MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Eimear - mau55 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Eimear - mau55 (/temat-progressive-eimear-mau55)



Eimear - mau55 - eimear - 27.08.2013

Tytuł - mau55
Gatunek - progressive
czas - 6:17

Hej od dawna chciałem zrobić coś w podobnym stylu, cały czas jednak walczę ze swoimi słuchawkami, które i tak muszę selnąć ale póki co uwielbiam robić cokolwiek by nie wypaść z obiegu :D




RE: Eimear - mau55 - Wizzardius - 27.08.2013

Fajne, ale można ten utwór urozmaicić na jeszcze wiele sposobów. Słysze tu inspiracje Deadmau5sem, ale nie potrafie wskazać jakim konkretnie kawałkiem.


RE: Eimear - mau55 - Revnotes - 27.08.2013

Wywal ten delay i będzie git. Nie, nie będzie, zrobi się pustka, ale tak jak jest również nie jest dobrze ;)


RE: Eimear - mau55 - meatBall - 27.08.2013

całkiem całkiem jest ten bit ale intro dla mnie jest za długie. zdecydowanie. można by je było o połowę skrócić. snara bym też odrobinę przyciszył i dał mu troszku wincyj reverba. no i stopa łupie dużo mocniej z lewej, nie wiem to przez słuchawki ? bo tak chyba nie miało być :] fajny motyw, popracuj nad nim jeszcze. pozdro :D


RE: Eimear - mau55 - Frashby - 27.08.2013

Skrócić intro, urozmaicić troche i będzie serio bardzo dobre, Podoba mi się :)


RE: Eimear - mau55 - Xorbolanid - 27.08.2013

(27.08.2013, 18:45)Wizzardius napisał(a): Fajne, ale można ten utwór urozmaicić na jeszcze wiele sposobów. Słysze tu inspiracje Deadmau5sem, ale nie potrafie wskazać jakim konkretnie kawałkiem.



Deadmau5 - Right This Second.

Ogólnie to kick słaby i mały sidechain. Zwiększyć by się przydało. Nie zapomnij o kompresji. Musisz czuć stopę. Pluck słaby, na początku chyba niepotrzebny jest ten pogłos, a dałeś też subbass? Można to zrobić lepiej.

Uzywaj routingu.


RE: Eimear - mau55 - Wizzardius - 27.08.2013

Tak dokładnie o ten kawałek chodziło mi :)


RE: Eimear - mau55 - eimear - 28.08.2013

(27.08.2013, 23:48)Vene napisał(a): Ogólnie to kick słaby i mały sidechain.

kolego właśnie :( na moich słuchawkach łupie
ciężko mi się odnieść gdy nie słyszę tego co Wy a w ciemno to wiecie
ma się wrażenie, że membrana zaraz się oderwie ^^


RE: Eimear - mau55 - libra - 30.08.2013

Bardzo fajny track. Moje obiekcje to:

Technicznie jest bardzo fajny, tylko popracowałbym nad kompozycją - zobacz, electro house to docelowo muzyka, która leci w klubach - wstęp może być 2minutowy jak najbardziej, ale dodałbym przynajmniej zequalizowany kick i haty. Wyobrazam sobie to w ten sposób ze jestem w klubie i leci ten kawałek - cała sala by dawno poszła usiąść i grzecznie pić piwo nim kawałek się rozkręca. Osobiście dodałbym jeszcze jakieś elementy urozmaicające monotonię, jakiś charakterystyczny dźwięk od czasu do czasu, czy ciekawie zefektowany krótki wokal - cokolwiek co wypełni track i nada tym samym dynamiki. Bardzo fajnie pokomponowane dźwięki


RE: Eimear - mau55 - Sick Brothers - 30.08.2013

Intro za długo według mnie i pod koniec tego intra za duży chaos się robi, potem ładnie w dropie, nawet bardzo ładnie :) Strasznie mi się podobają voice które wkomponowałeś, nadają takiego klimatu :) Powodzenia w dalszych produkcjach i zapraszam do mojego tematu :)


RE: Eimear - mau55 - R3haB - 31.08.2013

To co już koledzy wyżej napisali, intro zdecydowanie za długie. Gdzieś tak w połowie dałbym już jakąś stopę + clap/hihaty. Pod koniec intra za dużo dźwięków użyłeś, zrobiło się strasznie chaotycznie. Potem powiem ci że drop mnie zaskoczył, ale jakoś nie podeszło mi to zbytnio. Perkusje powinieneś urozmaicić, a może nawet i wymienić. Poszczególne części w kawałku trwają za długo przez co kawałek robi się monotonny. Myślę że albo powinieneś skrócić ten kawałek z 6 minut do 3/4, albo bardziej ubarwić kawałek. Jak na razie dla mnie 6-/10, ale każdą opinię traktuj jak motywację do działania, staraj się i efekty przyjdą. Pozdrawiam :)


RE: Eimear - mau55 - Dash Drown - 31.08.2013

Za mało niskich, za cicho synth, na słuchawkach nie masz prawa tego usłyszeć. Więcej kompresji na perce też by się przydało. Trochę takich cut bassów by nie zaszkodziło też. IMO reverb na sznarze nie pasuje. Nie wiem co oceniać, intro mi się nie podoba, aranżacja też nie. Wybacz, ale mogłeś się bardziej przyłożyć.


RE: Eimear - mau55 - eimear - 1.09.2013

(31.08.2013, 10:46)dashdrown napisał(a): Za mało niskich, za cicho synth, na słuchawkach nie masz prawa tego usłyszeć. Więcej kompresji na perce też by się przydało. Trochę takich cut bassów by nie zaszkodziło też. IMO reverb na sznarze nie pasuje. Nie wiem co oceniać, intro mi się nie podoba, aranżacja też nie. Wybacz, ale mogłeś się bardziej przyłożyć.
to nie mainstream panie moderatorze :)
to ma sie nie podobać <omg>


RE: Eimear - mau55 - robert prime - 1.09.2013

Powiem szczerze że zaskoczyłeś mnie tym trackiem troche odchodzi od twoich dotychczasowych inspiracji atb ;) Lubię mausa dlatego i również ten track mi się podoba.Jest na swój sposób wyjątkowy i bardzo progresywny ;) Prawie idealnie odwzorowałeś jego styl za co ogromny plus ;) Pozdrawiam


RE: Eimear - mau55 - MVGS - 1.09.2013

Szkoda że tak długo się rozkręca, i trochę nudnawy aranż. Ale ogólnie nie jest źle, kompozycja dźwięków na plus :)


RE: Eimear - mau55 - MrHipo1 - 26.09.2013

dzwieki fajnie brzmia,mix na plus,nutke moznaby bylo jeszcze jakos urozmaicic,wiecej jakichs przejsc no i intro skrocic;P


RE: Eimear - mau55 - gawel72 - 14.10.2013

Bardzo podoba mi się ten groove! No ale brzmi to jak demo, brakuje temu utworowi zmian harmonicznych, o melodii nie wspomnę gdyż utwór może być oparty na groovie, ale moim zdaniem nie tylko na groovie.


RE: Eimear - mau55 - Some Space - 30.11.2013

stopa trochę słaba i brakuję mi trochę głębi w tym .. być morze małe zmiany w mix'ie ale ciekawie poleciałeś :)