MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Nicky Romero - Symphonica (Hunch Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Nicky Romero - Symphonica (Hunch Remix) (/temat-dubstep-nicky-romero-symphonica-hunch-remix)



Nicky Romero - Symphonica (Hunch Remix) - HunchBread - 30.08.2013

Witam,

pokazuję swoją 1 produkcję którą ( tak mi się przynajmniej wydaję :P ) skończyłem.
Tak więc jest to remix Chillstepowy, a przynajmniej miał być taki. Tak więc proszę o konstruktywną krytykę, oceny, wytknięcie błędów, czyli po prostu odzew :)

[zs]http://www50.zippyshare.com/v/27882694/file.html[/zs]


RE: Nicky Romero - Symphonica (Hunch Remix) - Daltonerz - 30.08.2013

Chillstepu raczej nie słucham, więc ciężko jest mi ocenić twój remix, ale jest kilka spraw, których poprawienie umiliłoby słuchanie takim szarakom, jak ja ;)
Według mnie synth, który gra na początku, jest za cicho względem perki. Bas wolałbym trochę niższy i przyciszyłbym go trochę, ale to tylko mój gust.
No i co jest najgorsze, to to, że przez całe trzy minuty słucham tej samej, zapętlonej, mało skomplikowanej melodii (!). Raczej w żadnym gatunku monotonia nie jest pożądana (chyba, że się mylę i ten gatunek należy do tego typu xD), więc albo robimy "zwrotki i refreny" z różnymi melodiami, co by tu urozmaicić utwór, albo zapętlana melodia musi być dłuższa i bardziej skomplikowana. Wiem, że oryginał jest podobnie zrobiony, ale tam charakter synth'ów grających melo bardziej się zmienia. No ale melodia też po pewnym czasie się zmienia :)

To chyba tyle, jeśli chodzi o rzeczy, które mi się nie podobają :D

Co do zalet, to bardzo podoba mi się perkusja (choć w końcówce jest zagłuszona przez melodię ;)). Część od 0:58 do 1:22 jest przyjemna, mi się podoba :)
Od 1:25 do 2:00 dałbym pady, albo chociaż delikatny sub, bo dość sucho jest, ale można z tą melodią pokombinować i dać np drugi synth, który grałby podobną melodię, w lekko zmienionej wersji ;) Albo jakieś akordziki, zmiana basów, czy coś w ten deseń ;P

Tylko proszę, nie złość się i nie pisz, żebym się nie wypowiadał, bo się nie znam, bo będzie mi bardzo przykro :( Ja na prawdę się nie znam xD
Ale co do urozmaicenia melodii, to nie odpuszczę, naprawdę powinieneś nad tym popracować ;)


RE: Nicky Romero - Symphonica (Hunch Remix) - Loco - 30.08.2013

Na moje ucho daleko temu do chill. Stopa powinna być delikatna, ona powinna być właściwie tylko dodatkiem. To samo tyczy się werbla. Też za mocno gra.
"Ten bas, synu wyłącz ten bas". Zbyt głośny, powinien być delikatniejszy. Ogólne ten gatunek charakteryzuje się tym że wszystko jest delikatne, uspokaja.
Sięgnij również po dźwięki ambientowe, pady. Niech wypełniają tło, uspokajają. Możesz je dać ciszej (ale aby były słyszalne) wraz z edycją LFO (aby dźwięk pulsował).
Poza tym tak jak rzekł kolega wyżej trochę więcej melodii by się przydało :)


RE: Nicky Romero - Symphonica (Hunch Remix) - HunchBread - 30.08.2013

Po pierwsze to dzięki za ocenę nie spodziewałem się w ogóle takich rozbudowanych postów :P
Przez pierwsze 2 godziny to siedziałem i patrzyłem czy ktoś coś pisze i poczułem się olany ^^ Ale poszedłem na piwo i teraz gdy wracam... jest ok.

Tak więc LocoMatt:

Szczerze myślałem, że coś lekko pod chill robię ale może jednak się mylę w sumie miało być takie założenie jak zaczynałem projekt ale chyba jednak wyszło co innego :P Dźwięki atmo są w tle ale chyba jednak za mało słyszalne, może pobranie na dysk i odsłuchanie na czymś dało by lepszy efekt?

Daltonerz:

Oj uwierz te melo też się mi przejadło tylko, że w oryginale nie ma tez tego za dużo tak jak wspomniałeś i starałem się jakoś zmieniać synthu jak widać bez skutku :P. Był też fragment Violinowy ale nie zrobiłem go po prostu bo... bo nie :P I nie potrafiłem pobrać wtyczki która to gra jak skrzypce.
Hahahha nie no ostatnim akapitem to mnie rozłożyłeś. " Ku*wa nie znasz się, co Ty w ogóle na tym forum robisz, wracaj do EJaya bo się do ch*ja nie znasz na tym "

Tak więc dzięki wam obu za opinię przyda się przy następnych produkcjach które (mam nadzieję) pojawią się już niedługo. :)

A co do kwestii mixu jak się wypowiecie? Czy razie na razie tutaj monotonia i źle dobrana głośność?


RE: Nicky Romero - Symphonica (Hunch Remix) - R3haB - 31.08.2013

Za mocna perka. Akurat w chillstepie powinieneś lekko ją przyciszyć :) Tak samo bass. Pad w motywie głównym praktycznie leci dwoma dźwiękami, przez co nuta staje się strasznie monotonna... Mix jest w miarę według mnie, choć przejścia mogłeś z lekka poprawić, bo te snare'y takie nierówne jakieś. Jak napisał LocoMatt, chillstepowi niedaleko do ambientu ;) Popracuj jeszcze trochę, bo po prostu jest tu nudno. 6/10