MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Yes I Am - A Few Good Things - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Yes I Am - A Few Good Things (/temat-yes-i-am-a-few-good-things)



Yes I Am - A Few Good Things - Yes I Am - 5.12.2012

Artysta: Yes I Am
Tytuł: A Few Good Things
Gatunek: Ballad

Czas: 3:00
Waga: 6.9MB
Jakość: 320kbps
Kompresja: *mp3
DOWNLOAD: DARMOWY

Komentarz:
Dawno zaczęty numer, który postanowiłem skończyć dla rozerwania się. Jak tak pomyślę, to mógłbym jeszcze przy nim posiedzieć, żeby dopieścić go do końca, ale już się zająłem inną balladką więc daruję sobię.
Proszę o opinie.


Lajki mile widziane:
https://www.facebook.com/yes.i.am.aka.tommyb




RE: Yes I Am - A Few Good Things - shadowfinder - 6.12.2012

jakoś mi to bardziej pasuje do R&B. Bas trochę za bardzo dudni i jest czasami za niski, aż traci tonację. Gitarka fajna, owszem, chociaż fajna byłaby jakaś solówka. Chciałbym bardziej pozytywnie się wyrazić na temat tego kawałka, ale jakoś do mnie nie przemawia. Sorki.


RE: Yes I Am - A Few Good Things - piral - 6.12.2012

Totalnie nie mój styl, melodycznie nawet nawet. Barwy dźwięków są ok. Miks niezły.


RE: Yes I Am - A Few Good Things - Intransitive - 6.12.2012

Rzeczywiście brzmi wg mnie trochę jak ballada, choć perka nie jest "balladowa". To co mi najbardziej tu przeszkadza to brak przestrzeni w kawałku przy wejściu pada. Aż prosi się, żeby nałożyć na niego jakiś reverb albo phaser. Melodia jest ok. Pozdro


RE: Yes I Am - A Few Good Things - Yes I Am - 6.12.2012

Jeśli ty tu słyszysz pady to gratuluję słuchu! Może zaczynam być lekko zbyt zadufany w sobie, ale nie rozkminam tej wypowiedzi. Rozumiem, że jak nie ma wielkiego hallowego reverba na 100% wysyłanego sygnału to już jest źle... Rozumiem, że jeśli smyczki są takie jak tutaj to jest źle...?

Błagam ludzie precyzujcie wypowiedzi, a nie piszecie gotowe ogólniki pasujące do każdego utworu.


RE: Yes I Am - A Few Good Things - Intransitive - 7.12.2012

Sorry, ale potraktowałem te smyczki jako pad. Pewnie dlatego, że nie brzmią jak smyczki a właśnie jak pad bez efektów. Podtrzymuję swoją opinię.


RE: Yes I Am - A Few Good Things - Herman - 7.12.2012

Werbel bardzo płasko gra, gitarka nieco sztuczna, ale nawet przyjemna ;) piano mi się podoba ;d całość to jakiś mix gatunkowy, cięzko podpiąć do czegokolwiek :P technicznie poprawnie, choć obróbka dzwięków pozostawia troche do życzenia :P


RE: Yes I Am - A Few Good Things - Stiopa - 7.12.2012

Dla mnie to prócz przestrzeni zabrakło również damskiego wokalu, zreszta jak w pozostałych tego typu Twoich produkcjach..
Pozdrawiam.


RE: Yes I Am - A Few Good Things - droom - 8.12.2012

... ten clap od 1.30 bardzo slaby, karton kolejny raz :/
gitarja swietna, smyki dalbym glosniej lekko, bo gina chyba, calosc nawet spoko sie wydaje !
szalu ni ma, ale sluchac sie da :D
PzDr
DrooM


RE: Yes I Am - A Few Good Things - V!D! - 8.12.2012

melodyczbnie spoko słychać że to nie są pady jak ktoś Ci tu zarzucał. Dobra produkcja bardzo rozbudowane kombinacje aczkolwiek zabrakło własnie tego WYKOŃCZENIA niestety;)

dobrze by było by gdyby byś to skończyłbyś:D

pzdr
V;D!


RE: Yes I Am - A Few Good Things - ryziontron@op.pl - 12.12.2012

nie wiem czemu ale słyszałbym pod to Alicie Keys :P siadło by jak złoto ;) Utworek PRO - przejrzysty i zaskakujący. Ma wszystko co potrzeba żeby chulać w radiu. Tylko jakiś damski vocal na to i ogień!


RE: Yes I Am - A Few Good Things - ona129 - 12.12.2012

nie znam sie wow,ale....calosc pasuje teraz do moje humoru;P
a tak powaznie to...nieczytajac jeszcze innych wypowiedzi boje sie cokolwiek napisac bo moze mnie wysmieja hehe,ale...
pomyslalam aby do tego jakis tekscik wrzucic:)

nie potarafie Waszym jezykiem okreslac nut wiec napisze po swojemu:) w myslach dobieram odpowiedni akcent glosu:)
poczatek od 0.12 do 0.21 wycielabym...za dlugo...
pozniej od 0.21 do 0.45 jednostajnie milo fajnie
dalej....do 1.8 troszke mocniejsze wyrazenie uczuc konczace sie hmm...wyciszonym glosem:)
1.19-1.30 za dlugo wycielabym;P
od 1.31 do 1.42 nic nie spiewamy
1.42 -1.52 w tle cichutki glosik:)
hmm...mozna to podzielic na polowe tak..i pierwsz od0.21-0.45spokojniejsza niz druga...wiec od 1.58-2.15 glosem wyrazic mocniejsze emocje,zakonczyc sciszeniem glosu...
wstawilabym cos miedzy 1.52 do 2.38 lub wycielabym:)
od 2.38 do konca...morał piosenki glos wyciszony z akcentem na szczegolne slowa aby podkreslic emocje:) zakonczenie wolniejsze minimalnie sciszajace sie...
ogolnie bardzo mi sie podoba:)

jestem tylko kobieta;P pozdrawiam:)


RE: Yes I Am - A Few Good Things - FL FAN - 12.12.2012

Jak dla mnie bardzo ładnie, skojarzył mi się ten motyw gitarowy z utworem Stinga - Shape of my heart - Od 1:53. Świetne zakończenie, zgrane zrównoważone, ciekawa aranżacja i melodia, nieco deszczowa atmosfera, coś dla serca..może złamanego właśnie. Utworzył się w tym utworze nastrój ballady niewątpliwie, nastrojowy, przenikający, ujmujący - Gratuluję pomysłu !