MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Jedmar - Candies - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Jedmar - Candies (/temat-uplifting-jedmar-candies)



Jedmar - Candies - cinekkk1 - 2.01.2013

Artysta: Jedmar
Tytuł: Candies
Czas: 8:40
Gatunek:Trance
Jakość: 320 kbps
Komentarz: Oceńcie sami




RE: Jedmar - Candies - FL FAN - 2.01.2013

Bardzo dobry technicznie i klimatycznie utwór. Ciekawie nagrany, cały czas dzieje się coś, więc nie jest monotonny mimo prawie 9 minut. Ładnie zbudowane efektowne przejścia, wyważenie, balans i kontrast. Nie brakuje również świetnej melodii, wzbogaconej eleganckim tłem. Dynamika i energia jest niewątpliwie tutaj wyczuwalna jako motor muzyki. Ekspresyjnie, zróżniocowane nagranie, zapewne pochłonęło wiele czasu i pracy - Gratuluję i pozdrawiam !


RE: Jedmar - Candies - RaNi/Works - 2.01.2013

Dobry technicznie. Bardzo dobre wykonanie i aranżacja.
Fajnie że długi utwór takie zawsze mi się podobały.
Nie ma lipy. Dobry numer od ciebie.


RE: Jedmar - Candies - T-Sted - 2.01.2013

No więc tak od początku. Kick ma za mało góry i górnego środka - brakuje mi tutaj zdecydowanie tego "kliknięcia" które dodawałoby trochę takiej jakby świeżości. Zresztą później trochę jest schowany, może właśnie przez to. Ułożenie subbasu nie bardzo mi podeszło, lepiej jakbyś dał między uderzeniami kicka po jednej nucie basu, a nie dwie na dodatek z przerwą w środku (mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi :) ) albo spróbował ułożyć go gdzieniegdzie na dwóch sąsiadujących oktawach - to doda trochę urozmaicenia. Poza tym nie wiem może to tylko moje wrażenie, ale im krótszy jest dźwięk wybrzmiewania suba tym mniej energii przekazuje - chodzi o to że lepiej ułożyć jedną nutę niż dwie o łącznie tej samej długości. Jeszcze co do suba to jak kręcisz go na sylenthu to spróbuj pobawić się pokrętłem drive - zobaczysz co to daje. Tak czy siak na ową chwilę dół utworu mi się nie podoba. Poza tym fajne pady w tle, nadają klimatu. To ściszenie z 4:28 z tyłka trochę wchodzi i jest za długie. Barwa pianina za to bardzo mi się spodobała. Co do plucka grającego główną melodię to jest za bardzo ściśnięty w środku, spróbuj dać go trochę szerzej. Ogólnie wyszło Ci to lepiej niż poprzednie utwory, słychać że się napracowałeś, ale przyznam trywialnie że jaj nie urywa :). Pozdrawiam.


RE: Jedmar - Candies - Afterthought - 2.01.2013

Technika dobra, barwy dziwekow przyjemne no ale nic w tym kawalku, mnie nie poruszylo, kwestia gustu, pozdrawiam :)


RE: Jedmar - Candies - Satesla - 5.01.2013

Bardzo dobra produkcja z twojej strony co najważniejsze jest moc, dobra technika wszystko gra tak jak ma grać. Pozdrawiam i życzę kolejnych takich nutek :>


RE: Jedmar - Candies - sowa - 5.01.2013

kick słabiutki... barwa basu mnie nie przekonuje... perka nawet spoko ale ten panning za mocy może drażnić... momentami melodia mi podchodzi pod paula van dyka z kawałka for an angel :P miks jest dość kiepski... musisz popracować nad głośnościami ścieżek.. pianinko i ta gitara grają w breaku strasznie głośno nagle bum cisza wchodzi cichutki arp na low passie... straszne to... z resztą pianinko jeżeli gra ciszej wydaje się bardziej zmysłowe... jak gra na 1 planie i jest za głośnio traci swój urok i nie ważne jaka melodia by nie była... w breaku z pianinem te gongi perka zbędna zupełnie :P nic nie wnosi... lepsze byłyby jakieś chordsy czy arpiki które nadałyby głębi np z harfy czy innych instrumentów fleta etc.... generalnie z poprawkami można by zrobic z tego faajny kawałek bo melodia jest... aranżacyjnie spoczko... przejścia urozmaicić trochę... miks do poprawy... i tyle w temacie :)


RE: Jedmar - Candies - Peter O'ski - 8.01.2013

Przejścia z ostrymi acidami bardzo udane, jak i perkusja - która nigdy u Ciebie nie nudzi ;)

Subbass wymaga poprawy, średnio pasuje do reszty. Kick jest dosyć za miękki, brakuje my środka i góry. Plucki w intrze moim zdaniem potrzebują trochę więcej reverbu i delayu, bo momentami sucho się obijają. Fxy za mocno kolą w uszy, przydałoby się wyregulowanie ścieżek.

W motywie widzę potencjał, jednak psuje go trochę pianino, które średnio wbija się w klimat. Podobnie jak te bębny. Pluckowy, pitchowany lead nie jest najgorszy, daje radę.

Drop i buildup są całkiem fajne, ale brakuje tam potem mocy, wdziera się pustka.

Panie cinkkku1, kurczę, kiedyś na innym forum powiedziałem panu kilka rad z serca (a przynajmniej tak pamiętam), więc tutaj też coś dodam; Musisz mocno pracować nad melodycznością. Miks jest ogarnięty w miarę, przydało by się kilka poprawek, ale to nie jest główny mankament. Lepsze melodie to klucz do sukcesu u Ciebie. Zawsze brakuje mi również padów w Twoich utworach - są takie mdłe i dosyć puste. Jeszcze nikomu tego nie radziłem - ale może warto pobrać Nexusa, chociażby dla nich? (bo nikt mi nie powie, że są złe i jak dla mnie warto z nich korzystać) Staraj się więcej posiedzieć nad sekwencjami chociażby pianina czy chordów.

Pracuj dalej. Pozdrawiam.


RE: Jedmar - Candies - Alex fat - 9.01.2013

Witam. Niestety nie powiem nic pozytywnego :), sam utwor mi się niepoda , większość brzmień strasznie słabych jest w tym utwoze , zwłaszcza bas , mix dlamnie za cichy co daje zludzenie słabego , a slaby nie jest , kwestia podglosnienia , i porawienia jakości i będzie fajnie . Co mogę powiedzieć jeszcze , proponowal bym ci poswiecic więcej czasu nad znalezieniem lepszych brzmień posiedzieć nieco dlozej nad materjalem, bo styl to ty masz, ale ja bym niechcial mieć takiego stylu ;) . Pozdrawiam

Edit : Proszę nie bierz sobie tego do serca , bo niechce cie hejtowac , ale tylko wyrazić swoje zdanie , rob swoje i przyj do przodu o dopniesz swego :).


RE: Jedmar - Candies - cinekkk1 - 9.01.2013

(9.01.2013, 14:20)Alex fat napisał(a): Edit : Proszę nie bierz sobie tego do serca , bo niechce cie hejtowac , ale tylko wyrazić swoje zdanie , rob swoje i przyj do przodu o dopniesz swego :).

Dobrze, że wyraziłeś swoje zdanie. Być może jest w tym trochę prawdy, a twój post może być dla mnie tylko motywacją do kręcenia ciekawszych brzmień.


RE: Jedmar - Candies - Matt'de Loure - 17.01.2013

Kawałek jak kawałek, słucham można spokojnie, mix można by spokojnie poprawić. Barwy dźwięków mogły by być ciekawsze. Tak samo rytm mnie nie przekonuje, nie ma tego czegoś co bym mógł słuchać cały czas :/ Klimacik jest ^^
Ogólnie kawałek nawet dobry, widać ze sie starasz i ci to wychodzi, z przyjemnością posłucham kolejnych nowszych produkcji :)
Pozdrawiam

Ervin K