MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE wenter13 - Party Hardy (Big Room House) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE wenter13 - Party Hardy (Big Room House) (/temat-house-wenter13-party-hardy-big-room-house)



wenter13 - Party Hardy (Big Room House) - wenter13 - 29.06.2013

Witam wszystkich,
Oto mój pierwszy kawałek z gatunku Big Room House. Nazywa się Party Hardy (tytuł lekko ironiczny) :P
Co sądzicie?



RE: (Big Room House) wenter13 - Party Hardy - Tom Vegas - 29.06.2013

Początek fajnie, potem od 00:30 do 01:00 straszny chaos... nie wiedziałem, czego słuchać. Najlepiej, gdybyś zmienił saw z tego momentu i poszukał czegoś innego. Drop elegancki - ogólnie lubię Sandro Silvę ;)


RE: (Big Room House) wenter13 - Party Hardy - Yes I Am - 29.06.2013

Lead płaski, ewidentnie kompresja leży, tłumik nałożony potężny, ale kompresor nie tak działa.
Joł pluck ładny, ale pewno preset :P przy wyższym poziomie zalecam już samemu kręcić ;)
I ogólnie mam pytanie czemu tu jest tak dużo gotowych i zerżniętych synthów, jedno wzorować się a drugie nie dać nic od siebie. Ja tutaj słyszę po prostu 2 kawałki Afrojack & Shermanology i jeszcze jedni ale nie pamiętam jak się zwali.
Dobra mniejsza z tym. Mix leży, kompresji trzeba się nauczyć. Tutki na forum.
Całość brzmi jak zlepek dwóch różnych, nie pasujących do siebie utworów.

O właśnie ;)


RE: (Big Room House) wenter13 - Party Hardy - Tom Vegas - 29.06.2013

(29.06.2013, 18:20)Yes I Am napisał(a): Lead płaski, ewidentnie kompresja leży, tłumik nałożony potężny, ale kompresor nie tak działa.
Joł pluck ładny, ale pewno preset :P przy wyższym poziomie zalecam już samemu kręcić ;)
I ogólnie mam pytanie czemu tu jest tak dużo gotowych i zerżniętych synthów, jedno wzorować się a drugie nie dać nic od siebie. Ja tutaj słyszę po prostu 2 kawałki Afrojack & Shermanology i jeszcze jedni ale nie pamiętam jak się zwali.
Dobra mniejsza z tym. Mix leży, kompresji trzeba się nauczyć. Tutki na forum.
Całość brzmi jak zlepek dwóch różnych, nie pasujących do siebie utworów.

To drugie co słyszysz to chyba Sandro Silva - Epic :D


RE: (Big Room House) wenter13 - Party Hardy - berds a vei - 30.06.2013

Kopia Epica. Ale jako nie znający jeszcze dobrze techniki ocenie sam kawałek, który jest całkiem dobry!


RE: wenter13 - Party Hardy (Big Room House) - Lato131 - 1.07.2013

jak juz ktos napisał za duzo chaosu


RE: (Big Room House) wenter13 - Party Hardy - wenter13 - 1.07.2013

(29.06.2013, 18:20)Yes I Am napisał(a): Lead płaski, ewidentnie kompresja leży, tłumik nałożony potężny, ale kompresor nie tak działa.
Joł pluck ładny, ale pewno preset :P przy wyższym poziomie zalecam już samemu kręcić ;)
I ogólnie mam pytanie czemu tu jest tak dużo gotowych i zerżniętych synthów, jedno wzorować się a drugie nie dać nic od siebie. Ja tutaj słyszę po prostu 2 kawałki Afrojack & Shermanology i jeszcze jedni ale nie pamiętam jak się zwali.
Dobra mniejsza z tym. Mix leży, kompresji trzeba się nauczyć. Tutki na forum.
Całość brzmi jak zlepek dwóch różnych, nie pasujących do siebie utworów.

O właśnie ;)

Pluck jest tak naprawdę ostro zefekcionym samplem :D
Wiem, że mix leży. Mixdown i mastering to nie moje najmocniejsze strony.

Ogólnie dzięki wszystkim za opinie, postaram się poprawić ;)


RE: wenter13 - Party Hardy (Big Room House) - Revnotes - 2.07.2013

Mam straszne przeświadczenie, że drumy, to gotowy loop, dlatego brzmi technicznie kilkanaście razy lepiej niż synthy.
Drop, takie rzeczy mnie kompletnie nie jarają, szybko nudzą, ale zauważyłem, że pojawił się na nie popyt.
Nie ma sensu się rozpisywać Yes I Am wymienił mnóstwo rzeczy nad, którymi warto byś popracował.


RE: wenter13 - Party Hardy (Big Room House) - RoS - 9.07.2013

Ten lead strasznie mi sie nie podoba z melodią. Tak to może być ale technicznie slabo.