MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Tenal Lamina-Green Grass (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Tenal Lamina-Green Grass (Original Mix) (/temat-uplifting-tenal-lamina-green-grass-original-mix)



Tenal Lamina-Green Grass (Original Mix) - Tenal Lamin - 1.01.2013

Witam ;) chcialbym zaprezentowac wam moj jeden z utworow tranceowych , mam nadzieje na szczere komenatrze :) Pozdrawiam ;)




RE: Tenal Lamina-Green Grass (Original Mix) - Afterthought - 2.01.2013

Chcesz szczerze ?? Ok, ale nie mysl ze cie hejtuje... Totalna amatorka, nic sie nie trzyma kupy, falsze, brak mocy i dynamiki, totalny chaos, widze ze przed toba jeszcze wieeele godzin spedzonych w DAWie, pozdrawiam.


RE: Tenal Lamina-Green Grass (Original Mix) - RaNi/Works - 2.01.2013

Identyczne zdanie jak The odd boy. Masakra też nie myśl o mnie że ja hejter jestę. Miks, praktycznie go niema, aranż to jakiś z dupy strzał, random jakiś. Nieodpowiedni dobór instrumentów i złe nadanie melodii, stąd chaos.


RE: Tenal Lamina-Green Grass (Original Mix) - sowa - 2.01.2013

brzmi to tak jakby robiła to osoba która siedzi w dawie 1 dzień :) nic tu nie ma... ani to trance, ani cokolwiek innego:) no nic ucz się dalej... czytaj tutoriale etc.


RE: Tenal Lamina-Green Grass (Original Mix) - T-Sted - 3.01.2013

Przyznam i ja że nędznie to wygląda, od początku do końca. Ciężko będzie mi wyliczyć chociaż połowę błędów. Od początku zupełnie nie obrobiona perkusja, sucha i twarda jak diabli, do tego brakuje w niej clapa. Kick (o ile można nazwać go kickiem) to zupełnie jakaś porażka, zero energii, brzmi jak trzepanie dywanu usłyszane z odległości pół kilometra. Basu nie ma wcale, cały "dół" zajmuje kick. Słuchając dalej nabieram wątpliwości czy wiesz czym i do czego służy mikser. Dźwięki faktycznie brzmią jakby grały bez żadnej equalizacji, a przecież to podstawa. Do tego w mainparcie denerwujący co dwie sekundy crash. Zachowałeś jakąś podstawową formę tego gatunku - podział na intro, breakdown, main part i outro, ale to na tyle. Co mogę doradzić... oglądaj, czytaj jakieś tutoriale dla początkujących, sporo tego jest nawet na yt. No nic powodzenia w przyszłości. Pozdrawiam.


RE: Tenal Lamina-Green Grass (Original Mix) - FL FAN - 3.01.2013

Jak kolega wyżej wspomniał pewien schemat zachowałeś, wiem co chciałeś osiagnąć ale niestety chyba nie tak miało to wyglądać i brzmieć. Poduczysz się jeszcze wielu technik, teorii komponowania i wyjdzie Ci to na dobre. Na forum jest wiele materiałów, które dodaliśmy dla początkujących i nie tylko.

Nie ma gotowego przepisu na sukces, ja jednak zawsze powtarzam, że warto pracować tak, aby utwór nie był tworzony na siłę, nie był wypchany efektami po sam dekiel jak to się mówi, ale był własny, melodyjny i aranżowany z namysłem. Nie korzystać z gotowców, nie stawiać na efekciarstwo lecz na komponowanie i aranżację w dwóch słowach. Wówczas nabiera się cennego doświadczenia, a zabiegi kosmetyczne (efekty) wówczas będą formalnością.

Oczywiście teoria i wiedza na temat tworzenia muzyki od technicznej strony będą niezbędne, dlatego koniecznie przeczytaj:

Mix/Korekcja
Panorama w miksie

Przygotowanie do miksu 1cz.
Przygotowanie do miksu 2cz.

Zapas i Zakres Dynamiki cz.1
Zapas i Zakres Dynamiki cz.2

Jak Budować Przejścia Między Sekcjami w Utworze, Cz. 1
Jak Budować Przejścia Między Sekcjami w Utworze, Cz. 2

Zawsze możesz się tutaj zwrócić o POMOC <<<- w tym dziale.


Pozdrawiam Serdecznie!


RE: Tenal Lamina-Green Grass (Original Mix) - Matt'de Loure - 17.01.2013

Nie chce hejtować ale to jest praktycznie nic, nawet nie mogłem całego tego przesłuchać bo uszy bolą. amatorka i tyle.
Nie będe nic więcej oceniał bo wszystko do dupy. Ucz się stary a w przyszłości coś może z tego być :)
Pamiętaj ze ciężka praca to podstawa:)
pozdrawiam

Ervin K


RE: Tenal Lamina-Green Grass (Original Mix) - Basstiv - 30.01.2013

Żaden dźwięk ze sobą nie współgra. Każda nutka musi być skrupulatnie dobrana w utworze trancowym. Jedyne co mogę Ci doradzić to popracować na początek nad słuchem muzycznym . .