MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRO Mich - Later - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRO Mich - Later (/temat-electro-mich-later)



Mich - Later - Mich - 28.03.2013

Cześć jestem Mich a to mój nowy utwór ,,Later". Jest dość krótki, ale sporo nad nim pracowałem. Jeśli mylę się co do gatunku poprawcie mnie.
Piszcie co jest w nim wg was dobre, a co wymaga poprawy. Mam nadzieję, że komuś się spodoba^^

:)


RE: Mich - Later - Revnotes - 29.03.2013

Całkiem spoko nakręcający chord, ale pad z bassem zjadają się w dole spektrum, pad nie potrzebuje tych częstotliwości.
Brakuje perkusji, jest praktycznie niesłyszalna, dlatego utwór nie ma mocy, przyjemne melodie nie wystarczą.
Koniecznie odfiltruj dolne częstotliwości na wszystkim prócz stopy i bassów, od tego będziesz mógł zacząć korekcję.
Zapraszam Cię do mojego wątku - Elnanter feat. Rita - Top Secret (Original Mix). Komentarz mile widziany.


RE: Mich - Later - Frashby - 30.03.2013

Kurcze, taka maax dziwna mieszanka dźwięków, niepodoba mi sie to, ale nieważne ;) ważne że ty to czujesz. Niektóre dźwięki nawet nawet, ale w miksie jest nie w porządku, w pewnych momentach zanika kick i wszystko na siebie nachodzi, pracuj dalej :)


RE: Mich - Later - Krzys120 - 31.03.2013

Jak dla mnie utwór jest całkiem fajny, ale oczywiście mogło być lepiej. Melodia mi się bardzo podoba. DLa mnie mogłoby się więcej dziać pod koniec, mogłeś zrobić jakieś zmiany. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, ale ogólnie 7/10 :)


RE: Mich - Later - Sebastian K - 7.04.2013

Zgodzę się z elnanterem. Spróbuj może najprościej przenieść pady o jedną oktawę do góry, albo jak mówił przedmówca odfiltruj je. Jeżeli syntezowałeś dźwięk możesz bez problemu go zmodyfikować przez to będzie mniej bogaty w pasma gryzące się z basem. Ewentualnie pobaw się pasmowym kompresorem.
A jeżeli chodzi o kompozycje to wszystko się rozpędza, rozpędza i w 1:25 i w 2:25 po prostu staje i od nowa się rozpędza i chyba to samo leci co poprzednio. Końcówka tez mogła by być bardziej ambitna.
Ogólnie melodyjki fajne, wesołe - używasz zapewne białych klawiszy.


RE: Mich - Later - Bassinessman - 24.04.2013

Intro pomysłowe ale ja bym tego pada czy cokolwiek to jest nie ucinał tak gwałtownie (spróbuj reverbem). Bardzo ciekawy pomysł ale powinieneś to bardziej rozmieścić na różnych oktawach. Sądzę, że dźwięk byłby wtedy czystszy. Zgodzę się z przedmówcą, iż przydałoby się więcej hihatów i ogólnie wypadałoby urozmaicić perkusję. Genialnie posługujesz się efektami. Melodia nie jest monotonna i to ci się bardzo chwali. Synthy są dla mnie trochę zbyt delikatne ale to kwestia gustu. Jednym słowem: Niesamowite!


RE: Mich - Later - Divinity - 27.04.2013

mix napewno skopany wiele dzwiekow za glosno perka wgl gdzies znika w oddali i jej nie slychac fajne intro pomyslowe ale potem... kapletnie sie wszystko psuje :D fajnie ze probojesz robic cos w tylko swoim stylu ale podejdz tak samo do mixu.. moze on byc wyjatkowy ale zeby byl poprawny:) bo tutaj jest taki misz masz wszystko narzucane na hama i nic nie wiadomo z tego;P


RE: Mich - Later - Mich - 7.05.2013

(27.04.2013, 18:20)Divinity napisał(a): mix napewno skopany wiele dzwiekow za glosno perka wgl gdzies znika w oddali i jej nie slychac fajne intro pomyslowe ale potem... kapletnie sie wszystko psuje :D fajnie ze probojesz robic cos w tylko swoim stylu ale podejdz tak samo do mixu.. moze on byc wyjatkowy ale zeby byl poprawny:) bo tutaj jest taki misz masz wszystko narzucane na hama i nic nie wiadomo z tego;P

Hmm... na pewno przesłuchałeś cały utwór?
Bo z tego co widzę tylko 2 minuty wcześniej pisałeś post do kawałka Elnantera, a mój utwór trwa ponad 3 minuty (tylko 1 przesłuchanie, pomijam, że zanim napiszę koment słucham jakieś 2-3 razy) i jeszcze trochę napisanie posta zajmuje.
Wątpie żeby forum źle policzyło czas dodania posta. Chyba, że pisałeś na zmianę jakieś komentarze i szybko oba wysłałeś(to by było dziwne), albo coś innego, jeśli tak to sory.

OK rozumiem...

W ogóle dzięki wszystkim za rady. Na pewno postaram się poprawić te i inne rzeczy w nadchodzącym nowym projekcie.:)


RE: Mich - Later - Divinity - 8.05.2013

taaaa i ja musze odsluchac co do minuty kazdy kawalek twojego utworu zeby stwierdzic ze cos jest zle.. no chyba jak leci 15 sek to samo i przesune o nastepne 15 sek to mix sie w tym czasie nie poleprzy... boze sie doczepiliscie do tych postow... szybko pisze i potrafie ogarnac co i jak w pare min a nie musze sie dwa tyg zastanawiac...

dopieprzasz sie do dwoch minut... sluchacz ocenia twoj kawalek w pare sek.. i w pare sek potrafi powiedziec czy mu sie bd podobal czy nie.. wiec zrob tak zeby twoj kawalek nie wazne gdzie go przesune brzmial dobrze.. zreszta.. widze na odtwarzaczu gdzie sa momety przejsc gdzie zejsca gdzie beda ewentualne bledy itp... co mam Ci po kazdej sek mowic gdzie co zle zrobiles... ??

i sorry ze tak na Cb ale widze musze to wyjasnic bo to juz ktoras osoba sie przywala do tego... ja oceniam kawalek i nie robie tego pochopnie... wiem jakie sam bledy popelniam i wiem co mozna latwo skopac ... a nie bd sluchal przez 30 sek tego i samego bo jak by nie patrzec synth zmixowany w 1 sek odsluchu nie bd mial dobrego mixu 30 sek pozniej.. chyba ze ktos lubi sobie linkowac caly mix i sie zmienia w trakcie grania;]

wiec.. odwalic sie bo nawet to forum jest fajne ale widze hejt przez neta musi byc wszedzie...


RE: Mich - Later - yachu - 10.05.2013

Divinity i Mnich-u . Czytając wasze posty i słuchajac "muzyki" stwierdzam że nie mogę tego dłużej ani czytać ani słuchać.Obie czynności są okropne !