MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Closeinsounds - I Swear - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Closeinsounds - I Swear (/temat-other-closeinsounds-i-swear)



Closeinsounds - I Swear - closeinsounds - 6.04.2013

Dawno mnie tu nie było (pamiętacie mnie jeszcze?), ale wracam! I to z nowym utworem. Co prawda jakość ciągle pozostawia wiele do życzenia, ale założyłam zespół, z którym mam nadzieję wydać w przyszłości coś porządnego. Jak na razie jednak, dodaję ten, skomponowany na pianinie kawałek i zapraszam do słuchania oraz komentowania :)




RE: Closeinsounds - I Swear - FL FAN - 6.04.2013

(6.04.2013, 14:23)closeinsounds napisał(a): Dawno mnie tu nie było (pamiętacie mnie jeszcze?)

Nie mogę pamiętać, bo później niż Ty założyłem konto ale kiedyś przeglądałem profil na pocieszenie przyznam ;)

Hej, wiesz, jako pomysł jest to ciekawe, wykonanie, miły wokal, zmiany rytmu także na plus, dodają dynamiki utworkowi... ale....realizacja.... no jak wspomniałaś na temat jakości - poziom dźwięku w wielu miejscach przekroczył poziom dopuszczalny. Pobrałem nagranie i otworzyłem w programie do edycji ścieżek audio i faktycznie jest mocno przesterowane. Nie wiem czy jest jeszcze możliwość to naprawić ale będzie to konieczne. Na przykład nagrać jeszcze raz i upewnić się co do poziomu rejestrowanego dźwięku. Ogólnie miło usłyszeć taką kompozycję tutaj. Jakość zawsze można nadrobić w przyszłości, technikę zawsze można poprawić/dopracować pomysły się liczą. Pozdrawiam.


RE: Closeinsounds - I Swear - RadOne - 6.04.2013

jak dla mnie wokal miejscami nie w tempie za późno albo za wcześnie wchodzi a resztę już poprzednik powiedział


RE: Closeinsounds - I Swear - closeinsounds - 6.04.2013

Dzięki za opinie :) FL FAN, to prawda co piszesz, dlatego nie powstrzymuję się i mimo tej fatalnej jakości dodaję nagrania, bo jestem ciekawa przyjęcia samych kompozycji, pomysłów. A technicznie właśnie, wszystko jest do poprawienia :)


RE: Closeinsounds - I Swear - Stiopa - 6.04.2013

Ja dodam tylko, ze brakuje mi zawsze perki i troche dolnych parti nawet wariacji na pianinie wokal gra wysoko i piano tyz, dla mnie malo kontrastu.
Pozdrawiam


RE: Closeinsounds - I Swear - Sebastian K - 7.04.2013

Za dużo nie ma do oceniania, ale wiem że w zamierzeniu nie mała to być symfonia. Wokal przesterowany nie ma co ukrywać! Ogólnie kompozycja fajna, ma swój klimacik. Jeżeli podoba Ci się tak muzyka to rób ja dalej. No, ale trochę zadbaj o jakość.


RE: Closeinsounds - I Swear - Simonus - 7.04.2013

Pomijając jakość to super. Bardzo mi się podoba utwór i w ogóle wokal. Bardzo przyjemne pianinko. Nie jest to styl na polski rynek, ale na zachodzie hit murowany. Nagrać to samo w studiu. Bardzo fajnie :)

A jak to nagrywasz? Może coś "tańszym" sposobem się wymyśli :)


RE: Closeinsounds - I Swear - CaffeineMC - 7.04.2013

przyjemny utwór tylko za głośno i aż trzeszczy, lepiej nagrywać ciszej bo podgłośnić każdy sobie może, a tak to utwór traci na jakości


RE: Closeinsounds - I Swear - FL FAN - 7.04.2013

(7.04.2013, 17:42)Simonus napisał(a): Pomijając jakość to super. Bardzo mi się podoba utwór i w ogóle wokal. Bardzo przyjemne pianinko. Nie jest to styl na polski rynek, ale na zachodzie hit murowany. Nagrać to samo w studiu. Bardzo fajnie :)

A jak to nagrywasz? Może coś "tańszym" sposobem się wymyśli :)

Coś w tym jest co mówisz i w sumie na MySpace czy na SoundCloud zawsze można zrobić sobie niezłą reklamę i się promować. Choćby przykład Colbie Caillat z tym utworkiem "Bubbly" który miał wiele odsłon i ktoś ją tam zauważył jeśli dobrze pamiętam, bo to było w 2007 roku. Także szkoda byłoby zmarnować taki projekt, bo jest to coś wartego uwagi, a sama autorka ma coś konkretnego do zaproponowania słuchaczom. Dlatego zachęcam do ponownego zrealizowania nagrania tym razem z dbałością o jakość i mix wokalu z muzyką. Jak wspomniałeś, będzie prawdopodobnie potrzebne studio, myślę, że wato spróbować i może coś taniego uda się zorganizować.


RE: Closeinsounds - I Swear - closeinsounds - 7.04.2013

(7.04.2013, 17:42)Simonus napisał(a): A jak to nagrywasz? Może coś "tańszym" sposobem się wymyśli :)

Nagrywam to za pomocą zwykłego dyktafonu i podłączonego do niego mikrofonu, a więc amatorka ;d Ale tak jak wspomniałam, mam swój zespół, który może mi zagwarantować nagrywanie w dobrej, wręcz studyjnej jakości, ale akurat pianino mam z dala od Poznania (w tym mieście działamy), więc w przypadku tego utworu byłam zdana sama na siebie ;) mam nadzieję dodać niedługo coś naszego, wspólnego i wtedy pewnie nie będzie zastrzeżeń technicznych :)
Najważniejsze, że podoba Wam się sama kompozycja, dziękuję za miłe (jak i te mniej, bo one również są motywujące) słowa!


RE: Closeinsounds - I Swear - RDZK - 7.04.2013

Pierwszy raz zagladam w Twoje produkcje i... No, no.. Masz bardzo przyjemny głos. Mimo, ze cenie sobie jakos tjunow, to ten wałek przesluchalem kilkukrotnie. Podobamisie.


RE: Closeinsounds - I Swear - V!D! - 7.04.2013

panowie ja nie wiem czemu piszecie o jakości jak koleżanka napisała wyraźnie w opisie że "jakośc pozostawia wiele do życzenia" :D heh...dobra ja napisze tyle dla mnie po prostu piekny wokal, bardzo zmyślny mający swój klimat, emisja głosu podejrzewam napewno przednia i co ponad wszystkim piękny angielski jak typowa brytyjka :) :) nagrywaj nagrywaj czekam na więcej...chyba że podeślesz jakiś Twój vox??;)
pzdr
V;D!


RE: Closeinsounds - I Swear - closeinsounds - 7.04.2013

Dziękuję ! Wkrótce będzie więcej! :)


RE: Closeinsounds - I Swear - FL FAN - 8.04.2013

(7.04.2013, 22:01)V!D! napisał(a): panowie ja nie wiem czemu piszecie o jakości jak koleżanka napisała wyraźnie w opisie że "jakośc pozostawia wiele do życzenia"

Bo można to było niejednoznacznie rozumieć, a ja chciałem tylko zaznaczyć jak i koledzy, że chodzi o przesterowany poziom dźwięku, natomiast wokal jest bardzo ładny jak i samo wykonanie (gra na pianinie jest OK) i chcieliśmy rozgraniczyć te trzy sprawy. Autorka nie zastrzegła sobie że życzy sobie tylko rozmów na temat kompozycji bez wątków technicznych. Zresztą odniosłem się do jej słów w pierwszym poście, bo uważam (jak również pozostali uczestnicy dyskusji), że warto to omówić skoro autorka ma coś konkretnego do zaproponowania słuchaczom, ma jakieś ciekawe pomysły (odwiedziłem profil na sc aby posłuchać więcej) i warto działać dalej z udziałem zespołu, na lepszym sprzęcie, bo sprzęt zawsze da się załatwić, najważniejszy jest talent i pomysły, których nie brak autorce.


RE: Closeinsounds - I Swear - MonoMike - 10.04.2013

Cudowny wokal, przyznam że się zakochałem :D

Pozwolisz że odtworzę Twoją kompozycję na pianino przy użyciu vsti?
Oczywiście wszystkie prawa autorskie będą na Twoją wyłączność.

Pozdrawiam,
Mike.

edit.
Wsłuchując się po raz któryś z kolei muszę stwierdzić że ta kompozycja jest piękna, stąd inne pytanie - czy pozwolisz że przełożę ją na orkiestrę? ;)


RE: Closeinsounds - I Swear - closeinsounds - 10.04.2013

jejku, dziękuję! :D

bardzo chętnie posłucham tego w innej odsłonie i czekam na efekty :)


RE: Closeinsounds - I Swear - MonoMike - 10.04.2013

Dzięki, efektów spodziewaj się niedługo ;)


RE: Closeinsounds - I Swear - Burning Car - 18.05.2013

Głos super kompozycja też ok. Tylko czemu to wszystko jest po angielsku? Może w przyszłości jakis kawałek po polsku? Fajne.