MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Gigamesh - All My Life (EP 2012) [recenzja] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Gigamesh - All My Life (EP 2012) [recenzja] (/temat-gigamesh-all-my-life-ep-2012-recenzja)



Gigamesh - All My Life (EP 2012) [recenzja] - FL FAN - 16.01.2013

Gigamesh - All My Life (EP 2012)

[Obrazek: 61f6ocDYqrL._SL500_AA280_.jpg]

Matthew Thomas Masurka urodził się 12 maja w 1983 roku i bardziej znany jest ze swojego scenicznego pseudonimu Gigamesh. Najbardziej znany z produkcji materiału Mike'a Posner'a - multi platynowego tracka "Cooler Than Me". Znany jest także z remixu utworu "Pumped Up Kicks" zespołu Foster The People. Na swoim koncie ma mnóstwo innych remixów:

Na przykład:

- Fleetwood Mac - Dreams (Gigamesh Edit) (2012)
- RAC - If You Forget Me (Gigamesh Remix) (2010),
- Michael Jackson - Don't Stop 'Til You Get Enough (Gigamesh Remix) (2010)

Płyta All my life wydana została 29 maja 2012 roku. Zawiera trzy nagrania z teledyskami nawiązującymi zdecydowanie do lat ubiegłych. Tylko nagranie "Your Body" zawiera przyrodę jako motyw przewodni.

Spis utworów:

01 – All My Life (Original Mix)
02 – Don’t Stop (Original Mix)
03 – Your Body (Original Mix)
04 – Dream On (Original Mix)

Posłuchaj utworów i obejrzyj teledyski na stronie artysty

Płyta rozpoczyna się promowanym w mediach utworem "All my life"

Jest to efektowna i ciekawa kompozycja o czym przekonamy się w pierwszych sekundach. Dźwięki grane jakby na kieliszkach idealnie zbudowały lekko zmrożony klimat. Wokal jest także myślę dość stonowany i całość przedstawia się bardziej jako poważnie brzmiące nagranie niż dyskotekowa edycja moim zdaniem. Tło zbudowane z ładnych padów i wokalu oraz wielu innych efektów nadało zdecydowanej przestrzeni utworowi i poważnej głębi. Basy i perkusja również są zachowane w stonowanym, potęgującym klimat rytmie. Szczerze byłem zaskoczony tym nagraniem i natychmiast przypadło ono mi do gustu. Tytuł "Całe moje życie" jak i tekst utworu również są refleksyjne więc całościowo jest to bardzo spójna propozycja nie tylko dla fanów muzyki Dance czy House ale także innych gatunków.



Pozostałe kompozycje różnią się od tej powyżej i jest to już muzyka bardziej nastawiona na zabawę i pozytywne wibracje jakie panują na parkietach. Jest w nich zachowana piękna dynamika, wspaniała aranżacja, którą już dostrzegłem w utworze "All my life", a także pomysłowość i kreatywność. W dwóch nagraniach "Your Body" oraz "Dream On" jest z pewnością coś ze stylu funk - zarówno w muzyce jak i w teledyskach. Miałem okazję niedawno także przesłuchać remix utworu "Dreams" (oryginalnie od Fleetwood Mac) w wykonaniu tego zespołu i nie zawiodłem się, mimo, że jestem uwrażliwiony na takie nowości, gdyż bardzo lubię Fleetwood Mac. Jest to pełen ciepłych barw remix, nie pozbawiony wspomnianej kreatywności, zachowano także klasyczne brzmienia z oryginału nagrania, co mnie bardzo ucieszyło jak i zaskoczyło bardzo pozytywnie. Utwór zyskał na energii, a także został wzbogacony dynamiką nowoczesnych brzmień.


RE: Gigamesh - All My Life (EP 2012) [recenzja] - Castiel - 16.01.2013

Heh dla większości użytkowników forum recenzje zawierają za dużo tekstu :D A co do recenzji w toim wykonaniu bardzo fajnie się je czyta są dobrze i ciekawie napisane. :)