MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida (/temat-najlepsze-aplikacje-do-produkcji-muzyki-na-androida)

Strony: 1 2


Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - K - 19.08.2013

Na samym początku zła wiadomość: Android przegrywa w tej kwestii z systemem iOS i bynajmniej nie jest to spowodowane tym, że deweloperzy nie chcą wydawać aplikacji na mobilny system od Google lecz spowodowane jest to szczególnie wysokim opóźnieniem dźwięku i tym, że istnieje wiele urządzeń i wiele wersji Androida w użyciu.

Jednak nie wszystko jeszcze stracone. Studio Sonoma Wire Works ogłosiło niedawno, że pracują nad rozwiązaniem problemu opóźnień dźwięku na Androida (choć i tak czas pokaże, czy producenci urządzeń wprowadzą te zmiany do swoich produktów).

Co więcej, aktualnie na Androida jest dostępnych sporo aplikacji do tworzenia muzyki, a najlepsze z nich zostaną przedstawione poniżej (bez określonej kolejności).



Image-Line FL Studio Mobile
60,-
Wymagany Android 2.3.3 lub nowszy

[Obrazek: fl-studio-mobile-step-sequencer-620-80.jpg]

Jeżeli chodzi o wygląd to program jest bardzo podobny do wersji z iOS, który to jest pochodną Xewton's Music Studio. FL Studio Mobile jest samowystarczalną platformą do produkcji muzyki, która umożliwia tworzenia na podstawie wbudowanej bazy dźwięków (na ten moment brak opcji nagrywania). Dźwięki te skierowane są w stronę elektroniki a kiedy nauczysz się zasad działania sequencera, stworzenie utworu jest wyjątkowo proste. Generalnie program działa dość płynnie a interfejs wygląda na zgrabny.



Wizdom Music MorphWiz-Play
6,-
Wymagany Android 2.3 lub nowszy

[Obrazek: morphwiz-play-app-620-80.jpg]

Ta "odchudzona" wersja z iOS daje ci 30 presetów zaprojektowanych przez Jordana Rudessa a do tego łatwy w obsłudze interfejs, który sprawi, że będziesz mógł tworzyć niezłe brzmienia w naprawdę krótkim czasie.



Des Pudels Kern GmbH Audiotool Sketch
12,-
Wymagany Android 3.0 lub nowszy

[Obrazek: audiotool-app-620-80.jpg]

Program daje ci możliwość tworzenia za pomocą synthów i automatów perkusyjnych, a wszystko inspirowane jest na klasycznym sprzęcie Roland. Minusem jest to, że generalnie został on zaprojektowany na tablety - działa tylko na wybranych modelach smartfonów.



Single Cell Software Caustic 2
Bezpłatna / 25,-
Wymagany Android 3.0 lub nowszy

[Obrazek: caustic-app-620-80.jpg]

Długo uważany był za najlepszą aplikacje do tworzenia na Androidzie. Caustic jest mini studiem, który oferuje wirtualny analog, PCM i basowe synthy, automat perkusyjny do samplowania, efekty, mixer oraz sequencer. W zależności od Twojego urządzenia możesz nawet podłączyć kontroler MIDI USB. Zakup klucza pozwala ci zapisywać oraz eksportować stworzone utwory.



Mikrosonic SPC - Music Sketchpad 2
Dostępna wersja demo / 23,-
Wymagania różne w zależności od urządzenia

[Obrazek: sketchpad-2-app-620-80.jpg]

Jest to środowisko oparte na tworzeniu muzyki za pomocą padów. Umożliwia samplowanie i tworzenie własnych bitów. Można używać wbudowanych dźwięków lub importować czy też nagrać własne.



Mikrosonic RD3 - Groovebox
Dostępna wersja demo / 9,-
Wymagania różne w zależności od urządzenia

[Obrazek: rd3-groovebox-app-620-80.jpg]

Synth 303 i automat perkusyjny, który emuluje kilka klasycznych modeli (w tym 909, 808, 606). Za pomocą aplikacji można tworzyć własne utwory w specjalnym, działającym w czasie rzeczywistym sequencerze. Obecnie dostępna już wersja RD4 w cenie 20 zł.



Oliver Wittchow nanoloop
8,-
Wymagany Android 1.6 lub nowszy

[Obrazek: nanoloop-app-620-80.jpg]

Puryści twierdzą, że musi być on używany na Game Boy, ale nanollop jest także dostępny dla użytkowników Androida. Jest to program oparty na sequencerze, który daje możliwość pracy na sześciu kanałach, gdzie na każdym może być umieszczony inny synth czy sampler. Można także użyć do 8 patternów i dwóch instrumentów na jeden kanał. Istnieje też możliwość ładowania sampli z kardy SD, re-samplowania ich a następnie używania za pomocą syntezatora szumów/FM/PWM.



Alexander Zolotov SunVox
19,-
Wymagany Android 2.3 lub nowszy

[Obrazek: sunvox-app-620-80.jpg]

Przez starszy wygląd interfejsu może nie wyglądać zbyt kusząco, ale tak naprawdę jest to dość rozbudowana aplikacja. Modułowa konstrukcja pozwala ci pracować z wieloma generatorami dźwięku a do tego znajdziemy efekty oraz możliwość samplowania.



Christopher Souvey Musical Pro
Bezpłatny
Wymagany Android 2.3 lub nowszy

[Obrazek: musical-pro-app-620-80.jpg]

Metronom, pitch, wirtualne pianino, instrumenty klawiszowe, perkusja i tuner rzucony w sam środek - Musical Pro ma wszystkiego po trochu. Nie jest to ukierunkowana oferta, ale jeżeli chcesz coś "wszechstronnego" to zdecydowanie to, czego szukasz.



Samalyse TapeMachine Recorder
17,-
Wymagany Android 1.6 lub nowszy

[Obrazek: tapemachine-app-620-80.jpg]

Prosta aplikacja zawierająca podstawowe narzędzia do edycji dźwięku dla tych, którzy chcą tworzyć szybkie nagrania lub nagrywają interesujące ich brzmienia. Tani, skuteczny i idealny, gdy musisz edytować nagrania poza domem.



Niko Twenty ReLoop Loop Sequencer
Dostępna wersja demo / 13,-
Wymagany Android 2.2 lub nowszy

[Obrazek: reloop-app-620-80.jpg]

Jeżeli jesteś w podróży a masz ochotę poukładać kilka loopów, ta aplikacja jest rozwiązaniem. Loopy można ściągać za darmo, ale można również importować własne. Każda ścieżka oferuje możliwość załadowania trzech efektów, poziomy efektów mogą być automatyzowane, loopy cięte i poprawiane a one-shoty mogą być pitchowane. W aplikacji tej znajdziemy także mixer.



Pedrocorp Robotic Guitarist
Bezpłatna / 10,-
Wymagany Android 1.6 lub nowszy

[Obrazek: robotic-guitarist-app-620-80.jpg]

Zamień swojego Androida w gitarę. Możesz grać bez znajomości ułożenia palców lub sprawić by aplikacja brzmiała jak wiele innych instrumentów. Program może być także używany do nauki akordów, jako tuner i metronom.



Adam Smith Ethereal Dialpad
Bezpłatna
Wymagany Android 1.5 lub nowszy

[Obrazek: dialpad-app-620-80.jpg]

Ten śmieszny, abstrakcyjny syntezator umożliwia wybranie wzoru do rysowania po ekranie w celu odtwarzania muzyki. Do dyspozycji mamy edycję pitchu, podstawowe opóźnienie i "flangerowe" efekty.



Chris Wolfe Jasuto
16,-
Wymagany Android 1.5 lub nowszy

[Obrazek: jasuto-app-620-80.jpg]

Jasuto pozwala ci zbudować własne synthy spośród elementów nazwanych Nodes - można połączyć je ze sobą w dowolny sposób.



Peter Eastman Etherophone
Bezpłatna
Wymagany Android 1.5 lub nowszy

[Obrazek: eastman-etherophone-620-80.jpg]

Każdy dotykowy ekran znajdujący się w smartfonie zasługuje na aplikację a'la Theremin i właśnie taką jest Etherophone. Cały wachlarz regulacji i ustawień rejestru, suwaki do zmiany zawartości harmonicznej dźwięku - skromna i darmowa aplikacja must-have.



Niko Twenty Electrum Drum Machine Sampler
Dostępna wersja demo / 13,-

[Obrazek: electrum-app-620-80.jpg]

Ta prosta aplikacja imitująca automat perkusyjny oparta jest na klasycznej formie sequencera. Ładne wbudowane dźwięki oraz paczki do ściągnięcia, które bazujące na klasykach takich jak Roland 808 czy 909 sprawiają, że Electrum ma duży potencjał brzmień. Można także nagrywać własne dźwięki korzystać z wielu innych opcji przetwarzania.



RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Knifeman - 19.08.2013

a G-Stomper Beat Studio?


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Huiggi - 19.08.2013

Ja dodatkowo polecam bardzo fajny syntezator EerieSynth, który jest w stanie wygenerować nawet kobiecy chór i płynnie operować głoskami. :D


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Yes I Am - 19.08.2013

A ja dodam od siebie, że ponoć W FL Mobile jak zrobimy naszego hita to bez problemu projekt zahula na komputerowej wersji


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - meatBall - 20.08.2013

Fruciak jest fajny, można śmiało rozwijać umiejętności w terenie. ale potrzeba trochę czasu by go ogarnąć i dobrze jest mieć pokaźny wyświetlacz dla łatwiejszej zabawy, a ja niestety mam karzełka :/ (mowa o wyświetlaczu oczywiście :D)
ps. to nie jest jakaś krypto reklama SAMSUNGA ? :P


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - The Timbrer - 20.08.2013

Szkoda że Steinberg nie decyduje się na androida bo droższy odpowiednik appla ma już swoją wersję DAWa od Steinberga. Podobno fenomenalny. Sylenth1 jest również już przeportowany na iOS i kosztuje bardzo niewiele w porównaniu do wersji z OS X czy z PC


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - piotr979 - 21.08.2013

Niestety z tego co wiem, przyczyną tego stanu rzeczy jest latencja ; google niewiele zrobiło, aby zlikwidować ten problem. Drugą trudnością jest duży rozrzut sprzętowy urządzeń z systemem Android, powodujący kłopoty z uruchamianiem aplikacji na niektórych urządzeniach. Na ios-ie jest pod tym względem dużo łatwiej.


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - sowa - 22.08.2013

no cóż IOS jeżeli chodzi o stabilność wiadomo, że będzie bił Andka... co do tych programów... ostatnio zrobił się jakiś bum na to, ale szczerze nie wiem po co... rozumiem, że można w tym zrobić już jakiś zamysł ble ble.. .ale skoro wiadomo, ze nie będziemy na tym siedzieć X godzin i robić pełnego utworu to po co robić te programy tak rozwinięte i obciążające... niech zrobią w miarę prosty DAW na andka przykładowo żeby tylko ten pomysł, który znalazł się w głowie przelać w dość szybki i prosty sposób...


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Soulmate - 24.08.2013

Posiadam FL'a na tablecie. Ogólnie ciężko się w nim połapać i zrobienie "szkicu" jest naprawdę trudne. Nie polecam.


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Johnny - 25.08.2013

(22.08.2013, 8:41)sowa napisał(a): no cóż IOS jeżeli chodzi o stabilność wiadomo, że będzie bił Andka... co do tych programów... ostatnio zrobił się jakiś bum na to, ale szczerze nie wiem po co... rozumiem, że można w tym zrobić już jakiś zamysł ble ble.. .ale skoro wiadomo, ze nie będziemy na tym siedzieć X godzin i robić pełnego utworu to po co robić te programy tak rozwinięte i obciążające... niech zrobią w miarę prosty DAW na andka przykładowo żeby tylko ten pomysł, który znalazł się w głowie przelać w dość szybki i prosty sposób...

Zgadzam się, sam mam na telefonie parę popierdółek w rodzaju iMPC czy Figure (może dziabnę o tym jakiś art w wolnej chwili) i jest to spoko w jakiejś wolnej chwili, jeśli nie ma się dostępu do lapka, ale żeby się jakoś angażować w tworzenie całych projektów... Na tablecie to jeszcze może mieć za jakiś czas sens, ale na telefonie - powodzenia w komponowaniu na 3-4-5 calach ;)


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Shizzlematic - 25.08.2013

Testowałem FL Mobile na iphone i powiem tyle - ciężko na nim cokolwiek ogarnąć XD Co do reszty nie miałem okazji sprawdzać, a może się skuszę :D


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Des - 26.08.2013

fl studio na androida nicee :)


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Batashi - 27.08.2013

Obecnie posiadam Fl Studio na androida i jestem z niego zadowolony, przy tempie do ~ 140 nie ma dla mnie bardzo zauwazalnej latencji, ale jednak jest - co wg mnie dyskwalifikuje go do robienia zaawansowanych kompozycji. Ale pobawic sie mozna gdy nie ma weny tworzenia na PC :) Wcale nie jest tak ciezko sie polapac, wystarczy sie skupic


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - SilverNight - 11.09.2013

Ja osobiście wolę robić na PC niż smartfonie-androidzie :P wiadomo żeby aplikacja chodziła bardzo dobrze trzeba też mieć bardzo dobry smartfon duzo ram etc ale i tak nie osiągnie tego efektu co PC :) pluginy etc ...


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Stiopa - 11.09.2013

Ja swojego czasu testowałem Coustic 2. Te syntki są naprawdę fajne, no i zaskoczył mnie mixer pod który można podpiąć dwa efekty na kanał. Niestety szybko się znudził i duży minus na demo: ograniczenie podajże jak pamiętam do 1:40 sec długość utworu.


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Likimasv13 - 11.09.2013

Na tablecie miałem fl'a i szczerze nie polecam bardzo trudno ogarnąć cokolwiek ;) nawet podstawowy beat ^^


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - MVGS - 11.09.2013

Cóż myślę że te wszystkie aplikacje powstały przede wszystkim do zabawy. Chyba lepiej siedzieć w autobusie i coś tam sobie muzycznego skrobać, niż grać w jakieś angry berds czy inne fruti nindża. :D


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - wuesen - 29.04.2014

Siema, czy mogli byscie mi polecic jakis tablet na ktorym mogl bym robic beaty?, tylko prosze nie piszcie mi, ze najnowszy ipad 64gb bo niestety fundusz mi na to nie pozwoli. Pieniadze jakie moge przeznaczyc na taki sprzet w tym momencie to 1200-1300 plnow(moze byc uzywany).
ps. lepiej dozbierac na ipada czy szukac jakiegos dobrego sprzetu z androidem? (jestem przyzwyczajony do eksportowania plikow przez przeciagniecie i upuszczenie i to sprawia ze wole androida od ios'a ale dla lepszego brzmienia jestem w stanie sie "przemeczyc")


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Herman - 29.04.2014

FL Studio na androida to jakiś żart :D


RE: Najlepsze aplikacje do produkcji muzyki na Androida - Zirds - 30.04.2014

(29.04.2014, 22:51)Herman napisał(a): FL Studio na androida to jakiś żart :D

Też tak uważam, ale IL Remote jako program działający jako kontroler do FL Studio działa wyśmienicie.