MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Project Transatlantic - Umchayahatae - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Project Transatlantic - Umchayahatae (/temat-electronica-project-transatlantic-umchayahatae)



Project Transatlantic - Umchayahatae - okrongly - 28.04.2013

Witam ,
Tym razem skoczniej troszke, 130 zadko robilem...mam nadzieje, ze sie spodoba.
Wycinanki oraz toxic biohazard, tal bassline, kilka sampli, fl10 aranz na cegielkach ;)
Pozdrawiam wszystkich!



RE: Project Transatlantic - Umchayahatae - FL FAN - 29.04.2013

To tak bardziej eksperymentalne nagranie, coś w nim jest ciekawego, dużo się dzieje choć nie zawsze zdaje się być to spójne ale eksperymenty mają to do siebie, że trudno przypasować im określony schemat prowadzenia utworu. Poza tym całkiem dobrze wprowadzone wstawki i efekty, ładnie rozłożone stereo, a sam pomysł na plus oczywiście. Pozdrawiam!


RE: Project Transatlantic - Umchayahatae - hipotensja - 29.04.2013

Super pomysł, lubię takie funkowe flow.
Słabo wykonane niestety, wszystko jest jakby wstawione 'na surowo', przez co od razu rzuca się w uszy płaskość miksu i totalny brak głębi.
Trzeba tutaj każdą ścieżkę odpowiednio wmiksować, perkusję szczególnie, bo to ona wzmacnia efekt płaskości. Nie będę się tu rozpisywał i wymądrzał, bo wiesz zapewne o co chodzi.
Pomysł na piątkę, ale technika kładzie utwór, który koniecznie trzeba naprawić :P


RE: Project Transatlantic - Umchayahatae - okrongly - 29.04.2013

(29.04.2013, 16:47)hipotensja napisał(a): Super pomysł, lubię takie funkowe flow.
Słabo wykonane niestety, wszystko jest jakby wstawione 'na surowo', przez co od razu rzuca się w uszy płaskość miksu i totalny brak głębi.
Trzeba tutaj każdą ścieżkę odpowiednio wmiksować, perkusję szczególnie, bo to ona wzmacnia efekt płaskości. Nie będę się tu rozpisywał i wymądrzał, bo wiesz zapewne o co chodzi.
Pomysł na piątkę, ale technika kładzie utwór, który koniecznie trzeba naprawić :P

hej, fajnie, ze sie wam udalo odsluchac.
Jesli chodzi o miks, to moj odwieczny problem.Albo przesadze, albo niedosadze ;)
Co do surowosci to chcialem ja z lekka zachowac, a co do plaskosci to moze Hipotensja podasz jakies recepty by to lekko wszystko odplaszczyc (szczegolnie perkusje), jesli to mozliwe bez wgladu w projekt.Bylbym bardzo dzwieczny :)
Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam!
Wywalilem poprzednia wersje, udalo sie uploadnac i zmienic link na stary, takze chodzi dalej w tym samym miejscu.
Ogolnie podkrecilem kilka brzmien oraz sume.Mam nadzieje, ze ide w dobrym kierunku.Pozdrawiam!


RE: Project Transatlantic - Umchayahatae - hipotensja - 29.04.2013

Ciężko mi tak zanalizować i opisać jak pozbyć się płaskości, bo nie jestem ekspertem, a poza tym jest to rozległy temat na całonocną dyskusję przy alkoholu :P, ale z grubsza radziłbym (tak to widzę) zmienić kick najpierw na jakiś wyraźniejszy, dać na niego hi hat, odpowiednio skorygować. Snare trzeba zdecydowanie poszerzyć korektorem, dodać ride'y. Całą perkę najlepiej skompresować. Mniej kraszów. Na bas dodać niskich, wysokich, malutki pogłos. I wiele innych... :P Wszystko jest żywcem z fabryki, a jak wiadomo wszystko co z fabryki trzeba uszlachetnić i przerobić po swojemu według 'widzi mi się';]
Ten kawałek ma duży potencjał i trzeba go wykorzystać.