MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. CJ SEVEN - Lost In Dreams (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. CJ SEVEN - Lost In Dreams (Original Mix) (/temat-progressive-cj-seven-lost-in-dreams-original-mix)



CJ SEVEN - Lost In Dreams (Original Mix) - CJ Seven - 18.07.2013

Utwór bardzo emocjonalny, widać po tytule :). Chyba do tej pory jeden z najlepszych jaki mi wyszedł :)

Miłego odsłuchu i mile widziane opinie :)




RE: CJ SEVEN - Lost In Dreams (Original Mix) - meatBall - 18.07.2013

słucham sobie i muszę Ci powiedzieć, że Twoja technika jest na bardzo przyzwoitym poziomie ! przyjemny track, podoba mi się w szczególności basik, bardzo takie lubię ale pluck który leci od początku naparza przez cały utwór i przez to jak dla mnie robi się troszkę monotonny (ten pluck). sidechain ładnie, panoramka też ale to jest drugi Twój wałek, który słucham i albo naprawdę mam koślawe uszy albo w tym tracku również haty biją mnie po uszach :D ogólnie w porządku, na plus :D
ps. gdybyś odrobinę skrócił clapa/snara było by fajniej :D

pozdro


RE: CJ SEVEN - Lost In Dreams (Original Mix) - Łukasz - 27.07.2013

- Przy przejściach ten arpeg/synth byłby bardziej wyrazisty jakbyś dał na niego trochę więcej reverbu.
- 2 minuta brakuje tutaj trochę mocniejszych brzmień.
- To co mnie najbardziej zdołowało że nie ma wciągającego breakdownu w którym mógłbym się zatopić tak czysto i przejrzyście.
- Monotonny strasznie to trzeba przyznać
- Brakuje rozwoju melodii

Porady:

Proszę przesłuchaj sobie co zrobił ten Pan z jedną melodią i w następnej produkcji to uwzględnij :)

https://www.youtube.com/watch?v=Q721arMfgsQ

Tyle ode mnie. Mam nadzieje że pomogłem.

Pozdrawiam serdecznie

Łukasz


RE: CJ SEVEN - Lost In Dreams (Original Mix) - Psychodad - 27.07.2013

Haty na początku troche za dużo wysokich mają, możesz to obciąć, bo są ostre. Brakuje mi tu głębokiego breakdownu, który dałby trochę wytchnienia w tracku. Ogólnie mało się dzieje, przez cały track płyną praktycznie te same dźwięki. Motyw jest ciekawy, ale troche zaczyna się nudzić. Poziom techniczny jest na dobrej drodze.


RE: CJ SEVEN - Lost In Dreams (Original Mix) - cinekkk1 - 30.07.2013

Haty i clap trochę za bardzo są wybite w górnym paśmie, troszeczkę za bardzo syczą. Ogólnie fajna budowa kawałka, utwór dobrze się rozwija, wszystko jest w miarę przemyślane, jeśli chodzi o wprowadzanie nowych elementów. Jak wyżej, uważam, że temu utworowi potrzebny jest jakiś dobry breakdown, żeby odpocząć od tego plucka, który gra i gra :).


RE: CJ SEVEN - Lost In Dreams (Original Mix) - Des - 30.07.2013

dla mnie wporządku choć troche przymulone ;)


RE: CJ SEVEN - Lost In Dreams (Original Mix) - Revnotes - 1.08.2013

Zgadzam się z przedmówcami, drumy faktycznie są zbyt ostre, ale dół jest piękny, ta stopa.
Arp/pluck nieco oderwany od reszty, wydaje mi się zbyt suchy, może było by lepiej z większym pogłosem.
Technikę masz przyzwoitą, tyle że to wszystko jest za słabo ze sobą sklejone w tym pozytywnym sensie.
Pomysł jest ok. ale też jakoś specjalnie mnie nie zachwycił, wkręciły mi się pady, można by je zaakcentować.


RE: CJ SEVEN - Lost In Dreams (Original Mix) - Alex fat - 2.08.2013

Idziesz w dobrym kierunku , bas mogl by być bardziej osadzony skompresowany, trochę zabrakło pomysłu. Podsumowujac , kilka porwakek i slij w swiat , bo utwor jest bardzo fajny. Pozdrawam


RE: CJ SEVEN - Lost In Dreams (Original Mix) - defol - 28.08.2013

Moment od 4:30 bardzo mi się podoba. Klimat przypomina mi trochę stare lata Paul van Dyk'a.
Jeśli gustujesz w takich klasycznych brzmieniach, sprawdź jeden z jego starszych utworów:

Spróbuj w podobny sposób go zbudować. Nie chodzi o kopiowanie stylu ale budowanie napięcia i zainteresowania utworem. Jak skończysz posłuchaj a różnica będzie duża.
Wiem, że standardem w trance jest przeciąganie utworów, czasami nawet dłużej niż 10 min., ale wszystko z głową i dystansem do swojej pracy. Przecież chcemy żeby inni tego słuchali :D