MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Shadowfinder - temat z 'Motyl Nocy' - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Shadowfinder - temat z 'Motyl Nocy' (/temat-film-shadowfinder-temat-z-motyl-nocy)



Shadowfinder - temat z 'Motyl Nocy' - shadowfinder - 6.02.2013

Witam wszystkich

:)

Oto fragment ze słuchowiska 'Motyl Nocy' który w ubiegłą niedzielę leciał w radiu. Mam nadzieję, że się spodoba. Jest to moment w którym główna bohaterka się po raz pierwsze spotyka z w niej zakochanym młodym pisarzem...:-)




RE: Shadowfinder - temat z 'Motyl Nocy' - FL FAN - 6.02.2013

Profesjonalna rzecz, a raczej duch inspiracji. I proszę, niech Pan nie będzie zbyt skromny, to nie świat dla skromnych ludzi jak się zdążyłem przekonać w życiu, więc życzę sobie, aby został Pan bardzo uznanym reżyserem i abym kiedyś mógł pójść do kina na film z dopiskiem - Reżyseria i Muzyka: ShadowFinder i aby była to produkcja w powiązaniu i oparciu o wysokiej rangi sławy kina - wszystko jest możliwe. Z pewnością wówczas się uśmiechnę i pomyślę "a ja miałem okazję wymienić z nim kilka zdań dawno temu". Przygotować godzinne słuchowisko to jest już poważna rzecz, zdaje sobie z tego sprawę, że to nie jest pisane w jeden dzień i tak samo z oprawą muzyczną. Są to naprawdę długie godziny pracy i jak najbardziej zasługuje to skromne dzieło na wielkie uznanie. Temat był poruszający, czasem mówiący wprost, czasem w półsłówkach gdzieś nikł celowo zamaskowany sens, ale przekaz był jasny i czytelny. Podziwiam taką pracę artystyczną, bo niewiele dziś tworzonej sztuki jest prowadzonej sercem i duszą. Większość to bezwartościowy bełkot w którym nikną pozytywne aspiracje i ambitne dzieła. Dlatego trzeba działać w tej sferze i pokazywać, uczyć... czym jest prawdziwa muzyka i sztuka, aby to nie przepadło, bo utoniemy w pustej komercji.

Pozdrawiam Serdecznie i dziękuję za fragment muzyki powyżej.


RE: Shadowfinder - temat z 'Motyl Nocy' - shadowfinder - 6.02.2013

dziękuję najmocniej za życzenia - choć szczerze mówiąc bardziej mi zależy na muzyce niż na filmie...muzyka to moja pasja już od dzieciństwa...prawda, wszystko jest możliwe i to jest pozytywne podejście które trzeba mieć żeby spełnić się w twórczym zawodzie, bez takiego przekonania to można od razu przestać, bo ta branża jest zdecydowanie jedna z najtrudniejszych na świecie...owszem, poszło sporo pracy w słuchowisko, choć oczywiście zdecydowanie więcej pracy przy tym było po stronie Tadeusza Kijańskiego. I zgadzam się - niestety sztuka jest w dołku, przyzwyczailiśmy się do niższego poziomu, obniżyliśmy sobie standardy, pozwoliliśmy na to. Co mnie przede wszystkim razi we większości dzisiejszej muzyce (choć nadal jest sporo bardzo dobrej na szczęście) jest brak wrażliwości. Jest to dla mnie przykre widzieć, że wiele osób uważa, że tworzy, wyłącznie naciskając myszką po ekranie i używając gotowców - osoby które nie mają nic wspólnego z muzyką, z instrumentem, z tym co muzyka powinna być - mianowicie - przekaz emocji prawdziwych. I tutaj się zgadzam na 100% - toniemy coraz bardziej w pustej komercji. Polska słabość do wszystkiego co pochodzi z Zachodu (a przede wszystkim pseudo-kultura amerykańska) jest jedna z powodów.

Ale miejmy nadzieję, że zawsze będzie czas i miejscy na wrażliwą sztukę, która nam pokazuje obrazy, tworzy nastroje i powoduje, że zastanawiamy się nad tym kim jesteśmy. Zawsze chciałem tworzyć taką muzykę, i mam nadzieję że mi to wychodzi, i, jeśli tak, to żeby mi to wychodziło coraz lepiej do końca mojego życia.

Pozdrawiam serdecznie!


RE: Shadowfinder - temat z 'Motyl Nocy' - FL FAN - 6.02.2013

Jako uzupełnienie:

[zs]http://www62.zippyshare.com/v/54336074/file.html[/zs]

Dziś już nie ma intrygujących opowiadań, pisanych z polotem i fantazją, przekazem i morałem - dlatego tak cenię sobie takie dzieła.

Super zdjęcia z aktorami i zapewne kolejne ciekawe doświadczenie zawodowe. Mam nadzieję, że nikt z aktorów i autorów nie zeche mojej głowy za te fragmenty, które wstawiam ;-)


RE: Shadowfinder - temat z 'Motyl Nocy' - Castiel - 6.02.2013

Utwór faktycznie jest bardzo dobrze zrobiony,klimat jest po prostu świetny.Nie słucham często takich rzeczy ale to mi się spodobało :)Życzę powodzenia w dalszych projektach i oby nie zabrakło weny :)


RE: Shadowfinder - temat z 'Motyl Nocy' - ryziontron@op.pl - 7.02.2013

idealne tło! Szacun. Naprawdę ładnie to brzmi. Słowa położone na tym miały by wzmocioną po stokroć swą esencje.


RE: Shadowfinder - temat z 'Motyl Nocy' - Stiopa - 7.02.2013

No Shadow zaskakujesz mnie z każdym kolejnym swoim trakiem. Ptaszki przepiękne...
Pozdrawiam.


RE: Shadowfinder - temat z 'Motyl Nocy' - monorail - 7.02.2013

Piotrek, ciesze się że to Ty zrobiłeś muzykę do owego słuchowiska, ponieważ nikt nie zrobiłby tego lepiej.


RE: Shadowfinder - temat z 'Motyl Nocy' - shadowfinder - 7.02.2013

O stary, to jest na prawdę przepiękny komplement!!! :-))))

do: FL fan
dziękuję ci bardzo serdecznie za piękną recenzję mojej płyty, podzieliłem się na FB. Nie spodziewałem się aż tak dużej ilości pozytywnych komentarzy z twojej strony na temat mojej muzyki, ale bardzo mnie to wszystko ucieszyło i jestem mile zaskoczony! Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł również ciebie (oraz innych na tym forum) jeszcze nieraz zaskoczyć brzmieniami :-)

pozdrawiam!!


RE: Shadowfinder - temat z 'Motyl Nocy' - FL FAN - 7.02.2013

Zgadzam się z monorail, to było tak profesjonalnie zgrane, że lepiej już nikt by nie zadbał o oprawę muzyczną w tym słuchowisku. Właśnie muzyka spełniła swoje zadanie celująco w tej pięknej opowieści - również napisanej z wielkim namysłem.

I ja dziękuję również. Bardzo cieszę się, że recenzja przypadła do gustu ;-)

Pozdrawiam Serdecznie