.S.T - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Dawid Cichocki - F.A.S.T (/temat-trance-dawid-cichocki-f-a-s-t)



Dawid Cichocki - F.A.S.T - Revo - 22.11.2012

Cześć co powiecie na temat, tego tracka?

chciałbym żebyście go rozłożyli na czynniki pierwsze i dali mi jakieś wskazówki :)




RE: Dawid Cichocki - F.A.S.T - Afterthought - 22.11.2012

Niepotrzebny filtr (bodajze phaser) na bassie, porazka jesli uzyles gotowego loopa do perki a jesli ty taka zrobiles to gratuluje :P Melodia calkiem przyjemna lecz zbyt krotki release na leadzie ;) Mix taki sobie ale nienajgorszy. Moje uszy mi podpowiadaja ze nieco sume przekompresowales :) Pozdrawiam


RE: Dawid Cichocki - F.A.S.T - Revo - 22.11.2012

Nad mixem i technicznymi aspektami będę mógł popracować w pełni, dopiero gdy zmienię komputer na mocniejszy, ten wysiada ;P
Perkusje zrobiłem sam:)
Ostatnio dużo czytam o efektach i ich zastosowaniu, więc podejrzewam, że kolejne kawałki będą lepsze :)


RE: Dawid Cichocki - F.A.S.T - Stiopa - 24.11.2012

No i tak trzymaj bo ciekawe pomysły masz. Tutaj również, ale jak oddy napisał troche za mocno ściśnięte wszystko no i poziomy nie współgrają ze sobą tak jak powinny w dobrym mixie.
Pozdrawiam.


RE: Dawid Cichocki - F.A.S.T - sowa - 24.11.2012

Fx na początku beznadziejny i nie potrzebny... lepiej by było gdybyś zaczął z crashem, kickiem i bassem.. co do budowy utworu... trzymaj się fraz :) u Ciebie przede wszystkim leży miks więc tutaj pozostaje jedynie trening plus jakieś douczenie tutsami na temat miksu zwłaszcza EQ bo to podstawa :) na plus jest melodia całkiem przyjemna synth też ładny więc może z Ciebie być dobry producent w przyszłości :)


RE: Dawid Cichocki - F.A.S.T - T-Sted - 25.11.2012

Open hat za głośny, tak jak i co poniektóre inne instrumenty. Za to kick gra gdzieś na drugim planie. Miks nie wygląda zbyt dobrze. Postaraj się lepiej equalizować ścieżki bo instrumenty grają w zbyt szerokim paśmie częstotliwości i wzajemnie zabierają sobie miejsce. Melodia w porządku, może przypadać do gustu. Pracuj dalej, pozdrawiam :).


RE: Dawid Cichocki - F.A.S.T - Revo - 26.11.2012

Dzięki za wszelkie rady, są dla mnie bardzo pożyteczne! Będę starał się popracować nad mixem i equalizacja utworu. Przyznam się szczerze, że niezbyt często używałem EQ, a o rozstawieniu ścieżek w paśmie dowiedziałem się dopiero tutaj :) Zacząłem od totalnego zera z programem, więc to też ogarnę :D


RE: Dawid Cichocki - F.A.S.T - devil's infection - 26.11.2012

słychac ze czujesz te muza niedociągnięcia techniczne to zapewne kwestia czasu nim to opanujesz ale jestes na dobrej drodze


RE: Dawid Cichocki - F.A.S.T - Herman - 26.11.2012

Technicznie niestety dużo niedociągnięć, barwy nawet ciekawe, choć gdyby były lepiej usytuowane w miksie brzmiałyby niebo lepiej :) Tempo nieco wolne mi sie wydaje. Numerek melodycznie mi podszedł, szkoda że technika go szpeci.


RE: Dawid Cichocki - F.A.S.T - RaNi/Works - 26.11.2012

Bardzo miks nie dopracowany. popraw ten ciągły synth co wchodzi od 0:39 jest zbyt za głośno.
Limiter na masterze... źle. wywal go. i samemu rozważ co za głośno a co za cicho. (taki efekt będzie po wywaleniu Limitera).
Kawałek spoko jednak szału nie ma.


RE: Dawid Cichocki - F.A.S.T - michall - 27.11.2012

posiedź dłużej nad obróbką dynamiki ;)


RE: Dawid Cichocki - F.A.S.T - Andrew Attano - 2.12.2012

no mix kuleje to slychac nawet na moich glosnikach,ktore nie sa do produkcji przeznaczone pozdr. ;)


RE: Dawid Cichocki - F.A.S.T - Equali - 29.01.2013

Gdyby mix i equalizacja była zrobiona dla mnie byłby hicior :D