MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LIQUID Cametrix - Freefall - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LIQUID Cametrix - Freefall (/temat-liquid-cametrix-freefall)



Cametrix - Freefall - CametrixDubstep - 9.03.2013

to moja pierwsza nutka w tym stylu :) robiona dla zabawy :D chciałem się przetestować, nie znam się zbytnio na produkcji DnB więc chętnie poczytam wasze porady :D
pozdrawiam :)

to druga poprawiona wersja ze zmienionym subbasem i wariacjami w linii perkusyjnej pod koniec utworu :D

PS.lepiej jest pobrać nutkę jeśli ktoś pragnie ją głęboko analizować :]

Cametrix - Freefall

Gatunek: Drum & Bass
Tempo: 175 bpm
Kompresja: .wav
Jakość: 2822 kbit/s
Wielkość pliku: 88831 KB




RE: Cametrix - Freefall - Sick Brothers - 9.03.2013

Pierwszy co mi się rzuca w oczy to nagłe wchodzenie i znikanie sub bassu. Zmieniaj częściej rytm perkusji bo tak to szybko się nudzi. Melodia też mogłaby być bardziej zróżnicowana, ale jak na pierwszy DnB jest nieźle ;) Powodzenia w dalszych produkcjach i zapraszam do mojego tematu :)


RE: Cametrix - Freefall - CametrixDubstep - 9.03.2013

dzięki wielkie za ocenkę ;] co do zmiany subbasu czy tej monotonnej perki to po prostu zwykły brak doświadczenia w tym gatunku :)


RE: Cametrix - Freefall - xplasm - 9.03.2013

tym "subem" to przegiąłeś, jego ma być czuć, a nie koniecznie słychać, teraz zamiast głównego motywu przewodniego, rozpoznającego, jest w wiekszości ten bas. Weź go troche za lejce wyhertzuj :), obniż i zrobi Ci się miejsce na inne dźwięki.


RE: Cametrix - Freefall - CametrixDubstep - 9.03.2013

(9.03.2013, 18:10)xplasm napisał(a): tym "subem" to przegiąłeś, jego ma być czuć, a nie koniecznie słychać, teraz zamiast głównego motywu przewodniego, rozpoznającego, jest w wiekszości ten bas. Weź go troche za lejce wyhertzuj :), obniż i zrobi Ci się miejsce na inne dźwięki.

w tym momencie pewnie zaczniesz się śmiać, ale nie rozumiem tego stwierdzenia: "Weź go troche za lejce wyhertzuj" xD


RE: Cametrix - Freefall - RaNi/Works - 9.03.2013

Chciał powiedzieć żebyś mu podwyższył drugi suwak w equalizerze... Albo jakiś inny xd

Kawałek nawet fajny, pomysł jest ale problem tkwi w wyeksponowaniu subbasu.


RE: Cametrix - Freefall - CametrixDubstep - 9.03.2013

za chwilę wrzucę poprawioną wersję :)


RE: Cametrix - Freefall - stoneagepl - 11.03.2013

mi sie podoba miedzy 1:07 - 1:39 poszedłbym w tym kierunku. z tym subem moze na eq zostaw mu zakres od 30hz do 80hz i zrób mu sidechain z kickiem. btw ten kosmiczny dzwiek z tego momentu ktory wspomnialem ze mi sie podoba to na czym byl generowany? fajny jest ;D pzdr


RE: Cametrix - Freefall - CametrixDubstep - 11.03.2013

(11.03.2013, 9:52)stoneagepl napisał(a): mi sie podoba miedzy 1:07 - 1:39 poszedłbym w tym kierunku. z tym subem moze na eq zostaw mu zakres od 30hz do 80hz i zrób mu sidechain z kickiem. btw ten kosmiczny dzwiek z tego momentu ktory wspomnialem ze mi sie podoba to na czym byl generowany? fajny jest ;D pzdr

sytrus :)


RE: Cametrix - Freefall - Chrased - 12.03.2013

Bardzo chciałbym ci jakoś doradzić, ale... Nie potrafie. Kawalek jest słaby, nudny, monotonny. W ogóle nie istnieją tutaj niskie częstotliwości. Kick brzmi jak hat (czy mi się wydaje, czy jest on dany na prawo?), sub bass słychać a nie czuć, a do tego brak wyraźnego motywu (no bo motywem nie jest ten arp, ktory gra na zmianę z padem). Nie ma przejść. Ogólnie to nie pozostaje Ci nic innego jak próbować dalej.


RE: Cametrix - Freefall - CametrixDubstep - 12.03.2013

nie jestem w zaawansowanym stadium tworzenia :) wiele lepiej czuję się w dubstepie ;P


RE: Cametrix - Freefall - a.trax - 13.03.2013

ciężko coś powiedzieć o tym kawałku, wszystko jest do poprawy a w zasadzie do zrobienia od nowa. ale pracuj dalej :]


RE: Cametrix - Freefall - Herman - 13.03.2013

gdzie jest bas? :O nie wiem w zasadzie, czy gra za nisko że go nie słysze, czy jest odcięty tak bardzo . Melodyjnie nie za ciekawie niestety. Miks do poprawy.


RE: Cametrix - Freefall - Audionectic - 20.03.2013

Stopa padaka :)Kawalek ogolnie zbyt monotonny.Vokal by sie przydal by zapamietac ten utworek.Na tróje moim zdaniem.Ale to chyba i tak dobrze zwazywszy ze to pierwsza proba ;)
Powodzenia


RE: Cametrix - Freefall - brainfreezer - 27.03.2013

Więc... Co dobre:
Klimat, nawiązanie do brzmień (jak już gdzieś wspomniałem) klasycznego d&b i w ogóle chęć próby robienia tego gatunku ;)

Co źle.
Perka- tragedia! Płasko, nieciekawie, spowolnienie o 2x beatu w niektórych momentach jest naprawdę słabo wykonane. Pewnie przez to, że ogólnie beat nie gra.
Akordy grane w kółko wprowadzają mega monotonię. Nie wiem skąd wziąłeś to brzmienie, ale trochę zajeżdża kalibrem 44 i nie jest to za fajnie wykorzystane. (kocham kaliber 44, więc jestem na to wyczulony).
Piano z gotowymi akordami też nie za fajne.
Bas leży.

Proponuję osłuchać się z gatunkiem, próbować, czerpać z innych kawałków a potem wyklarować coś porządnego i SWOJEGO.

Pozdrawiam! :)


RE: Cametrix - Freefall - CametrixDubstep - 28.03.2013

(27.03.2013, 0:01)brainfreezer napisał(a): Więc... Co dobre:
Klimat, nawiązanie do brzmień (jak już gdzieś wspomniałem) klasycznego d&b i w ogóle chęć próby robienia tego gatunku ;)

Co źle.
Perka- tragedia! Płasko, nieciekawie, spowolnienie o 2x beatu w niektórych momentach jest naprawdę słabo wykonane. Pewnie przez to, że ogólnie beat nie gra.
Akordy grane w kółko wprowadzają mega monotonię. Nie wiem skąd wziąłeś to brzmienie, ale trochę zajeżdża kalibrem 44 i nie jest to za fajnie wykorzystane. (kocham kaliber 44, więc jestem na to wyczulony).
Piano z gotowymi akordami też nie za fajne.
Bas leży.

Proponuję osłuchać się z gatunkiem, próbować, czerpać z innych kawałków a potem wyklarować coś porządnego i SWOJEGO.

Pozdrawiam! :)

nie śmiałbym kogokolwiek kopiować :) o którym kawałku Kalibra mówisz bo nie kojarzę melodii? najdziwniejszy podkład jest w plus i minus :D


RE: Cametrix - Freefall - fonzze - 27.04.2013

Faktycznie trochę zbyt monotonne


RE: Cametrix - Freefall - pavey - 30.04.2013

Snare za suchy, perkusja musi latać


RE: Cametrix - Freefall - brzuzek - 10.05.2013

słaba nie przemyślana aranżacja
od początku dźwięk przewodni denerwuje ucho
sub czasami się urywa co jest dziwne..
perkusja nie ma mocy (poczytaj o kompresji, zacznij używać limitera)

Widać, że początki i to jest fajne ;) każdy kiedyś zaczyna (ja też jestem dopiero na samym początku przygody z produkcją)
Najważniejsze to się nie zrażać i ćwiczyć ćwiczyć sluchać i wzorować sie na idolach:D

Pozdro