MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE first hs kick - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE first hs kick (/temat-hardstyle-first-hs-kick)



first hs kick - Herman - 20.01.2013

mix lezy - wiem. melo by yes i am xd




RE: first hs kick - The Timbrer - 20.01.2013

Kicka pitchuje sie bez punchu po pierwsze. Po drugie wiecej EQ i Distortion po trzecie pracuj nad punchem i tailem osobni. Punch jest slaby i za jasny. Obniz go o jakies 200 300 centow. I Distortion + EQ zlayeruj z czym tam chcesz bo brzmi slabo. Lead to jakis taki dziwny jest wez no porzadnego hyper saw'a mocni zdetunowanego i tyle :)


RE: first hs kick - RaNi/Works - 20.01.2013

Hah hermi próbuje wszystkiego co spowoduje nagły przypływ weny. Ale do rzeczy:
Kick bez kwasu daj distortion, daj mu też więcej basu ale nie suba bo mordor głośników bedzie xd miks to już wiesz. Ale warto posiedzieć nad tym :)


RE: first hs kick - Herman - 20.01.2013

podoba mi się ten gatunek coraz bardziej ;d to dzisiaj xd :




RE: first hs kick - B-Sick - 20.01.2013

Szczerze to ten kick bardziej by podchodził pod hardcore :)
Poza tym polecam Ci ten tutorial, lub ogólnie jakiś tutorial od Yhimselfa, nawet nie chodzi mi o dokładne zrobienie kicka z tutoriala, ale oswojenie się ze sprawdzonymi technikami itd.


RE: first hs kick - BEBE - 21.01.2013

a TU wg mnie jest najlatwiej pokazane jak pitchowac kick'i i to na kilka rozncyh sposobow :)


RE: first hs kick - The Timbrer - 22.01.2013

@B-Sick tut od Yhimselfa jest slaby moim zdaniem tak jak jego tut na temat mixu. Moim zdaniem on po prostu robi swoimi samoukowymi metodami dlatego na dzien dzisiejszy nie jest gwiazda HSu.

Do testow pitchuj slide notes'ami a jak juz jestes pewien ze kick jest OK pitchuj albo w Wavelab albo w Cool Edit Pro.
Przetestuj iZotope Trash 2 dziala cuda oraz Fruity Fast Distortion + waveshaper to polaczenie imituje clip distortion od Logica uwazany za najlepszy plugin do kickow. Nie zapomnij o phaserze/autofiltrze zeby skrocic kicka oraz ostatnio slyszalem ze Multiband Compressor rowniez jest dobry (osobiscie nie korzystam ale wielu ludzi na ten temat sie wypowiada). Pamietaj o BandPass filtrze bo czasem zdarza siw ze pod wplywem duzej ilosci distu na koncu kicka robi sie takie dziwne cos nie umiem tego nazwac. I co najgorsze jest to niezwykle ciezko usunac poprzez EQ takze przezorny zawsze ubezpieczony. Ogolnie z Bandpass filtru korzysta sie by distortionowac charakter kicka. Nie dodawaj za duzo wysokich bo dostaniesz takiego fake cruncha ktory brzmi jak crunch ale w rzeczywistosci jest slaby. 500-900 Hz tutaj nalezy duzo pracowac nad charakterem. Suba odetnij i pracuj bez niego a na koniec doklej tego ktory byl tuz po pierwszym distortion. Po co tak sie robi odsylam do tutoriala Frontlinera. Nie chce mi sie tego tlumaczyc bo to temat rzeka. Zaopatrz sie w oscyloskop i kontroluj waveform. Pamietaj o tym ze punch powinien byc tak samo glosny jak tail. Na waveformie widac roznice, generalnie przydatne w pozniejszym mixie. Zarzuc tez reverv troche na tail zeby go zmiekcxyc delikatnie no i zaopatrz sie w ripy kickow prpfesjonalistow zeby miec porownanie. Jak chcesz to Ci podrzuce 3 kicki do ktorych najlepiej sie odnosic ;)


RE: first hs kick - BEBE - 22.01.2013

(22.01.2013, 11:25)The Timbrer napisał(a): @B-Sick tut od Yhimselfa jest slaby moim zdaniem tak jak jego tut na temat mixu. Moim zdaniem on po prostu robi swoimi samoukowymi metodami dlatego na dzien dzisiejszy nie jest gwiazda HSu.
wlasnie o to chodzi, ze zeby zalapac podstawy to ten tutek jest elegancki
i wcale nie prawda ze punch musi byc tej samej glosnosci co bass na waveform'ie poniewaz potem gdy wsadzi kick do projektu z trakiem bedzie sobie mogl spokojnie go zmiksowac tak zeby wszystko bylo cacy
poza tym to chyba nie widzialem nikogo, w zadnych tutkach na yt ani na zadnym forum jakim danym mi bylo przebywac, kto umialby tak poslugiwac sie fl'em albo raczej potrafil korzystac z samych podstawowych jego funkcji po to zeby uzyskac jakies ciekawe dzwieki
a gwiazda to on raczej nie jest z tego powodu, ze do wszystkich metod produkcji doszedl w glownej mierze sam

Herman radze Ci ogladac jak najwiecej tutkow o kickach na yt, jedne Ci pomoga mniej inne bardziej
mowie Ci to po to bys potrafil w przyszlosci wypracowac sobie swoja wlasna metoda krecenia kickow przynajmniej ja tak zrobilem