MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Likimas - The End Of Summer (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Likimas - The End Of Summer (Original Mix) (/temat-progressive-likimas-the-end-of-summer-original-mix)



Likimas - The End Of Summer (Original Mix) - Likimasv13 - 2.09.2013

Witam wszystkich i zapraszam do odsłuchu mojego najnowszego kawałeczka, nad którym pracuję od początku wakacji ;)

Zacząłem od nowa, obrałem całkiem nową technikę mixu, no i cóż ^^ oceńcie sami, czy mi wyszło ;)


W najbliższym czasie wrzucę poprawioną wersję ;) do poprawy:
- Zrobić coś z dołem
- HiHaty
- 3:30 Pluck :D
- Lead na dropie dusi się przez Phasera ;D


RE: Likimas - The End Of Summer (Original Mix) - OProject - 3.09.2013

Trochę za duży reverb na werblu.
Bas wchodzący od 1 min. lekko za głośny, za dużo 30-60 Hz.
Masakrycznie za dużo dołu (40-60Hz) przez co lead jest mało wyraźny i Hi-hatów w ogóle nie słychać. (Sprawdzałem w Eq z analizą spektrum :D)
Czyli przede wszystkim miks do poprawy, zrób coś z tym dołem, dodaj lekko środka i góry.


RE: Likimas - The End Of Summer (Original Mix) - Revnotes - 3.09.2013

Pomysł mi się spodobał, lubię takie dźwięki. Moim zdaniem bliżej temu do electro house, a niżeli progressive, ale o takie rzeczy nie ma sensu się spierać. Barwy są całkiem przyjemne. Kręcą mnie takie numery, ale o wiele lepiej wykonane, ten jest kaleki.

Kompozycja i aranżacja są takie średnie, z jednej strony stereotypowo, wszystko według schematu, ale miejscami jest sucho. Brakuje dźwięków, urozmaicenia. Natomiast innym razem przejścia na filtrach trochę wymuszone. Do tego ten sweepe ze zautomatyzowaną panoramą, wprowadza taki delikatny chaos, rozprasza uwagę. Urozmaiciłbym intro jakimś pluckiem. Z chwilą wejścia pierwszego breaka robi się bardzo cicho, dźwięk na prawdę ledwie się przebija.

Niestety wykonanie pod kątem technicznym jest zwyczajnie słabe. Dźwięki wyraźnie się duszą, co bardzo dobrze słychać w dropie. Podejrzewam, że nie odfiltrowałeś niskich częstotliwości na poszczególnych stnyhach, samplach. Lead nie będzie potrzebował częstotliwości skrajnie niskich, analogicznie bass nie będzie potrzebował tych z najwyższego pasma. Pozbędziesz się tych niepotrzebnych częstotliwości zrobi się sporo więcej miejsca w miksie. Dźwięki powinny się uzupełniać, a nie wzajemnie się zagłuszać. Nie wiem czy to tylko kwestia tego tłumienia, ale ogólnie miałem wrażenie, że brakuje tutaj wyższych częstotliwości.


RE: Likimas - The End Of Summer (Original Mix) - Bloom - 4.09.2013

Prędzej to już lekko podchodzi pod electro-house, miks jest słaby za dużo dołu według mnie. Nie wiem czemu werble mają tyle reverbu.


RE: Likimas - The End Of Summer (Original Mix) - Wizzardius - 4.09.2013

Mi sie stopa bardzo podoba. Technicznie nie oceniam bo sam jestem nowicjuszem, a samego kawałka też nie, bo zwyczajnie w świecie mnie nie porywa. Jedyne co to właśnie stopa mi sie podoba ;P I w sumie reszta perkusji też.


RE: Likimas - The End Of Summer (Original Mix) - Dash Drown - 4.09.2013

Motyw mi się podoba, ale miks już nie, jak mogłeś zrobić to z bassem... Nie wiem czy kick-sidechain za długi, czy co, ale jak leci sobie lead 4/4 to po co ten bass tak ukladasz? Jak to wina długości sampla sidechain to zmnień na krótszy. Motyw mi się podoba, więc track ma potencjał.


RE: Likimas - The End Of Summer (Original Mix) - libra - 5.09.2013

Stopa jest bardzo, ale to bardzo dobrze skompresowana, kompozycja super, tylko jak wspomniano wcześniej - miks do szlifu:)


RE: Likimas - The End Of Summer (Original Mix) - Frashby - 7.09.2013

Intro baardzo mi się podoba, lubie takie klimaty :) Bass później za bardzo buczy, ma za dużo średnich tonów niektórych. Gdy wchodzi główna melodia, to pianinko dałbym inne to jest już zbyt oklepane moim zdaniem. Drop ładnie gra, ale brzmi tak, jakbyś całość tego dropa zequalizował i przyciął wysokie tony. Bass w dropie bardzo ładny, spodobał mi się. No w 3.30 aż się prosi o jakąś pluckową melodyjke, stary no, usłyszałem od razu, że tego brakuje :) Powodzonka


RE: Likimas - The End Of Summer (Original Mix) - Des - 7.09.2013

Motyw dla mnie naprawdę spoko już wiesz co musisz zrobić czekam na ogarniętą wersje ;)