MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Słuchawki do 300 PLN - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Słuchawki do 300 PLN (/temat-sluchawki-do-300-pln)



Słuchawki do 300 PLN - Muri - 2.02.2013

Po niespełna dwóch latach bezawaryjnej służby moje słuchawki Sennheiser HD 202 odmówiły współpracy. Planuję przejść klasę cenową wyżej i zaopatrzyć się tym razem w sprzęt za około 150-250 PLN, ekstremalnie do 300 PLN (szczupły budżet studencki). Przeglądałem ceneo.pl, czytałem opnie, mam kilka faworytów. A jaki model Wy polecacie?
Słuchawki, prócz słuchania muzyki, będą mi rzecz jasna służyć również do produkcji. Jeśli chodzi o wygląd to zależy mi tylko na tym by miały regulowane ułożenie kubełków, by były one spore, zakrywały całe uszy i nie odstawały. Kabel powinien być możliwie krótki i wytrzymały (czy on nie odpowiada przypadkiem za >90% awarii sprzętów tego typu?), za dodatki typu regulator głośności dziękuję.


RE: Słuchawki do 300 PLN - Wappa - 2.02.2013

sprawdź te: AKG K81
a więcej masz tu: Wszystkie modele

<pojawiasieiznika>


RE: Słuchawki do 300 PLN - Yes I Am - 2.02.2013

AKG K99 Perception Wielkiej zmiany prócz 10 zł więcej w porównaniu do zwykłych brak :)... Ponoć są wygodniejsze


RE: Słuchawki do 300 PLN - Afterthought - 2.02.2013

Sennheiser HD205, uzywam od 2 lat i jestem zadowolony :P


RE: Słuchawki do 300 PLN - Johnny - 3.02.2013

jak masz wydac 300pln na sluchawki ktore do produkcji i tak sie nie bada nadawaly, to lepiej odczekac ten miesiac i dolozyc do 500-550 i kupic cos sensownego w tej cenie np AKG K240 MK2


RE: Słuchawki do 300 PLN - Yes I Am - 3.02.2013

Nie zgodzę się z przedmówcą, że nie będą się nadawały... Wiele zależy od naszego słuchu... Nic nam nie da jak zaczniemy od sprzętu za 1000pln jeśli nie mamy odpowiednio wyćwiczonego narządu oraz pojęcia teoretycznego o muzyce.

Ja zaczynałem od AKG K77 i jakoś nie narzekałem... Mam je nadal, działają... Charakterystyka jest ułożona, wiem czego im brakuje i bez oporów mógłbym na nich tworzyć.


RE: Słuchawki do 300 PLN - Johnny - 3.02.2013

jest takie powiedzenie "skąpy płaci dwa razy" i tu ma ono zastosowanie. nie obraź się ale fragment posta nt słuchu jest... nietrafiony - jak już się "uczyć" to lepiej na dobrych odsłuchach - każdy ci powie że na nich nie ma sensu oszczędzać (w granicach rozsądku oczywiście). zresztą mówimy w tym konkretnym przypadku nie o jakichś kosmicznych kwotach, tylko okolicach 500pln i słuchawkach na których będzie mógł spokojnie zajmować się produkcją aż się zniszczą, a nie takich które za pół roku i tak będzie chciał zmienić.

i na koniec - są ludzie którzy tworzą na słuchawkach za 30pln, ale jak już ktoś pyta to warto doradzić mu porządny sprzęt, myśląc nieco bardziej przyszłościowo przy tym. osobiście środki na zakup dobrych słuchawek uważam za jedne z lepiej wydanych pieniędzy w moim życiu jak dotąd :)


RE: Słuchawki do 300 PLN - Herman - 4.02.2013

dobre sluchawki to dla mnie podstawa, najczesciej noca spedzam czas przy FL i nie wyobrazam sobie braku glebokiego basu i idelnie odwzorowanego brzmienia. Nie polece konkretnego modelu, ale zdecydowanie coś z neodymowymi magnesami i porzadnym, skreconym przewodem. Mysle ze warto nawet zaczekac ten miesiac, czy dwa i kupic cos z wyzszej polki. Dzwięk z odtwarzacza tez bedzie brzmial inaczej :)


RE: Słuchawki do 300 PLN - Muri - 4.02.2013

AKG - ich modele mają słuchawki przylegające do uszu, nie obejmują one całych małżowin. Tak jak napisałem wolałbym raczej kubełki na całe uszy.

Sennheiser HD 205 - brałem pod uwagę. Myślałem też o HD 215.

"Lepiej odczekać ten miesiąc i dołożyć do 500-550" - odczekanie miesiąca czy dwóch nic mi nie da, bo:
1) stałego dochodu nie mam, to co zarobię na korepetycjach czy innych dorywczych zajęciach wydaję na życie, a od rodziców na moje hobbystyczne zachcianki ciągnąć nie będę
2) słuchawki są mi potrzebne na dobrą sprawę na już - jedne padły, kupuję drugie.

Biedny to co innego niż skąpy. Yes I Am ma trochę racji - pracowałem już na słuchawkach za <50 PLN, sprzęt za ~100 PLN także już poznałem, więc czas na coś lepszego. Na tyle lepszego, na ile pozwala mi budżet i na ile jest mi to potrzebne.


RE: Słuchawki do 300 PLN - Yes I Am - 4.02.2013

Cytat:i na koniec - są ludzie którzy tworzą na słuchawkach za 30pln, ale jak już ktoś pyta to warto doradzić mu porządny sprzęt, myśląc nieco bardziej przyszłościowo przy tym. osobiście środki na zakup dobrych słuchawek uważam za jedne z lepiej wydanych pieniędzy w moim życiu jak dotąd Uśmiech

Z tym się zgodzę w 100%. Nie warto oszczędzać, ale jeśli ma się już nieco pojęcia jak kolega o muzyce, to można przeboleć parę aspektów na niższej jakościowo półce.

W ~500 kolega polecił idealny model - stosunek jakość cena


btw. Półotwarte pozwolą Ci dłużej pracować i nie zmęczą tak uszu


RE: Słuchawki do 300 PLN - Warburg Studio - 4.02.2013

Również podpisuje się pod postem wyżej. Ogólnie nie jestem za słuchawkami jako główny odsłuch, zwłaszcza, że przez nie bardzo szybko niszczy się słuch, ale jak już wybierać to takie lepsze. Pamiętajmy, że chodzi o nasz słuch czyli i o komfort pracy.
Polecony model AKG 240 MKII jest świetnym przykładem, można w nich naprawdę długo popracować i w dodatku nie czuje się ich na głowie.


RE: Słuchawki do 300 PLN - Revnotes - 5.02.2013

W prawdzie napisałem Ci coś na innym forum, ale przeczytałem powyższe sugestie i wpadło mi do głowy, że Ty przecież siedzisz w akademiku, więc na Twoim miejscu wybrałbym mimo wszystko słuchawki zamknięte. Ludziska mogą drzeć kopary, a Tobie nie będzie to przeszkadzało. Nie wiem dokładnie jak to jest w tych tańszych, ale moje Beyery DT 770 Pro tłumią praktycznie wszystko, co mnie otacza w mieszkaniu. Nie mniej sprawdzałem i prawdą jest, że otwarte mniej męczą słuch, to nawet logiczne, tyle że akurat AKG moim zdaniem kiepsko przylegają do głowy, choć czasem lepiej jak słabiej przylegają niż za mocno, kto miał jakieś Reloopy ten zrozumie, ich nacisku nie byłem znieść nawet przez kilkanaście minut. Myślę, że w tej cenie jest spore zatrzęsienie konkretnych modeli, ale brzmieniowo zawsze będą miały swoje niedoskonałości, więc może dobrym pomysłem będzie kierowanie się samą wygodą? Tak czy inaczej każdych słuchawek będziesz się musiał nauczyć słuchać.


RE: Słuchawki do 300 PLN - Muri - 5.02.2013

Chyba masz rację, Adamie. Modele z danej półki cenowej jakościowo między sobą prawie wcale się nie różnią, zatem zacznę się kierować wygodą aniżeli dźwiękiem. Bo i tak trzeba będzie się do nowego sprzętu przyzwyczaić i od nowa poznać muzykę, poczuć co jak brzmi.

Pozwolę sobie na takie małe podsumowanie wszystkich modeli - zarówno tych branych pod uwagę przez mnie, jak i zaproponowanych mi przez innych. A nóż komuś innemu będzie takie podsumowanie pomocne. :)



SENNHEISER HD 205
[Obrazek: f-sennheiser-hd-205.jpg]

CENA: od 162 PLN
CZUŁOŚĆ: 112 dB/mW
IMPEDANCJA: 32 Ohm
PRZEWÓD: 3 m
PASMO PRZENOSZENIA: 14 - 20000 Hz

[Obrazek: graphCompare.php?graphType=0&graphID%5B%5D=493]



SENNHEISER HD 215
[Obrazek: f-sennheiser-hd-215.jpg]

CENA: od 299 PLN
CZUŁOŚĆ: 112 dB/mW
IMPEDANCJA: 32 Ohm
PRZEWÓD: 3 m
PASMO PRZENOSZENIA: 12 - 22000 Hz



SHURE SRH240
[Obrazek: f-shure-srh240.jpg]

CENA: od 208 PLN
CZUŁOŚĆ: 105 dB/mW
IMPEDANCJA: 38 Ohm
PRZEWÓD: 2 m
PASMO PRZENOSZENIA: 20 - 20000 Hz

[Obrazek: graphCompare.php?graphType=0&graphID%5B%5D=2801]



SUPERLUX HD631
[Obrazek: f-superlux-hd631.jpg]

CENA: od 229 PLN
CZUŁOŚĆ: 101 dB/mW
IMPEDANCJA: 04 Ohm
PRZEWÓD: 3 m
PASMO PRZENOSZENIA: 20 - 20000 Hz



AKG K81 DJ
[Obrazek: f-akg-k81.jpg]

CENA: od 209 PLN
CZUŁOŚĆ: 115 dB/mW
IMPEDANCJA: 32 Ohm
PRZEWÓD: 2,5 m
PASMO PRZENOSZENIA: 16 - 24000 Hz

[Obrazek: graphCompare.php?graphType=0&graphID%5B%5D=2601]



AKG K99
[Obrazek: f-akg-k-99.jpg]

CENA: od 259 PLN
CZUŁOŚĆ: 112 dB/mW
IMPEDANCJA: 32 Ohm
PRZEWÓD: 3 m
PASMO PRZENOSZENIA: 18 - 22000 Hz



AKG K240 MK II
[Obrazek: f-akg-k-240-mk-ii.jpg]

CENA: od 566 PLN
CZUŁOŚĆ: 91 dB/mW
IMPEDANCJA: 55 Ohm
PRZEWÓD: 3 m
PASMO PRZENOSZENIA: 15 - 25000 Hz

[Obrazek: graphCompare.php?graphType=0&graphID%5B%5D=2611]



RE: Słuchawki do 300 PLN - PENDRAS - 18.02.2013

Miałem 2 pary HD 215 i przyznam szczerze, że dawały jakoś rade, tak więc myśle, że mógłbym je od siebie polecić.Niestety słuchawki zakończyły swój żywot ponieważ obie pary rozje**łem po pijoku o ściane.Trzeciej pary tego modelu nie zamierzam kupować :)Osobiście wziąłbym pod uwagę przyoszczędzenie jeszcze ciut hajsiwa, i zakup czegoś lepszego (jeśli to możliwe rzecz jasna)


RE: Słuchawki do 300 PLN - BroSky - 22.02.2013

Polecam Sony Stereo Headphones MDR-XB500
Pasmo przenoszenia 4-24000 Hz
Magnesy neodymowe, przyjemny głęboki bass i drżenie, przetwornik akustyczny 40mm, Wytrzymały wzmacniany Pajak, doskonała izolacja od dzwięków z zewnątrz, Pozłacany wtyk, poduszeczki wykonane ze skóry, Bardzo lekkie ważą ok.185g
TYP: Zamknięte
Moc: 1500mW
Kabel: 1,2m
interpretacja: 40 Ohm
czułość do 104 dB
Cena: 180-265zł
<slucham3> Obecnie ich używam i jestem z nich zadowolony (bardzo)
Jak na taką cenę to cacko :)[Obrazek: Sony_XB_photo_second.jpg] XB500 to te po prawej ale możesz jeszcze wybrać te największe

http://słuchawki.eu/wp-content/uploads/2012/11/sluchawki-sony-mdr-xb500.jpeg
Masz do wyboru srebrne, niebieskie lub czarne.


RE: Słuchawki do 300 PLN - eAttis - 24.02.2013

Ja mam te największe (MDR XB-700)
Wygodne, dzwięk bardzo dobry o klase lepszy od mniejszcyh XB-500, zwłaszcza w średnich i wysokich tonach jest klarowniej, świetny balans oraz separacja poszczególnych dzwięków w brzmieniu, ale nie polecam ich do pracy podpiętych pod samą dzwiękówke, potrzebują jeszcze wzmacniacza aby pokazać pełnie swoich możliwości...

Z minusów to:
- Krótki kabel (1.5m) także blisko musi być sprzęt do którego podepniemy słuchawki.
- Barak dużego jack'a w zestawie.