MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Zewnętrzna karta dźwiękowa - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Zewnętrzna karta dźwiękowa (/temat-zewnetrzna-karta-dzwiekowa)

Strony: 1 2 3


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Condi - 18.04.2012

(18.04.2012, 13:13)Cielak napisał(a): za 300zł kupisz tylko używki, a za 400zł warte są 2 interfejsy; M-Audio Fast Track v. II i Alesis iO2. są one o tyle przydatne, że możesz przy okazji nagrywać jednocześnie 2 ślady mono i dodatkowo posiadają zasilanie phantomowe dla mikrofonów pojemnościowych (trza myśleć trochę przyszłościowo ;) ). kolejnym atutem jest Direct monitoring, więc jednocześnie możesz słuchać i na odsłuchach i słuchawkach, gdzie te 2 wyjścia działają niezależnie od siebie

O takie wskazówki mi właśnie chodzi! Dziękóweczka. Duży plus dla Ciebie.



RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Condi - 20.04.2012

A co byśta powiedzieli na to?

http://www.djshop.pl/i4944,alesis,alesis-multimix-4-usb.html


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Cielak - 20.04.2012

w 16 bitach chcesz pracować?


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Condi - 20.04.2012

Gdybym się znał na tych sprzętach nie zadawałbym pytań.


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Cielak - 20.04.2012

otóż teraz używa się 24 bitów do nagrywania i renderowania do wave, choć utwory w mp3 kończą i tak w 16 bitach. więc pytanie-po co 24 bity, skoro mp3 ma tylko 16 bitów? otóż różnica polega na tym, że w teorii na samym wstępie nagrania są 256 razy dokładniejsze w przeciwieństwie do 16 bitów, więc można wydobyć więcej detali. kolejny atut, to większy zakres dynamiki rejestrowania śladów przed przesterowaniem sygnału, oraz większy odstęp szumów od użytecznego sygnału, czyli takiego zdatnego do pracy. jedyny minus, to wave 24 bit zajmują na dysku więcej w przeciwieństwie do 16 bit.


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Condi - 20.04.2012

No i fajnie. Wszystko jasne. Myślę nad Alesis iO2 tak jak mówiłeś, ale sam już nie wiem...


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Cielak - 20.04.2012

Alesis to dobry wybór, bo w jednym masz preamp, mikser i karte dzwiękową


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - SleepyHead - 21.04.2012

szkoda ze decydujesz sie na interfejs pod usb :P
gdybys chcial pci x1 lub pci x4 lub inne wyszloby prawdopodobnie taniej, przy czym potrzebowalbys komputer stacjonarny , a nie laptop :P
co do zewnetrznych interfejsow cielak dobrze polecil, ale ja bym to przemyslal :P
nie kupuj zadnych creativ-ow bo one nie sa robione pod muzykow, tylko do filmow i gier :P


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Cielak - 21.04.2012

w brzmieniu nie ma różnicy między PCI, USB, FW, PCMICI, jedynie to mikroskopinje, niewyczuwalne, teoretyczne różnice latencji (rzędu kilku sampli). na dzień dzisiejszy najbardziej praktyczne są USB, bo każdy może sobie podpiąć do kompa, czy lapka :)

jakby chciał na PCI, to musiałby jeszcze mieć dodatkowo preamp


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - lost_chord - 21.04.2012

Creative emu 0404 jest dość przyzwoity do domowego studia. Cena też powinna odpowiadać.


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - monorail - 24.04.2012

Cielak źle się zrozumieliśmy, może i ja też trochę niejasno napisałem. Interfejs - chodziło mi o sprzęty na usb. Generalnie ten port nie jest do zastosowań profesjonalnych, widziałeś gdzieś w studiu żeby nagrywka instrumentu/wokalu szła przez usb ? no raczej nie...Dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o notebook jest pcmcia, odpowiednik pecetowego PCI, tylko rzadko, który laptop posiada ten port. Ostatnio widziałem EMU 1616m poszła za 350 zł (!), ale jednak normalnie są za ok 1000zł...Reasumując jeśli chodzi o typowo domowe zastosowanie bez wybujałych wymagań usb doskonale się sprawdzi.



RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Hard3eat - 24.04.2012

Teraz interfejsy na usb coraz częściej właśnie są wybierane,lepsze sterowniki piszą,latencja też niska więc niema problemu.Ja osobiście polecam Firewire na prawdę świetna sprawa (:


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Cielak - 24.04.2012

zdziwiłbyś się ile naprawdę dobrych studiów nagraniowych używa interfejsów na USB. interfejsy w przeciwieństwie do mikrofonów i instrumentów, to normalka :)


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Condi - 24.04.2012

No cóż. Wziąłem Tego Alesisa 4 mix. Na potrzeby studia. Miałem okazję to wziąłem jak mi nie podejdzie to sprzedam i to nawet drożej.


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - monorail - 24.04.2012

Nie jestem wielkim specem i możliwe że już dzisiejsze interfejsy USB dorównują PCI i mają bardzo dobre osiągi. Ja patrzyłem na to bardziej z informatycznego/technicznego punktu widzenia, że usb nie ma możliwości dorównać pci (lada dzień będę inżynierem informatyki). Reasumując, byłem w kilku dobrych studiach, także radiowych i nie spotkałem się z usb, ale ostatni raz byłem ok. roku temu. Teraz może być już inaczej.


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Cielak - 24.04.2012

teoretycznie pewnie tak, lecz prąd nie płynie z nieskończoną prędkością :)


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - monorail - 24.04.2012

No prąd nie ma nieskończonej prędkości ;P


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Cielak - 24.04.2012

dlatego interfejsy pod USB mają znikome różnice opóźnień w porównaniu do PCI. takiej różnicy się nie czuje :)


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Fieras - 25.04.2012

Nie ma różnicy czy wybierzemy interfejs USB/FW/PCI. Kryterium ,które musi spełniać dany interfejs zależy od nas. Jeśli chcemy nagrywać wokal i robić bity wystarczy nam interfejs z 2 wyjściami mono oraz wejściem XLR i phantomem.Przydało by się też do tego wyjście słuchawkowe. Jeśli chcemy kupić interfejs musimy wiedzieć czego będziemy od niego wymagać. Ilość wyjść,preamp,zalilanie phantom itp. to zależy od nas.

A co do mikserów. Kupowanie go w dzisiejszych czasach to strzelanie sobie w stopę. Interfejsy posiadają o wiele lepsze przetworniki A/D D/A,lepsze preampy. Mikser natomiast przydałby się nam jeśli chcemy nagrywać większa ilość instrumentów w domowym studiu może to być jedynie dodatek.

Interfejsy w danej półce cenowej mają podobne parametry - różnią się stabilnością sterowników.

Tak ogólnie.


RE: Zewnętrzna karta dźwiękowa - Condi - 29.04.2012

Słuchajcie chłopaki. Wczorajszym pechem rozwaliłem sobie wyjście na słuchawki w laptopie. Jutro przyjdzie mi to.
http://www.djshop.pl/i4944,alesis,alesis-multimix-4-usb.html
Czy będę mógł korzystać z tego jako normalne wyjścia? Czyli podczas filmów słuchania muzyki itd?