MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. T-Sted - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. T-Sted - ID (/temat-progressive-t-sted-id)



T-Sted - ID - T-Sted - 20.01.2013

Witam. Bardzo dawno nic nie wrzucałem, w sumie przez ten długi odcinek czasu nieraz wena była i udało mi się doprowadzić nawet niektóre produkcje do końca, ale chyba były one raczej formą treningu. Teraz zrobiłem coś w klimacie progressive, nie byłem nigdy jakoś specjalnie zakochany w tymże gatunku, ale na tą chwilę czuję się w nim chyba najlepiej. To co do tej pory zrobiłem to intro i zejście do breaka, miałem też już sam breakdown jednak usunąłem go po paru odsłuchach. Spróbuję nieco poeksperymentować z breakiem, szkoda tylko że z czasem tak kiepsko stoję. Nadchodzący tydzień to tydzień rzeźnika u mnie na uczelni, sporo zaliczeń się szykuje, potem sesja, a potem to w końcu licencjat trzeba zacząć pisać. Mimo wszystko na muzykę czas znajdę i kiedyś tam wrzucę całość :). Pozdrawiam.




RE: T-Sted - ID - Afterthought - 20.01.2013

O NIEE!! Pierwsze co sie rzuca w oczy to Vengeance'owe loopy i tutaj u mnie masz wielki minus :( Po za tym to intro ciagnie sie w nieskonczonosc i nie ma suba prawie wcale, nie rozumiem idei tego utworu, moze finalna wersja bedzie lepsza. Wogole po co ciagniesz tyle tych fraz bez bassu ?? Bass ma wchodzic kolo 1 minuty o inaczej to nudnawo brzmi, pozdro


RE: T-Sted - ID - T-Sted - 20.01.2013

Ok, loopy zginą definitywnie z tej produkcji, w wersji finalnej na pewno nie usłyszysz żadnego z nich. Jeśli chodzi o bas to sub może faktycznie wchodzi około 1:25, ale około 1:00 wchodzi wyższy bas więc nie wiem co masz na myśli pisząc że bas wchodzi za późno. Ten układ raczej nie ulegnie zmianie, może bardziej uwydatnię ten wyższy bas, ale to na tyle. Bardziej agresywnie raczej nie będzie. Dzięki za szczery koment, jak wyżej napisałem wezmę tą opinię pod uwagę :). Pozdro.


RE: T-Sted - ID - creator01 - 21.01.2013

Brzmi jak remix Tritonal feat. Cristina Soto - Lifted, może dodaj do tego wokal, wydaje mi się że można go znaleźć bo był kiedyś remix contest. Zarzut co do używania hatowych loopów Vengeance uważam za śmieszny, w ogóle się tym nie przejmuj i ich nie wyrzucaj z projektu! Sub jest za mało mocny, to prawda.


RE: T-Sted - ID - Afterthought - 22.01.2013

(21.01.2013, 17:01)creator01 napisał(a): Zarzut co do używania hatowych loopów Vengeance uważam za śmieszny, w ogóle się tym nie przejmuj i ich nie wyrzucaj z projektu!

Kazdy szanujacy sie producent robi swoje sample, loopy, etc :) Jesli nie potrafi to kombinuje z gotowcami tak zeby nie brzmialy na gotowce :) Sample Vengeance i inne tego typu ogolnodostepne produkty sa dla amatorow (nie powiem ze nie uzylem w zadnej z moich produkcji ani jednego sampla ale kazdy nawet najmniejszy potraktowalem swoimi pomyslami ;) Zastanow sie jak bedzie brzmiec produkcja z samplami ktore juz byly lub moga byc uzyte przez KAZDEGO samozwanczego producenta (czyt. amatora) po profesjonaliste (ktory moze ale oczywiscie z wiadomych sytuacji nie ich nie uzyje)?? Jak dla mnie slabo ale to tylko moje zdanie ;]

A i jeszcze odnosnie intro i bassu chodzi mi o to ze jedna fraze za duzo masz, mid bass powinien byc kolo 30 sec a low kolo minuty, ale to twoja sprawa ;P


RE: T-Sted - ID - Peter O'ski - 22.01.2013

(22.01.2013, 14:38)The Odd Boy napisał(a): Kazdy szanujacy sie producent robi swoje sample, loopy, etc :) Jesli nie potrafi to kombinuje z gotowcami tak zeby nie brzmialy na gotowce :) Sample Vengeance i inne tego typu ogolnodostepne produkty sa dla amatorow (nie powiem ze nie uzylem w zadnej z moich produkcji ani jednego sampla ale kazdy nawet najmniejszy potraktowalem swoimi pomyslami ;) Zastanow sie jak bedzie brzmiec produkcja z samplami ktore juz byly lub moga byc uzyte przez KAZDEGO samozwanczego producenta (czyt. amatora) po profesjonaliste (ktory moze ale oczywiscie z wiadomych sytuacji nie ich nie uzyje)?? Jak dla mnie slabo ale to tylko moje zdanie ;]

Akurat sample Vengance to jedne z najlepszych na rynku. Nie jestem zwolennikiem loopów (nigdy żadnego nie użyłem) ale do gotowych one-shotów nic nie mam. Jeżeli potrafisz przerobić już znany dźwięk na nowy, to czemu nie? (Poza tym, kto będzie Ci nagrywał chociażby bębny? Bo wykręcić je na syntezatorze jest dosyć ciężko :))

Profesjonaliści najczęściej wcale nie tworzą własnych sampli, jeżeli mówimy o trensie i EDMie ogółem. Jeżeli w ogóle to bardzo rzadko. Co więcej, większość z nich używa niestety nawet gotowych loopów, głównie z VEC'a. Częściej jakieś wariacje zdarzają się z FXami, bo je można już dużo łatwiej zrobić samodzielnie.

(22.01.2013, 14:38)The Odd Boy napisał(a): A i jeszcze odnosnie intro i bassu chodzi mi o to ze jedna fraze za duzo masz, mid bass powinien byc kolo 30 sec a low kolo minuty, ale to twoja sprawa

Częściowo się zgadzam z faktem, że sub mógłby wchodzić trochę wcześniej, ale nie ma żadnych reguł. Dlatego ja wolę nikomu nie nakazywać jak ma wyglądać jego aranż - niech nas zaskoczy :)

Odnośnie kawałka:
Przydałoby się wyrównanie poziomów. Niektóre elementy perkusji są jak dla mnie za głośne (potrzebny też panning, żeby nie było takiego ścisku na środku) , podobnie jak FXy (u nich nadałaby się też lepsza equalizacja, ściąłbym jeszcze ciutkę dołu i może trochę góry)

Osobiście zmieniłbym trochę kick, bo jest za bardzo "wciśnięty" i taki trochę "głuchy" (ciężko to powiedzieć) jak na mój gust.
Od 1:12 klimat nabiera świetnego charakteru, ale zmianę chordów i nut bassu z chęcią usłyszałbym już z subem (któremu trzeba troszkę więcej mocy). Plucki bardzo ładnie latają sobie z tyłu (lekko jakby zagłusza je bass, ale może to przez moje słuchawki), motyw zapowiada się na prawdę miodnie ;) Aż się wkręciłem!

Pracuj dalej i wrzucaj całość, bo na prawdę z chęcią posłuchał fulla - moje klimaty :)


RE: T-Sted - ID - creator01 - 22.01.2013

(22.01.2013, 14:38)The Odd Boy napisał(a):
(21.01.2013, 17:01)creator01 napisał(a): Zarzut co do używania hatowych loopów Vengeance uważam za śmieszny, w ogóle się tym nie przejmuj i ich nie wyrzucaj z projektu!

Sample Vengeance i inne tego typu ogolnodostepne produkty sa dla amatorow (nie powiem ze nie uzylem w zadnej z moich produkcji ani jednego sampla ale kazdy nawet najmniejszy potraktowalem swoimi pomyslami ;) Zastanow sie jak bedzie brzmiec produkcja z samplami ktore juz byly lub moga byc uzyte przez KAZDEGO samozwanczego producenta (czyt. amatora) po profesjonaliste (ktory moze ale oczywiscie z wiadomych sytuacji nie ich nie uzyje)?? Jak dla mnie slabo ale to tylko moje zdanie ;]

Bez obrazy, ale sam jesteś jeszcze producentem-amatorem mimo że nie używasz hatowych loopów. Pocieszę cię że większość wydawanych w labelach produkcji ma w warstwie perkusyjnej loopy. Gdy jest ich wystarczająco dużo grających na raz, nie słychać że są "gotowcami". Gdy dodajesz hi-hatowe loopy do grupy perkusyjnej, w gęstym trensowym miksie dają one po prostu wrażenie większego ruchu i zlewają się ze sobą (ważna jest tu też odpowiednia kompresja grupy).

To co piszesz jak dla mnie miałoby sens w przypadku używania loopów melodycznych lub z bardzo charakterystycznymi pseudo-melodycznymi dźwiękami. :) Rzeczywiście, takie rzeczy są bardzo charakterystyczne i trochę lipa używać takiego gotowca w całości.


RE: T-Sted - ID - Afterthought - 22.01.2013

<LOL> no to wlasie o tym mowie ze jesli przerobisz to po swojemu to nie brzmi jak gotowiec... chodzi mi tu o to ze wyraznie slychac jak to ujales pseudo-melodyczne dzwieki, o nic innego xD Dobra nie zaglebiajmy sie w temat, kazdy ma swoje zdanie, kazdy je wyrazil i tyle, pozdro ;]