MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Helsveal - Caatamilina - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Helsveal - Caatamilina (/temat-progressive-helsveal-caatamilina)

Strony: 1 2


Helsveal - Caatamilina - Afterthought - 26.03.2013

Sam niewiem czy to Trance, interpretujcie to jak chcecie :)
Ten utwor jest dla mnie wyjatkowy gdyz zostal zrobiony z mysla o bardzo bliskiej mi osobie i to wlasniej tej osobie, utwor zawdziecza swoj tytul :) Technika nie byla tutaj na pierwszym miejscu, staralem sie bardziej wyrazic moje emocje. Pozdrawiam;]



Remix Pack

ENJOY;]



RE: Helsveal - Caatamilina - Stiopa - 26.03.2013

Podoba mi sie wyeksponowanie stopy, ladnie bije. W 2 min na tym leadzie za duzo overdrivea i reverbu moim zdaniem. Pobrudzil niepotrzebnie utwor przez co calosc zdaje sie strasznie ciezka. Melodia fajna za to, nostalgiczna. Szkoda, bo lzej by to lepiej brzmialo.
Pozdrawiam


RE: Helsveal - Caatamilina - FL FAN - 26.03.2013

No o tym mówiliśmy i czekałem na ten utworek tworzony z emocjonalnym podejściem przede wszystkim.
Słuchałem bardzo uważnie, bo staram się wyczuć te emocje autora, i być może wspomniany przez Stiopę overdrive też oznacza pewne emocje. Poza tym, myślę, że efekt ten nadaje kontrastu kompozycji, miesza balansem przestrzeni. Ogólnie mi się podobał utwór, miejscami był lekki, miejscami był ciężki, raz był mocny, a raz był delikatny. Świetna dynamika. Gratuluje!



RE: Helsveal - Caatamilina - Afterthought - 27.03.2013

Niewiem jak to jest, stiopa mi mowi ze stopa ladnie wyexponowana, jedna osoba powiedziala mi ze tej stopy praktycznie nie ma, trudne to do ogarniecia sam niewiem kto mowi prawde xD

@Stiopa - Co do dista i reverbu to akurat jest tak jak chcialem, mialo byc brudno i 'arenowo' :P Tutaj gra bardzo duzo moich emocji a wierz mi lub nie, sa one bardzo intensywne. Co do leadu prowadzacego jestem zadowolony z barwy ;]


RE: Helsveal - Caatamilina - sowa - 27.03.2013

taki może progressive ? trance czy house whatever hehe lubie oryginalne leadyyy mocno poharatane jakimiś distami etc. i ten mi przypadł bardzo do gustu... jest oryginalny i za to plus do tego dość oryginalna melodia acz ciekawa :) co bym zmienił... aranż ;)

stopy nie ma? nie wiem kto Ci takich radu udzielał? :) Stopa jest niemal namacalna więc ktoś tu pieprzy głupoty albo słuchał tego na głośniczku systemowym...

może jakiś remix pack? :D


RE: Helsveal - Caatamilina - Herman - 27.03.2013

Stopka fajna, dobrze gra z basem :) melodie mi przypadły do gustu, a gatunek to zdecydowanie progressive house :D szkoda, że całość taka zgnieciona kompresorami, jest głośno, ale wolałbym dynamiczniej ;) dobra robota ogolnie ;) Ten lead chyba za głośno nieco na moje ucho :P


RE: Helsveal - Caatamilina - FL FAN - 27.03.2013

Próbuję swoich sił w remixie, (przy czym słowo "remix" = bardzo moja wersja)


RE: Helsveal - Caatamilina - Mich - 27.03.2013

Nie słucham Trance, ale postanowiłem zajrzeć i nie żałuję. Podoba mi się całość. Utwór raz jest spokojny, raz bardziej agresywny i przejścia są bardzo fajne Zdecydowanie na plus:)


RE: Helsveal - Caatamilina - T-Sted - 27.03.2013

Pierwsza część bardzo mi się spodobała, później trochę mniej - ten lead z distem po 1:58 jakoś nie zrobił na mnie wrażenia, aczkolwiek melodia bardzo ciekawa i na pewno zasługuje na pochwałę - czuć emocje, ale mimo wszystko jak dla mnie lead za ciężki. Stopka z basem ładnie daje, ktoś kto powiedział Ci że jest nie tak to chyba słuchał tego tyłkiem... Pozdrawiam.


RE: Helsveal - Caatamilina - Peter O'ski - 29.03.2013

Wydaje mi się, haty mają za dużo góry. Bardzo ładna stopa, ale momentami jakby dół znikał przy mocniejszym wejściu bassu.
Distowany lead do 2:28 jest na prawdę dobry jak dla mnie, nadaje odmiennego klimatu, ale potem jakby za bardzo rzęzi (i trochę denerwuje). Tak czy siak, melodia jest cudna, a za kawałek można pogratulować :)

Gatunek to raczej progressive house, ale niech sobie zostanie ;)

Pozdrawiam.


RE: Helsveal - Caatamilina - 2to2 - 31.03.2013

Melodia wyyyyyyymiata. Dobry klimat, wkręca że tak się wyrażę. Dla mnie niezły hicior, jedynie można nad aranżacją i ja bym spróbował wykręcić jakiś inny bass do tego w 1/16 drobniejszy. Oczywiscie ta wersja jest bardzo fajna. Jeszcze na pewno wrócę do tego tracka/.Pzdr


RE: Helsveal - Caatamilina - Squarz Kamel - 1.04.2013

Stopa ma zerową moc, melodie są bardzo proste w ułożeniu nie ma niczego charakterystycznego w tym


RE: Helsveal - Caatamilina - Herman - 1.04.2013

Czepiacie się tej stopy, nie wiem o co Wam chodzi :D Ludzie, to nie jest trance, a progressive house i powiem Wam, ze ta stopa jest wręcz bardzo mocna jak na ten gatunek :) miekka, soczysta stopka... swietnie brzmi po prostu :)


RE: Helsveal - Caatamilina - Squarz Kamel - 1.04.2013

każdy ma swoje zdanie i odczucia jeden mówi tak drugi tak .


RE: Helsveal - Caatamilina - Afterthought - 1.04.2013

No skoro hetman tak uwaza to jesli mozna prosil bym o przeniesienie do housu zeby nie bylo ;P


RE: Helsveal - Caatamilina - Adrian Sadowski - 1.04.2013

Początek rewelacyjny, ale od 2:28 to mnie zabił ten przester i te klikanie. Ogólnie dla mnie to za wiele cykania. Podoba mi się przestrzeń na basie. Bas + melodia pozytywnie, reszta taka sobie, no i ten overdrive wszystko psuje :)


RE: Helsveal - Caatamilina - Thomas - 1.04.2013

Świetny utwór. Słychać i czuć, że włożyłeś w to wiele emocji, a to właśnie jest najlepsze w całym utworze. Barwa leada jednak nie przypadła mi zbyt do gustu, troszkę jak już wspomniał Stiopa zbyt nostalgiczna. Motyw całkiem fajny. Bass o ładnej barwie. Ciekawy, dynamiczny utwór, dobra robota. Pozdrawiam.


RE: Helsveal - Caatamilina - cinekkk1 - 4.04.2013

Barwa leadu mi nie podeszła, za dużo distu. Za to melodia ciekawa, na pewno ma coś w sobie. Co do miksu, to kick trochę jakby w tym miksie nie mógł sobie wywalczyć miejsca, może to wina jego barwy, i przydałoby się mu jakieś dwie dodatkowe warstwy/layery.


RE: Helsveal - Caatamilina - Dj Złodziej - 5.04.2013

Nie za bardzo wiem co żeś kolego zmontował... Ponieważ moim zdaniem troszkę odbiega do od trance... Czuć house z daleka ;) Chociaż tak naprawdę to nie ma znaczenia co to za gatunek. Wyszło jak wyszło jest fajne. Wpada w ucho. Powinieneś jeszcze nad tym popracować i będzie idealnie.

Jak przedmówcy - Dla jednych będzie to naprawdę fajny kawałek dla innych nic ciekawego. Nigdy nie ucelujesz we wszystkich.
Jak dla mnie w tym utworze coś jest !


RE: Helsveal - Caatamilina - 2to2 - 8.04.2013

(1.04.2013, 10:10)Squarz Kamel napisał(a): Stopa ma zerową moc, melodie są bardzo proste w ułożeniu nie ma niczego charakterystycznego w tym

To że są proste nie znaczy że nie są bardzo dobre :)