MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Astral Plane - Deaf Noise - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Astral Plane - Deaf Noise (/temat-electronica-astral-plane-deaf-noise)



Astral Plane - Deaf Noise - Astral Plane - 5.03.2013

Witam, stworzyłem ostatnio nowy kawałek
W prefiksie jest "electronica", lecz w środku odnajdziemy hałaśliwe syntezatory, przesiewane nutką 4/4 technicznego grania, a na koniec nawet perkusja lekko IDM'owa.
Tak więc nie jest to jednolity kawałek
Polecam słuchać głośno!



Proszę o rady i krytyki -na tym najbardziej mi zależy
ale jak będzie jakaś pochwała, to też podtrzyma na duchu :D


RE: Astral Plane - Deaf Noise - robert prime - 5.03.2013

Teraz rozumiem te twoje "astralne klimaty " ;) przeszkadzają mi własnie te hałaśliwe syntezatory,brzmi dziwnie,niepotrafie tego ogarnąć ;P Zbyt ciężkie dla mnie.Niełam się z każdym kawałkiem będzie coraz lepiej ;) Napewno ! Pozdro


RE: Astral Plane - Deaf Noise - ryziontron@op.pl - 5.03.2013

zgadzam się z przedmówcą te syntezatory trochę psują odbiór. Fajna perka. OD 2.40 robi się o niebo lepiej ! :D Ciekawa mieszanka wszystkiego :). Keep it up!


RE: Astral Plane - Deaf Noise - Astral Plane - 5.03.2013

Te syntezatory to kontrowersyjny temat, sam tez miałem wiele wątpliwości, czy nie złagodzić. Na ogóle nie robię takich hałaśliwych rzeczy, tu postanowiłem nieco zmienić. Czy się podoba, czy nie - kwestia gustu :D Ja lubię szum, czasem jak coś zaskrzeczy i z chaosu wyłaniające się melodie
Cytat:Teraz rozumiem te twoje astralne klimaty
e, akurat ten mało astralny, za mało w nim ambientu :)

Cytat:Niełam się z każdym kawałkiem będzie coraz lepiej
Według mnie nie mam czym się łamać :D Jak patrzę na poprzednie swoje prace to technicznie się na pewno rozwijam(jak każdy producent z kolejnym kawałkiem), a jak mi wyobraźnia pracuje to inna sprawa

mam dosyć specyficzny gust, dlatego trudno dogodzić, więc tym bardziej wielkie dzięki za oceny! :)


RE: Astral Plane - Deaf Noise - Intransitive - 6.03.2013

Jak wchodzi to złagodzenie w 3:15 to można się po prostu rozpłynąć. Powinieneś iść w tym kierunku zdecydowanie. Pozdro


RE: Astral Plane - Deaf Noise - Astral Plane - 6.03.2013

Dzięki! Tak zamierzam zrobić, a kieruję się takimi artystami jak Moderat. Ale głównie ten pan
[code]http://vimeo.com/33996152[/code]
mistrzostwo :D


RE: Astral Plane - Deaf Noise - RaNi/Works - 6.03.2013

Zajebistyczny klimat! Technicznie jest bardzo dobrze jednak te syntezatory ocenione wyżej mogły by być nieco cichsze, lżejsze... Mniej się rzucające na wierzch.
Lubię klimat kosmosu u ciebie. Mimo że mówisz że go tu nie ma ja wyczuwam jej obecność ;)


RE: Astral Plane - Deaf Noise - droom - 6.03.2013

Fajnie pierdzacy synth, podoba mi sie, melo tez niczego sobie, troszke perka za tlo widze robi, no potem stopka cos tam pyka, ale natlok syntezatorow i nadmierna momentaami ich glosnosc psuje harmonie i klarownosc utworu. Swietne te vokale na reverbie, takie rozjechane, podobaja sie. Ogolnie pomysl, spoko, zrozumialem przekaz, a to wydaje mie najwazniejsze!
Pozdrawiam
DrooM


RE: Astral Plane - Deaf Noise - hipotensja - 6.03.2013

Mnie się niesamowicie podobają te syntezatory, są przewykurwiste, wprowadzają w trans i te rhodesy w tle Heart (mam wrażenie jakby to były rhodesy).
Po 3. minucie klimat się zmienia i zaczyna mnie nudzić, ale to dlatego, że zaaranżowałeś utwór jakby od końca, taki regressive :D, bo gdyby część łagodna i melodyczna szła od początku a stopniowo klimat narastał wraz z wchodzeniem tych najlepszych gryzących synthów, które zaczynałyby zagłuszać inne instrumenty, to byłoby zupełnie inaczej i przestałyby przeszkadzać niektórym :P
Ogólnie super melodie, takie jazzowo-loungowe i niebanalne, z zachowaniem minimalizmu :)
Technicznie nie mam żadnych zastrzeżeń, robiłeś wszystko świadomie i brzmi dobrze.


RE: Astral Plane - Deaf Noise - Astral Plane - 6.03.2013

Dzięki za opinie!
Cieszę się widząc, że piszecie "technicznie bardzo dobrze" :D Na tym mi zależało.
Niektórym się syth podobał, niektórym nie. Dlatego w 2 części bardziej wyróżnia się melodia i perkusja. Dla każdego coś dobrego :) Sam nie potrafię zrobić totalnie jednolitego numeru hehe

Rady wezmę do serca :)


RE: Astral Plane - Deaf Noise - Wizojo - 7.03.2013

no syntezatory bardzo klimatyczne, takie troche trance'owate :). Bardzo ciekawie łączysz różne gatunki. Pozdrawiam :)


RE: Astral Plane - Deaf Noise - shadowfinder - 10.03.2013

intro bardzo dobre!! w pierwszej minucie ewidentnie się coś rozkręca, choć wchodzący bas/arp od 1.05 za mocny, zagłusza resztę! a wydaje mi się, że się tam ciekawe rzeczy dzieją za tym dźwiękiem...podoba mi się to, że eksperymentujesz, szukasz swój dźwięk> szukaj dalej, szukaj! bo to jest bardzo ważny proces!

podoba mi się od 3.30 kiedy wszystko wycisza i wchodzi jakiś wokal z daleka, tak do 4.00 to świetny kawałek.

te ostatnie 30 sek to jakoś błąd, czy tak specjalnie miało być? Tak czy tak, to według mnie do wywalenia bo to bez sensu...

Ogólnie ciekawa próba, ale za mało wyraźne jest co tak na prawdę chcesz z tym utworem...można z tego wyłowić coś fajnego, ale potrzeba więcej pracy!


RE: Astral Plane - Deaf Noise - Audionectic - 20.03.2013

Bas poczatkowy zdecydowanie zaglusza reszte.Intro bardzo fajne,pozniej stocznia lekka,Nastepnie gdy wszystko cichnie,jest vokal (rowniez deko przykryty :)przez synth.Przykro mi ale moim zdaniem jesli chodzi o miks to nie jest zbyt ciekawie.Slucham na sluchawach to moze dlatego,ale to slychac.Po opiniach przedmowcow spodziewalem sie naprawde czegos wyjatkowego,i niby jest ale slabe proporcje oraz nie idealna panorama zaburza u mnie odbior :)
Szkoda bo lubie eksperymenty
Pzdr