MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ABLETON Ableton Live + Kontakt = Pożeracze RAM'u - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: ABLETON Ableton Live + Kontakt = Pożeracze RAM'u (/temat-ableton-live-ableton-live-kontakt-pozeracze-ram-u)



Ableton Live + Kontakt = Pożeracze RAM'u - makS - 30.08.2013

Siema

Eksperymentuje ostatnio z Kontaktem przez Abletona. Wszystko pięknie, tyle że po dodaniu kilku ścieżek Kontakt strasznie zawala mi pamięć ram (mam aktualnie 2GB). Potrzebuję 6 ścieżek, każda ma korzystać z biblioteki CineStrings. Problem w tym, że przy dodaniu każdej jednej ścieżki, na której gra np. tylko kontrabas, ładuje się cała biblioteka. Co za tym idzie ta sama biblioteka ładuje się 6 razy, na 6 różnych ścieżkach i tak mi masakruje ram, że nie da się praktycznie pracować. Są jakieś sposoby, żeby się z tym uporać?

Wiem, że sposobem na 'wyczyszczenie' ramu z tych bibliotek jest opcja flatten. Chodzi o to, że nie jest to dla mnie zadowalający sposób na oszczędność bo baaardzo utrudnia późniejszą edycję melodii itp.
Znacie może jakieś inne sposoby na oszczędzanie ramu przy współpracy z Kontaktem?

Nie mogę też rozkminić działania wtyczki Kontakt 5 8out i Kontakt 5 16out. Czy za ich pomocą można jakoś tworzyć w Abletonie kilka ścieżek mając 'otwartego tylko jednego Kontakta' a co za tym idzie tylko jedną bibliotekę?

Z góry dzięki za pomoc! ;)


RE: Ableton + Kontakt = pożeracze ram'u - Wizzardius - 30.08.2013

Masz 2GB RAM'u? Jaki system? Wiesz, że W7 na start rezerwuje sobie 1 GB? Do tego dochodza programy w tle (antyvirus,firewall, komunikatory itp). I na Abletona mało co zostaje. Jeśli masz pamięć DDR3 to dobrze, dokup sobie (50 zł za 2 gb). WEź też pod uwage ilu bitowy masz system. 32 ma ograniczenia co do pamięci RAM (tzn powyżej iluś nie obsłuży)


RE: Ableton + Kontakt = pożeracze ram'u - makS - 30.08.2013

Mam 32 bit system i mam zamiar dokupić jeszcze 2GB ramu na dniach bo max. 4GB 32bitowy system obsługuje. System + włączony Ableton pochłaniają mi łącznie jakieś 600-700MB.
Moje pytanie o sposoby na zmniejszanie zużycia ramu przez Kontakt'a wynika z tego, że jego biblioteka CineStrings ma przykładowo 4,5GB i nawet jeżeli będę miał niedługo 4GB ramu to i tak przy wrzucaniu tego na kilka śladów naraz pewnie będzie wszystko mulić, dlatego też zastanawiam się czy nie można tego jakoś obejść...


RE: Ableton + Kontakt = pożeracze ram'u - Wizzardius - 30.08.2013

A mi sie wydaje, że 32bitowy system obsługuje max 3,25 GB :)


RE: Ableton + Kontakt = pożeracze ram'u - makS - 30.08.2013

Na bank 4 GB, tyle że Windows pokazuje 3,25 bo jakby 'rezerwuje' 750 Mb dla siebie. Ogólnie nie ma co tego roztrząsać, można poczytać na jakichś specjalistycznych stronach ;)


RE: Ableton + Kontakt = pożeracze ram'u - Bloom - 30.08.2013

Raczej wątpię, nie ma obejścia Kontakt to bardzo wymagająca wtyczka :)