MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA OMD - Maid of Orleans (FL FAN version) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA OMD - Maid of Orleans (FL FAN version) (/temat-electronica-omd-maid-of-orleans-fl-fan-version--7352)



OMD - Maid of Orleans (FL FAN version) - FL FAN - 4.04.2013

Doczekaliśmy się pełnej wersji coveru utworu OMD




Oryginalny zespół to OMD a ja przedstawiam swoją wersję ich najwspanialszego utworu Maid Of Orleans.

Życzę miłego słuchania kolejnego coveru! (możliwy download)


Oryginał (przepiękne mistrzowskie nagranie):



RE: OMD - Maid of Orleans (FL FAN version) - Knifeman - 4.04.2013

cower takiego utworu to poważna sprawa jednak podjąłeś się tego

barwy podobne - udało się oddać klimat utworu

ciekawie rozwiązałeś sprawę wokalu choć bez niego utwór traci na wartości

jeżeli nie korzystałeś z gotowego mida to chylę czoła


RE: OMD - Maid of Orleans (FL FAN version) - Castiel - 5.04.2013

Klimat jest zachowany.Dobra praca nad perką,Znajać Fl fana nie korzystał z midi ;) więc praca nad coverem jak najbardziej na plus.Dobrze się słucha obu utworów ;)


RE: OMD - Maid of Orleans (FL FAN version) - FL FAN - 5.04.2013

Dziękuję. Tak, tym razem plik midi to była porażka (fałsze i chaos) jego autora więc musiałem sobie radzić w zdecydowanej większości sam. Aby być uczciwym muszę przyznać, że podpatrzyłem jedynie kilka nutek głównego motywu dla pewności. Od czasu gdy przesiadłem się na PC i wirtualny DAW - nie radziłem sobie z tym nagraniem, co doprowadzało mnie do frustracji również w ostatnim czasie, bo byłem już prawie pewien, że nigdy nie uda mi się uzyskać zbliżonych chociaż brzmień do oryginału, a co za tym idzie nie nagram tego coveru. Pełna wersja brzmi na szczęście lepiej niż ostatnie demo tego remixu i ciesze się w sumie, że od razu nie wyszło. Pierwszą próbę podjąłem w 2007 roku na FL Studio 7 wtedy (również demo) ale była to jedynie sekwencja perkusyjna i kiepskiej jakości kopia kilku nut więc dalej musiałem odpuścić. Co jakiś czas wracałem do tego ale za każdym razem musiałem pogodzić się z porażką, aż do teraz. Utworek niby wydaje się prosty ale ma oryginalne jak na tamte czasy sekwencje i trudno to było poukładać, trudno było uniiknąć chaosu i fałszów.

Oryginały nagrań jak zawsze są dla mnie najpiękniejsze i najlepsze więc nawet się nie porównuję do nich, covery nagrywam z zamiłowania do oryginałów i po to aby mówić o tej muzyce, przypominać ją.



RE: OMD - Maid of Orleans (FL FAN version) - T-Sted - 5.04.2013

Przesłuchałem z uwagą zarówno oryginału jak i Twojej interpretacji. Nigdy wcześniej nie słyszałem tej piosenki, a szkoda. Zupełna odskocznia od tego czego słucha się dzisiaj. Niskie tempo, sunący spokój... czasem zdaje mi się że takich piosenek to trzeba po prostu umieć słuchać. Oprzeć się wewnętrznej gwałtowności, jakiejś szybkości i pogoni, zatrzymać się na chwilę i poddać się działaniu tej muzyki. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie proste - niejeden przestanie słuchać po 30 sekundach stwierdzając że "to nie dzisiejsze". Jednak pewne utwory (choćby takie jak ten) mają wymiar ponadczasowy i pozwalają doznać tego co przecież każdemu jest potrzebne do życia. Piszę tutaj o nadziei, jakiejś dziwnej pogodzie ducha która pochodzi gdzieś z głębi duszy, nie jest taka powierzchowna jak zwykle. Jest jak kojący powiew na moją chyba coraz to bardziej schorowaną psychikę. Dzięki!


RE: OMD - Maid of Orleans (FL FAN version) - piral - 5.04.2013

Nie czaję tego w ogóle, bo to nie moje klimaty, ale i tak wielki plus za to, że taką liczbę melodii poddałeś interpretacji. No i do tego dźwięki. Jeszcze lepsze, że masz FL w wersji demo, jak dobrze pamiętam. Big ups za pomysł i wykonanie.


RE: OMD - Maid of Orleans (FL FAN version) - FL FAN - 5.04.2013

Jeszcze tylko wyjaśnienie dla dociekliwych

MAID OF ORLEANS - DZIEWICA ORLEAŃSKA

Utwór to prezent dla Joanny d'Arc, właściwie jeden z dwóch na płycie zatytułowanych jej imieniem.

Tekst:

If Joan of Arc had a heart,
Would she give it as a gift
To such as me who longs to see,
How a legend oughta be

Had dreams to give her heart away,
Like an orphan along the way
She cared so much,
She offered up her body to the grave

Gdyby Joanna d'Arc miała serce
Czy ofiarowała by je w podarunku
Takim jak ja, którzy pragną ujrzeć
Jaka legenda powinna być?

Śniłem o ofiarowaniu jej swojego serca
Niczym sierota w drodze
(Joanna d'Arc) troszczyła się tak bardzo
Aż złożyła swoje ciało w mogile


RE: OMD - Maid of Orleans (FL FAN version) - Stiopa - 6.04.2013

No przynajmnie brzmienie masz czyste, mix ok, drazni mnie suchy hat co gra w rytm walca, w ogole to walc :P wiec metryka na 3 fajnie posluchac cos innego niz 4/4 Klimat Jarreowy troche, no szkoda tylko, ze woxu zabraklo
Pozdrawiam


RE: OMD - Maid of Orleans (FL FAN version) - rotek123 - 10.04.2013

Nie podoba mi się niestety ten " chór " Nie wiem, jakoś mi nie pasuje. Aczkolwiek przyznam rację tym wyżej, że udało Ci się :)