MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Komputer, a DAW - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Komputer, a DAW (/temat-komputer-a-daw)

Strony: 1 2


RE: Komputer, a DAW. - piral - 1.08.2013

Gdy coś już się ulepsza, do podchodziłbym przyszłościowo, żeby potem nie wydawać 2x tyle hajsu za to samo.


RE: Komputer, a DAW. - Johnny - 1.08.2013

i3 to jest absolutne minimum, jak miałbym kupić komputer na jakimś Pentium czy innym Celeronie, to wolałbym za te pieniądze kupić iPada + parę aplikacji, niż męczyć się z takim trupem potem. lepiej wstrzymać się ten miesiąc czy nawet dwa i dołożyć pare pln, a nie kupować na siłę. ale to już było powtarzane pierdylion razy, a każdy i tak robi jak mu się żywnie podoba. tylko nie wiem po co zawracać głowę ludziom prośbami o rady, skoro i tak się ich nie chce potem słuchać


RE: Komputer, a DAW. - Tom Vegas - 1.08.2013

(1.08.2013, 15:45)Johnny napisał(a): jak chcesz tak żydzić to kup tego Pentiuma, tylko potem nie płacz na forum że dodajesz dwie wtyczki i się DAW krztusi.

CHYTRY PŁACI DWA RAZY

Zbędny był ten post... Chytrość, to jednocześnie oszczędność? No ok...
Nagrodę za najbardziej beznadziejną pomoc otrzymuje Johny... eh. Błagam, nie pomagaj mi więcej. <huh>

Dzięki wszystkim innym za pomoc - postaram się gdzieś uzbierać te pare groszy i kupić i3.
@hipotensja - mam zamiar kupić klawiszę, więc jak widzę, Dual Core odpada.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc! :)


RE: Komputer, a DAW. - ProCkers - 1.08.2013

Mając teraz kompa z dwurdzeniowym prockiem, chcesz kupić nowego również z dwurdzeniowym procesorem to trochę dziwnie to wygląda :D Dobrze Ci chłopaki doradzają, żebyś poczekał i kupił czterordzeniowego intela :) Na pewno nie będziesz później żałował, że musiałeś czekać :) A i tak najważniejsze żeby komp do produkcji muzyki(skoro nie chcesz grać) miał jak najlepszy procesor, ram i szybki dysk twardy(ew. SSD ale to już droższa sprawa).


RE: Komputer, a DAW. - Tom Vegas - 1.08.2013

W tym sprawa, że mam Intel Dual Core 2x 2.2Ghz, a podczas pracy na Intel i3 2x 3.4GHz różnica byłaby ogromna... nie wiem, jak sprawa by się miała z Dual Core 2x 2.9GHz, więc wolę dopytać... :)


RE: Komputer, a DAW. - Dash Drown - 1.08.2013

Obecnie taktowanie zegarów nie określa mocy procesora. Różnica w zmianie byłaby minimalna, o ile w ogóle zauważalna przy FLu. Bierz i3, zdecydowanie.


RE: Komputer, a DAW. - Revnotes - 2.08.2013

Z mojej strony taka krypto reklama, na wypadek, gdybyś nie chciał za wiele wydać: http://musicproducers.pl/temat-podzespoly-pc. Moje graty leżą i nabierają mocy niczym wino, więc zadowolę się niewielką kwotą.

Jeżeli jednak masz wymaganą kasę kup sobie jakąś i5 czterordzeniową, będziesz na pewno zadowolony.


RE: Komputer, a DAW. - Tom Vegas - 2.08.2013

Mam znajomego, który też śmiga w FL'u. On ma i5 2x 3.0GHz, 4GB RAMu i program działa mu bez zarzutu, mimo użycia wielu VST, sampli i wszystkiego. Czy jest ogromna różnica w wydajności i3 i i5 do takiego stopnia, że przy wyżej podanych parametrach, mój procesor, który zamierzam kupić (Intel i3, 2x 3.4GHz + 8GB RAM) może nie wytrzymywać przeciążeń programu? ;)


RE: Komputer, a DAW. - Dash Drown - 2.08.2013

Różnica w wydajności jest duża, bo mówimy o 4 rdzeniach w przypadku i5. Jednakże nie musisz sie bać, i3 z pewnością da sobie rade. Mi na lapku z i3 2.4GHz normalnie chodzi FL 11'tka i właśnie zrobilem test - dopiero przy 19 s1 z arpem i jakimś losowym midi zaczeło sie ścinać. Sam wyciągnij wnioski. :)


RE: Komputer, a DAW. - Tom Vegas - 2.08.2013

Czyli i3 ujdzie. :) Okej, jutro idę kupić komputer. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKUJĘ dla was wszystkich za pomoc i rady! <69


RE: Komputer, a DAW. - Revnotes - 2.08.2013

Dashdrown ja również robiłem kiedyś takie testy, niestety mają się nijak do prawdziwego projektu z wtyczkami efektowymi oraz masą automatyzacji. Odniosłem się tylko do zasadności testu, co by autor tematu nie pomyślał, że i3 nie da sobie rady.


RE: Komputer, a DAW. - Xorbolanid - 2.08.2013

To ja nie wiem jaki ty komputer masz kolego. Że na takiej konfiguracji nie może ci utrzymać?

Ja mam Intel Pentium dual core, 2,4 GHz + 3 GB Ram. Aero włączone, i na asio4all FLStudio mi udzwignie masywne projekty :E

Software to FLStudio 10.

Heh, kwestia optymilizacji.


RE: Komputer, a DAW. - Revnotes - 2.08.2013

Vene, Twoja wypowiedzi odnosi się do mojego wpisu? Sorry, ale tak napisałeś, że nie wiem, czy do autora tematu, czy do mnie :)


RE: Komputer, a DAW. - Xorbolanid - 2.08.2013

(2.08.2013, 14:39)Elnanter napisał(a): Vene, Twoja wypowiedzi odnosi się do mojego wpisu? Sorry, ale tak napisałeś, że nie wiem, czy do autora tematu, czy do mnie :)

Do autora, jakoś dziwnie odpowiedź mi się dodała.