MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów (/temat-presety-loopy-i-impreza-dla-producentow-i-djow)

Strony: 1 2 3


Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - F3edo - 5.04.2013

Otóż od kilku dni po głowie chodzi mi pomysł rozkręcenia imprez, na których spotkać się będą głównie producenci muzyczni, DJe, wokaliści, przedstawiciele labeli itp itd. Postaram się w kilku zdaniach przybliżyć to, jak ma wyglądać i na czym polegać taka impreza.

Jak większość z was wie, w październiku założyłem z Piką fanpage Presety Loopy Sample z Dupy, gdzie wrzucam memy związane z produkcją muzyki. W ciągu 6 miesięcy istnienia fanpage'u zgromadziło się na nim ponad 8000 subskrybentów, w głównej mierze ludzi produkujących muzykę. Odzew związany z istnieniem fanpage'u i istniejącego na nim contentu przerósł moje oczekiwania, ale po jakimś czasie pojawiło się pytanie "jak wykorzystać fakt, że w jednym miejscu zrzeszają się producenci muzyczni?". I tu narodził się pomysł stworzenia (na początku w Trójmieście, w późniejszym czasie również w innych miastach) imprezy, na której mogliby się spotkać producenci, DJe, wokaliści, właściciele wytwórni.

Jakie są plusy takiego przedsięwzięcia:
- możliwość promocji własnych utworów i umiejętności na imprezie (dla DJów granie (oczywiście za siano), dla producentów możliwość usłyszenia własnego kawałka w klubie - podesłanie we wcześniejszym czasie własnych produkcji)
- poznanie wielu znaczących osób (producentów, właścicieli wytwórni, osób od marketingu muzycznego itp) z tego samego miasta, co mogłoby w znacznym stopniu przyspieszyć "karierę" muzyczną
- nawiązanie collabów z innymi producentami, wokalistkami itp
- poszerzenie wiedzy o produkcji, dyskusje o technice produkcji
- w późniejszym czasie promocja marek i produktów dla DJów i producentów (może jakiś sponsoring, reklama - wiadomo) i jakieś gażdety z logiem Presetów (koszulki, smycze) - wyłącznie dla osób obecnych na imprezie
- piękne panie na pewno chętnie przyszłyby na imprezę gdzie bawią się producenci i DJe, w końcu która nie chciałaby w toalecie pociągnać lask... w każdym razie wiecie o co chodzi ;P

Na razie podaję zarys całego pomysłu, ale ogólnie celem takiego przedsięwzięcia byłoby (tak samo jak w przypadku gastroparty - imprez dla barmanów) stworzenie elitarnych imprez dla producentów i DJów. Jestem w fazie dyskusji z managerem klubu (Sopot, klub z 3 stejdżami - tak więc 3 gatunki muzyczne na jednej imprezie - żeby nikt nie płakał że muzyka mu nie odpowiada). Jestem ciekawy co o tym sądzicie i jakie moglibyście mieć pomysły z tym związane


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJi - Afterthought - 5.04.2013

Mnie pomysl sie zajebiscie podoba, jednak sek w tym ze trzeba by bylo wybrac ciekawe do tego miejsca tak, zeby logistycznie odpowiadalo to jak najwiekszej ilosci osob. Proponowal bym w kazdym wojewodztwie, dajmy na to w stolicach kazdego z nich odbywaly sie takie imprezy raz do roku, z czasem moglo by sie to przerodzic w cos na skale europy a kto wie, moze i miedzynarodowa ^^ Jednakowoz znajac zycie temat zawisnie w fazie planowania :D Pozyjemy zobaczymy, ja jestem na TAK !! Pozdro ;]


P.S. - W nazwie watku masz blad (DJi) a w poscie juz poprawnie (djów), badz konsekwetny ;P


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJi - F3edo - 5.04.2013

omg dji <shame on me>
dzięki za zauważenie tego błędu :D

EDIT: jutro rozmawiam w szczegółach z managerem klubu, więc nie wydaje mi się że zawiśnie w fazie planowania ;)


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - RDZK - 5.04.2013

No i informuj na bierzaco , bo pomysl sam w sobie jest przyszlosciowy.


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - pika - 5.04.2013

najsys nie łorst


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - Herman - 5.04.2013

To jest genialny pomysł :) biorąc pod uwage fakt, ze społeczność zgromadzona na fanpejdzu to ludzie żyjący muzyka to musi wypalić ;) Jestem w stanie nawet przyjechac na inauguracje :D


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - K - 5.04.2013

A będą darmowe wejściówki VIP dla właścicieli forów takich jak to? xD


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - F3edo - 5.04.2013

a co chcesz przyjechać? ;P


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - K - 5.04.2013

Herman mnie weźmie, będzie po drodze.


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - F3edo - 5.04.2013

mogę ci załatwić xD


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - Herman - 5.04.2013

To mnie tez by zniżka sie dotyczyła xD


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - sowa - 5.04.2013

Torunia nie pomińcie to chętnie wpadne :D


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - fidoss - 5.04.2013

Pomysł bardzo dobry. Chętnie jak była by możliwość to zagrał bym na takiej imprezie.


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - ThomasWoodworm - 5.04.2013

Genialny pomysł :D Sopot...?? hmm... czemu nie, przy okazji starych kumpli odwiedzę :D 3mam kciuki i życzę powodzenia ;)


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - F3edo - 5.04.2013

Więcej szczegółów:

przy wejściu odpowiednim osobom zostaną rozdane opaski - jeden kolor będzie dla producentów muzycznych, drugi kolor dla DJów, trzeci dla osób grających na instrumentach/wokalistów itd, inny kolor dla reszty klubowiczów. Znacznie ułatwi to wzajemne odnalezienie się odpowiednich osób. Jeśli chodzi o gatunki muzyczne, podzielimy na 3 stejdże 3 odrębne gatunki (w zależności od DJów grających na imprezie - jesteśmy jeszcze w fazie ustalania, ale tak czy inaczej wszyscy powinni być zadowoleni). Za jakiś czas podam w szczegółach sprzęt dostępny w klubie, na Presetach zacznę szukać DJi chętnych do grania, zbierać kawałki, które producenci chcieliby żeby poleciały na imprezie, potem prześlę te kawałki do wybranych DJów, a oni zadecydują, które z nich chcą wkleić do swoich setów. Jest jeszcze pomysł, żeby w wizuazlizacje w klubie wkleić najlepsze memy z Presetów, które będą się od czasu do czasu przewijać na dużym ekranie. Postaram się o patronat medialny (mam na szczęście kilka kontaktów), poza tym o promocję na dużych fanpage'ach na fejsbuku (powyżej 30k). Poza tym szeroka dokumentacja imprezy - zdjęcia, film (z którego potem zrobię parominutowy clip promujący event). Jeśli impreza wypali, to będzie dobry grunt do organizowania tej samej serii w innych miastach - ale to już plany na przyszłość.

Zastanawiamy się jeszcze nad nazwą imprezy - fajnie gdyby łączyła się z motywem przewodnim Presetów (czyli memami). Jak na razie najlepszym pomysłem jest tekst z tego mema https://www.facebook.com/photo.php?fbid=391361700955946&set=a.357144411044342.83558.356945137730936&type=3&theater czyli "EJ PUŚĆ COŚ NORMALNEGO - Impreza dla producentów muzycznych i DJów". Hasło jest chwytliwe, śmieszne - każdy, nawet osoba nie siedząca w produkcji i DJingu będzie wiedziała o co w nim chodzi.

Na razie nieoficjalnie mogę powiedzieć że planujemy imprezę na 11 maja (sobota) w Sopocie.


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - The Timbrer - 5.04.2013

Trójmiasto xD
500-600 km w tym momencie dla mnie <impossibru>


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - RaNi/Works - 6.04.2013

Ojoj Grubsza sprawa xD Pomysł z Imprezą dla Producentów i reszty jest całkiem zajebisty.
Będzie okazja do poznania innych, ciekawych ludzi. :)


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - K - 6.04.2013

Myślę, że nazwa imprezy bardzo dobra. Miło widzieć już tyle szczegółów :)


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - DJ Kludu - 6.04.2013

Bardzo ciekawy temat, ogólnie to jestem jak najbardziej za ;)

"- piękne panie na pewno chętnie przyszłyby na imprezę gdzie bawią się producenci i DJe, w końcu która nie chciałaby w toalecie pociągnać lask... w każdym razie wiecie o co chodzi " Padłem hahahaha ;)

Jeżeli byłaby scena z muzyką hardcore/hardstyle/hands up to z miłą chęcią bym zagrał ;)
I nawet jestem w stanie przyjechać z drugiej strony polski na taki event :)

Tylko dwie uwagi ;)
- Czy skoro myślicie o większym rozgłosie imprezy niż tylko Polska, to czy taka nazwa "Puść coś normalnego..." nie ograniczałaby nas troche ? ;)
- Data, nie byłoby lepiej w wakacje ? Chyba ciut bardziej by to wszystkim odpowiadało ;)

No i jeszcze propozycja pomocy, ponieważ bardzo lubię pomagać ;D
Jak coś będzie potrzeba to daj znać, narazie z swojej strony jestem w stanie zaproponować, aby może na antenie RadioTP.pl (gram tam, dobry kontakt z administracją też mam) była relacja z całej imprezy ? :) Na żywo oczywiście ;)

Pozdrawiam, no i jak coś mogę pomóc ;)

PS: A co jak jestem DJ'em i Producentem ? Dostanę dwie opaski ? :)


RE: Presety Loopy i impreza dla producentów i DJów - F3edo - 6.04.2013

Na razie tylko Polska, jeśli będzie opcja zagranicy, to dopiero się pomyśli o innej nazwie. Wbrew pozorom w wakacje jest najciężej organizować takie imprezy (dużo konkurencyjnych eventów, ludzie wyjechani do Egiptu, pod namiot, itp itd).
Dzięki za propozycję, dogadamy się na PW