MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Jak skrócić nagrany pattern? [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Jak skrócić nagrany pattern? [Rozwiązany] (/temat-fl-studio-fl-studio-jak-skrocic-nagrany-pattern-rozwiazany)



FL Studio: Jak skrócić nagrany pattern? [Rozwiązany] - Wicked - 13.09.2013

Witam,

szybkie pytanie - jak skrócić pattern, który nagrywałem w FLu? Chodzi o to, że nagrałem pół piosenki, ale ciągle jest ten sam schemat, więc wystarczą mi 2 takty, żeby się powtarzało to w songu. Usunąłem resztę tych samych dźwięków, a pattern ma długość jak wcześniej i prawie cały jest pusty. Jak go skrócić żeby się zapętlał do pewnego momentu?

Dzięki!


RE: Jak skrócić nagrany pattern? - Loco - 13.09.2013

Jest tak ponieważ jakaś nuta jest już poza taktem. Musisz ją usunąć lub skrócić.


RE: Jak skrócić nagrany pattern? - Kael - 13.09.2013

Chwytasz prawą krawędź patterna i przeciągasz w lewo skracając... Nie ma znaczenia czy na patternie są dalej jakieś nutki czy nie.


RE: Jak skrócić nagrany pattern? - meatBall - 13.09.2013

Koledze chodzi o to, że jak nagrasz score w piano roll i później usuniesz to i tak na patternie zostaje okno, które jest tej długości co całe nagranie... sam nie wiem jak się tego pozbyć.


RE: Jak skrócić nagrany pattern? - Kael - 13.09.2013

U mnie tak nie ma... A patterny na playliscie można skrócić tak jak pisałem wyżej. Kurczę, może nie kumam problemu, ale nie widzę problemu :D Screen jakiś?


RE: Jak skrócić nagrany pattern? - suds - 14.09.2013

jak dla mnie nie ma żadnego problemu, wystarczy zwyczajnie skrócić klip w playliście i po sprawie ;P


RE: Jak skrócić nagrany pattern? - meatBall - 14.09.2013

Ale nie chodzi o klip, tylko o pattern. Jak będę przy kompie to wrzucę screena.


RE: Jak skrócić nagrany pattern? - Wicked - 14.09.2013

http://imageshack.us/f/853/lxio.png/

spójrzcie na reFX Nexus #3 (pusty do końca) i na pattern pararam na playliśćie. Nie mogę go skrócić, albo nie wiem jak. Dzięki za pomoc.

+ żeby nie zaśmiecać innych tematów:

1. Czy da się jakoś automatycznie zrównać do siatki patterny na trybie song? Tak jakby alt+q tylko na patternach w songu? Żeby tego ręcznie nie zrównywać?

2. Czy da się przesunąć sample w tym okienku sampli w górę lub w dół bez ponownego ich wgrywania?

Z góry dzięki


RE: Jak skrócić nagrany pattern? - RaNi/Works - 14.09.2013

a ja chyba rozkminiam o co chodzi:
byłeś na tym patternie opcją "edit events"? Ja mam tak że jak pozostawię na jakiejś wartości na końcu patternu ten mi go wydłuża o parę sekund. Zależy jak długą ma sekwencję ten "event" coś jak automatyzacja tylko że na pattern.


RE: Jak skrócić nagrany pattern? - Kael - 14.09.2013

Kumam. U mnie wszystko śmiga jak należy. Usuwam nutki pattern się skraca. No nie pomogę.


RE: Jak skrócić nagrany pattern? - meatBall - 15.09.2013

jak nutki są wklepane to na ogół nie ma problemu, inaczej sprawa się ma jak nagrywamy RECORD'em... wydaję mi się, że to przez coś w tych event'sach...

żeby wyrównać do siatki pattern'y na playliście musisz wysunąć okienko z opcjami i ustawić SNAP żeby był na CELL.

sample przesuwasz wciskając ALT i strzałka w górę, bądź w dół. na mikserze przesuwasz trzymając ALT i lewo albo prawo. na playliście SHIFT+CTRL i strzałka.


RE: Jak skrócić nagrany pattern? - Kael - 15.09.2013

No tak, nagrałem też ścieżkę, usunąłem kilka nutek i pattern się skrócił. Nigdy nie miałem z tym problemów. Dziwne. Może klawiatura wysyła Ci jakieś komunikaty śmieszne i nagrywa jako channel panning/volume/pitch ? Jak jesteś w patternie, u góry masz domyślnie w liście rozwijalnej note volume ustawione, sprawdź pod innymi pozycjami czy nie ma żadnych śmieci.

Edek:
Na patternie w lewym górnym rogu okna step sequencera jest pole w którym ustawia się długość patterna. Jak to nie podziała to nie wiem co może.