MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Stiopa & L.G. - Rising Moon - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Stiopa & L.G. - Rising Moon (/temat-electronica-stiopa-l-g-rising-moon)



Stiopa & L.G. - Rising Moon - Stiopa - 5.01.2013

SIemanko. Witam w imieniu swoim jak i Lucka. Po długiej przerwie w końcu skończyłem projekt nadesłany od L.G. Głównie pozmieniałem aranż dodałem parę brzmień i zrobiłem mix i ,,master'', całość zrobiona na reasonie, ale master na abletonie.
Pierwszy raz robiłem mastera w abletonie na izotopie, więc nie krzyczcie za mocno. Melodie i większość brzmień to Lucjana plony, więc to na pewno się spodoba. Klimaty jak myślę, bliżej Jarre'a i jego podobnym w nowoczesnym brzmieniu.
Zpraszamy do słuchania i komentowania.






Pozdrawiam, Stiopa


RE: Stiopa & L.G. - Rising Moon - artefakt - 5.01.2013

Porządny klimat , nie moje klimaty ale jest się w co wsłuchać : D podoba mi sie jak wchodzi kick , później haty .
3:06 tez jest ciekawie , outro to samo , dlugie i wkrecające inny klimat ( od 4:15 zgadza się ? ) . Przesłuchalem na sluchawkach ale mix mi sie podoba , ozone tak ? można wiedzieć który ? ja narazie robie na 4 , chyba czas zmienić ale skąd ja wezmę 249$ :D hehe


RE: Stiopa & L.G. - Rising Moon - FL FAN - 5.01.2013

No to jest to ! Koledzy (zwracam się do autorów gdyż to praca zespołowa) świetna robota, pięknie to wszystko brzmi, electro na wysokim poziomie, aranż rzeczywiście robi wrażenie, motyw przewodni utworzył stylowy klimat swoim brzmieniem, tło również nie pozostaje bierne z tego co słyszę. Elegancka kompozycja, słychać, że dopracowana w szczegółach. Ekspresyjna dynamika, kontrasty i przestrzeń! Gratulacje! (przekaż proszę koledze również gratulacje)


Pozdrawiam Serdecznie



RE: Stiopa & L.G. - Rising Moon - Stiopa - 5.01.2013

(5.01.2013, 21:42)artefakt napisał(a): , ozone tak ? można wiedzieć który ? ja narazie robie na 4 ,

Ja mam 5.

FL FAN, ostatnio mało mam kontaktu z Luckiem, ma tutaj konto, póki co mam jeszcze parę wspólnych nieskończonych projektów z nim. Jak się odezwie to przekaże, bo sam tego nie słyszał :P


RE: Stiopa & L.G. - Rising Moon - RaNi/Works - 5.01.2013

Fajna aranżacja, zgodzę się z FL Fanem. Kawałek na sporą pochwałę. Fajna perka, dobry kick, owszem trochę miks i master kuleje ale melo, bass, ogólnie instrumenty zastosowane oraz aranż to nadrabiają. Fajny kawał nie ukryję tego.


RE: Stiopa & L.G. - Rising Moon - FL FAN - 5.01.2013

(5.01.2013, 21:58)Stiopa napisał(a): FL FAN, ostatnio mało mam kontaktu z Luckiem, ma tutaj konto, póki co mam jeszcze parę wspólnych nieskończonych projektów z nim. Jak się odezwie to przekaże, bo sam tego nie słyszał :P


OK, dzięki, naprawdę jestem pod wrażeniem.


RE: Stiopa & L.G. - Rising Moon - Proto - 5.01.2013

Oj genialny walek. Swietna aranzacja. Wsio melodyjnie pasuje. Milo sie naprawde slucha, jedynie co sie doczepie to na poczatku arp jest ciutke za glosno i zaglusza cale tlo. A jest genialne i szkoda chowac. Troszeczke popraw mix i bedzie si.
Dobra robota generalnie.

Pozdro


RE: Stiopa & L.G. - Rising Moon - Intransitive - 7.01.2013

Klimat fajny i do jakości dźwięków nie można się przyczepić. Chciałbym to usłyszeć w bardziej trancowym wydaniu:)


RE: Stiopa & L.G. - Rising Moon - T-Sted - 7.01.2013

Zanim przeczytałem co napisałeś na wstępie przesłuchałem utwór. I przyznam szczerze że właśnie pierwszym moim spostrzeżeniem było skojarzenie z J.M Jarre'm. Fajnie Wam to wyszło, miks przyzwoity, jest niby parę drobnych niedociągnięć (np. ten dźwięk co wchodzi w 0:12 wydaje mi się za głośno), ale reszta nadrabia. Break bardziej trance'owy, bardzo przyjemny. Ogólnie dobra robota. Pozdrawiam.


RE: Stiopa & L.G. - Rising Moon - shadowfinder - 12.01.2013

podoba mi się bardzo jak dynamicznie wchodzi perkusja na początku, kick mocny ale nie za mocny. Ja bym to nawet porównał do chemical brothers, efekt sweepa ciut za mocny. Oprócz tego jest dobra aranżacja, wszystko gra. Muszę przyznać, że jak dla mnie też trochę podchodzi pod trance lub techno, a takie klimaty nie do końca dla mnie, więc pod tym względem nie będę oceniać. Technicznie wszystko gra, panorama jest. Dopracowany kawałek, widać, że był pomysł!


RE: Stiopa & L.G. - Rising Moon - ryziontron@op.pl - 13.01.2013

ooo stary... co tu dużo gadać...Kawał dobrej roboty. Brzmi pro jak na moje ucho i to bez żadnych "ale"


RE: Stiopa & L.G. - Rising Moon - Simonus - 13.01.2013

O takie oldscholowe, ale kawałe świetny takie są bardzo klimatyczne :)


RE: Stiopa & L.G. - Rising Moon - Alex fat - 17.01.2013

Hej :) , powiem szczeze ze dawno nieslyszalem takiej elektroniki , bit jednostajny niepołamany , fajne elektroniczne dzwieki , ladne polaczenie. Naprawde fajnie to wyszlo , udana produkcja. :) Pozdrawiam