MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Elnanter - Work In Progress 30.05.2013 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Elnanter - Work In Progress 30.05.2013 (/temat-progressive-elnanter-work-in-progress-30-05-2013)



Elnanter - Work In Progress 30.05.2013 - Revnotes - 30.05.2013

Nieczęsto dzielę się nieukończonymi projektami, ale jestem na wczesnym etapie i chciałbym poznać wasze opnie, pomysły, i co tam jeszcze chcecie naskrobać. Oczywiście nie zależy mi na opiniach typu - dobre, czy do dupy, bo takie są bardziej wskazane, gdy udostępnię Wam finalną wersję.



No dobra jest jakiś tam próbny mastering zrobiony na szybko, ale po to, co byście mieli głośniej ;)

Nie inspirowałem się szczególnie czymś konkretnym, więc zobaczymy gdzie mnie fantazja poniesie.
Myślę, że bardziej jednak w stronę starszych progressivów, te szwedzkie nie bardzo mi leżą.

Miłego odsłuchu :)


RE: Elnanter - Work In Progress 30.05.2013 - wuhzs - 30.05.2013

Tekstury nawet spójne, można coś z nich wykręcić; kick imo drewno, do wymiany na jakiś delikatniejszy (niemający tak klikającego ataku), progresja na poczatku w miare, ale rozbudowałbym melodycznie; melo od 1:20 daje rade, zmieniłbym jednak brzmienie na bardziej głebokie, żeby potem zrobić zsaidchainowanego low-mid syntha na off beacie, jak to w progressivach. Dodałbym jeszcze jakis zaloopowany damski wokal w tle (w sensie jakies "mmmm" albo "aaaa", ale to mój fetysz.. no i perkre rozbudował o jakimiś instrumentami z mid-low frekwencji (conga/rimy/plucki) a ogólnie przy leadzie pobawił bym się z layerowaniem :)

pzdr


RE: Elnanter - Work In Progress 30.05.2013 - Revnotes - 30.05.2013

Zapomniałem, być może będę miał pod to wokal. Mam już na koncie kilka wspólnym produkcji z Ritą, więc pewnie jak się obroni (szkoła), to pomyślimy nad wokalem. Zastanawiałem się nad sensem wrzucenia dema bez dropa, ale nie żałuję, puściłeś wodze fantazji i mnie zainspirowałeś. Dziękuję.


RE: Elnanter - Work In Progress 30.05.2013 - Yes I Am - 31.05.2013

A ja bym też nie leciał w swedish house :D... Progg z tego może wyjść fajny. Talerze za mocno tłuką.
A w sumie demo to techniki nie oceniam :P.
Barwy plucków takie klasyczne w sumie wszystkie dźwięki klasyczne. Jednakoż przejście na końcu jest dla mnie za długie, filtr jest za długo puszczony, w pewnym momencie po prostu drażnić może, a jak by jeszcze resonance podkręcić to <olaboga> :D

Ogólnie pomysł fajny, wokal jak najbardziej przyda się i podkreśli charakter. Widzę tutaj wesoły motyw i + za to ;) Czekam na całą produkcję :)


RE: Elnanter - Work In Progress 30.05.2013 - Divine - 31.05.2013

Nie za głośno te hihaty i crash? Ogólnie to fajnie się zapowiada. :)


RE: Elnanter - Work In Progress 30.05.2013 - Castiel - 31.05.2013

Bardzo przyjemny klimat ma ten utwór dobrze się zapowiada imo mi też ten kick nie pasuje zbytnio do całości hihaty i crashe bym ściszył.
powodzenia w dalszej pracy z projektem życzę :)


RE: Elnanter - Work In Progress 30.05.2013 - eimear - 31.05.2013

początek już mi podszedł :) tę mocną stopę dałbym trochę później, no ale ja i tak zbytnio przeciągam utwory a sam przecież mówiłeś, że lubisz jak coś się szybciej dzieje
do dobrego progresu, powinieneś bass ułożyć tak jak dolne klocki w chordach i dać go niżej
będzie buczał ale jak go skrócisz, będzie z resztą fajnie mruczał : )
kurde, czekam na całość !


RE: Elnanter - Work In Progress 30.05.2013 - Revnotes - 31.05.2013

Intro idzie z niskim subem, a build up z nieco wyższym, ale też głębokim bassem. Ogólnie bassy pozostawiam na drop, mam dwie koncepcje, jeszcze nie wiem czy przygotuję dwie wersje czy bardziej urozmaicę jeden numer.

Edit:

Zmodyfikowałem delikatnie co nieco, a ponieważ poprzednią wersję usunąłem z chmurki, dzielę się z wami wersją na dzień dzisiejszy (co by moderatorzy tematu nie zamykali).

[zs]http://www57.zippyshare.com/v/68328168/file.html[/zs]


RE: Elnanter - Work In Progress 30.05.2013 - Herman - 8.06.2013

oczywiście pobrałem :) początek trochę jak Jingle Bells :D wywaliłbym ten moment i zaczął od stopki :) Na crash mógłbyś dać delikatny sidechain, albo poprawić kompresje, bo zagłusza kick. Chordy grają fajnie szeroko, barwy bardzo dobre. Dalej builid super, bas bokami niestety nie przejdzie :P Drop bardzo przyjemny ogólnie dzwiekowo. W tle słychać dzwoneczki, które moim zdaniem sa jedynym niepasującym elementem, dałbym inny pluck, bez degradera czy tam dista no i oktawę niżej ;)