MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Secret base - Kimi ga kureta Mono (Daltonerz Remix) Preview - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Secret base - Kimi ga kureta Mono (Daltonerz Remix) Preview (/temat-hardstyle-secret-base-kimi-ga-kureta-mono-daltonerz-remix-preview)



Secret base - Kimi ga kureta Mono (Daltonerz Remix) Preview - Daltonerz - 27.08.2013

Witam serdecznie :D
Chciałbym zaprezentować preview mojego hipotetycznego remixu utworu z pewnej chińskiej bajki (niektórzy nazywają je anime) . Dość wzruszająca historia, ale najlepszy według mnie był końcowy motyw, za którego remix się zabrałem ^^. Niestety po kilku godzinach pracy stwierdzam, że porwałem się z motyką na słońce i próbuję dokonać niemożliwego - piosenki z chińskich bajek w ogóle nie pasują do hardstyle'u :( Na dodatek mam problem z miksowaniem wokalu, gdyż muszę go wycinać z gotowego utworu, nie znalazłem czystego wokalu. W tym momencie również mój stary laptopik nie daje już rady, muszę wszystko renderować, więc i tak muszę poczekać zanim coś zrobię, więc pomyślałem, że udostępnię to, co mam. Na razie się zaciąłem i nie mam za bardzo pomysłu jak to skleić i połączyć J-pop z hs'em. Jest w ogóle sens kontynuować tą męczarnię ? Jeśli ktoś ma jakieś pomysły/porady, to błagam, napiszcie <smutnepiwo>.



PS. Jeśli ktoś jeszcze pamięta o 3x0sc Contest'cie 2, to w tym tygodniu zamawiam części do nowego komputera, więc w najbliższym czasie powinien się pojawić film na YouTube prezentujący mój utwór, który zgłosiłem ;)


RE: Secret base - Kimi ga kureta Mono (Daltonerz Remix) Preview - Wizzardius - 27.08.2013

Ogólnie nie rozumiem kompletnie takiej muzyki, napierdala tu coś wgl bez sensu, ale sam motyw z anime mi sie bardzo podoba. Tak do 0:45, gdyby zrobić normalne tempo normalnego kicka i wgl troche poprawić ten kawałek to byłby super ;x


RE: Secret base - Kimi ga kureta Mono (Daltonerz Remix) Preview - Castiel - 27.08.2013

,na pewno mógłbyś ten motyw z anime dać na początku jako intro a potem wejście :P.
Powiem ci ,że ten pomysł na remix jest całkiem spoko dobrze się zapowiada ;)
Moim zdaniem posiedź jeszcze nad aranżacją tego.
A sam motyw mi się wkręcił :D
Czekam na pełną wersję tego remixu ;)


RE: Secret base - Kimi ga kureta Mono (Daltonerz Remix) Preview - Daltonerz - 27.08.2013

Hehh, no właśnie jeśli miałbym zrobić remixa w electro-housie czy transie, to nie byłoby żadnych problemów i powstała by kolejna wersja tego samego utworu <ojtam>. Rzecz tym, że chcę stworzyć własny utwór opierając się o motyw z tego utworu, co nie jest wbrew pozorom prostym zadaniem ;). Z resztą nie umiem tworzyć w innych gatunkach niż hard, więc co najwyżej byłbym zdolny do zrobienia Hands Up'u, co pewnie też średnio by pasowało xD. No i dlatego napisałem, że jest to według mnie syzyfowa praca, bo ciężko jest połączyć mocno taneczny elektroniczny gatunek ze spokojnym, popowym graniem. Ale i tak mnie kręci od środka, żeby to zrobić, melodia łaziła za mną z 2 tygodnie i postanowiłem w końcu wziąć się do roboty. Nie mam pojęcia co zrobić z wokalem, jak go urozmaicić, coś pozmieniać, aby osiągnąć ciekawe efekty :). Na razie skupię się chyba na tym ;P Ale jeśli uznacie, że nie ma to przyszłości, to wywalam ten projekt do kosza <niewiem>. Bo i tak się z tym teraz okropnie morduję ._.


RE: Secret base - Kimi ga kureta Mono (Daltonerz Remix) Preview - meatBall - 27.08.2013

znowu trafiłem gdzieś tutaj przez przypadek :D i powiem Ci, że tak jak powiedzieli przedmówcy: gdybyś wypierdaczył tę mielonkę z początku i zaczął od tego motywu to jest zajebiście :D W OGÓLE nie słucham takiej muzy, a to jest DOBRE !
może zapodaj te wycinki, zrobimy transowy remake :D


RE: Secret base - Kimi ga kureta Mono (Daltonerz Remix) Preview - Daltonerz - 28.08.2013

Ahhh :D

(27.08.2013, 18:50)unconscious napisał(a): znowu trafiłem gdzieś tutaj przez przypadek :D i powiem Ci, że tak jak powiedzieli przedmówcy: gdybyś wypierdaczył tę mielonkę z początku i zaczął od tego motywu to jest zajebiście :D

Celowo zmieniłem kolejność, tzn intro i melodię, żeby przyciągnąć uwagę słuchaczy (czyt. znajomych na facebooku xD) Oczywiście powinno się zaczynać od wokalu, potem napierdalanka, potem znowu wokal, climax, a reszta to się jeszcze zobaczy :P

(27.08.2013, 18:50)unconscious napisał(a): może zapodaj te wycinki, zrobimy transowy remake :D

To po prostu zwykła wersja mp3, trochę ją tylko przyspieszyłem i wyciąłem basy, bo przeszkadzały, ale ten wokal do niczego się nie nadaje, jest strasznie słaby, dlatego trudno mi go wmiksować(pobawię się jeszcze kompresorem :P) ale w sumie do transu mogłoby się nadawać xD Jeśli serio chcesz te moje "wycinki", to pisz do mnie na PW ;)


RE: Secret base - Kimi ga kureta Mono (Daltonerz Remix) Preview - meatBall - 29.08.2013

ściągnąłem sobie Twój twór, wyciąłem od momentu wokalu do dropa i teraz mam zajebisty dzwonek na telefonie :D:D:D to co zrobiłeś w tym fragmencie jest po prostu genialnie piękne ! :D


RE: Secret base - Kimi ga kureta Mono (Daltonerz Remix) Preview - Loco - 29.08.2013

Daltonerz, kolego z mojej mieściny. Może nie mój gatunek i klimat ale kawałek zacny, tylko jednak początek utworu dałbym od momentu wokalu. Byłoby 100x lepsze :D


RE: Secret base - Kimi ga kureta Mono (Daltonerz Remix) Preview - Daltonerz - 29.08.2013

Dobra, wrzucę zmienioną wersję, bo marudzicie strasznie xD Druga część jest mocno niedopracowana, ponieważ komputer tego nie wytrzymuje ;P.
Nie zrobiłem jeszcze przejścia do climax'a no ale mniej więcej tak to chyba będzie wyglądało, tylko muszę to lepiej zmiksować. Postaram się też jakieś fajne pianinko do tego zaaranżować ;)

[zs]http://www47.zippyshare.com/v/86621398/file.html[/zs]

Kawałek od 1:12 do 1:24 będzie powtórzony, potem znowu wokale i przejście do melodii, na i climax ^^.
Razem ze square'owym uplifterem postaram się zmieścić jakiegoś screech'a, jeśli się uda i będzie pasowało. Na razie nie mogę, bo komputer odmawia posłuszeństwa xD To jest dla niego chyba zbyt skomplikowane :D. Czekam na części do peceta :)