MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) (/temat-progressive-jaraluca-crazy-tunes-wip)



JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - JaraLuca - 13.10.2013



Zapraszam do odsłuchu i do pozostawienia opini.

Pozdrawiam


RE: JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - Thomas - 13.10.2013

Bass i te dźwięki (nie wiem jak je nazwać) są bardzo słabo słyszalne. Klimat trochę dziwny, przez całe 2 minuty dzieje się praktycznie to samo. Możliwe, że to tylko intro, ale mógłbyś wprowadzić też inne dźwięki, które ożywiły by ten utwór. Perkusja to też bardzo ważna rzecz, a w Twoim kawałku gra tylko stopa i clap. Dodaj kilka Hatów itd. to na pewno przyniesie dobry efekt. Postaraj się też zbudować napięcie, bo skoro to Progressive Trance, to utwór ma stopniowo się rozwijać aż do punktu kulminacyjnego zwanego Breakdown'em. Dużo pracy przed Tobą, ale nie zrażaj się i rozwijaj umiejętności.

Pozdrawiam.


RE: JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - JaraLuca - 13.10.2013

Generlanie ,moja muzyka jest nieszablonowa.. nie lubie robic muzyki wg wzorów. Poza tym ja słucham troche innego progressive trancu niz Polscy artysci tworzą( przynajmniej mowie o tych ktorych słuchalem ). Slucham takich artysow jak Major 7, Day Din,Audiomatic, D-Addiction. Kompletnie inny progressive trance z elementami psytrancowymi. Tak to jest intro i troche rozwiniecie kawałka. Klimat taki mial byc :) szalony, troche mroczny. Na pewno dodam wiecej elementoww. Dziekuje za komentarz


RE: JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - Thomas - 13.10.2013

Klimat to oczywiście indywidualna sprawa. Każdy tworzy według własnego stylu, więc do klimatu i ogólnej budowy nie mogę się przyczepić. Ważne by utwór podobał się Tobie, ja tylko wydaję subiektywną opinie na jego temat i nie jest powiedziane, że moje słowa musisz wziąć sobie do serca. Strona techniczna utworu póki co nie jest do oceny, ponieważ w tym utworze jest za mało elementów. Jedyne co można by tu, że tak powiem wytknąć, to wspomniany wcześniej bass i (teraz już wiem jak to nazwać) psytrancowe wstawki, które są zbyt ciche w stosunku do stopy oraz uboga perkusja, niczego więcej tutaj nie zaobserwowałem. Mogłeś pociągnąć jeszcze do break'u i wtedy wrzucić track. Byłoby więcej do oceny. Owocnej pracy :)


RE: JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - Loco - 13.10.2013

Bardzo mało się dzieje, po 30 sekundach, intro chce abym umarł z nudów w 1:10 do prawie końca nic się bardzo nie dzieje. Dodaj fx jakieś, przeszkadzajki, powinno być lepiej chyba że to jest minimal to zmienia postać rzeczy :D


RE: JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - MVGS - 13.10.2013

A mi właśnie się podoba. Jakoś mam skojarzenia z Hallucinogenem, albo z Cosmo
Super klimacik


RE: JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - JaraLuca - 13.10.2013

Dzieki MVGS :) , i ogolnie dzieki reszcie za komentarze :) na pewno przemysle wszystkie i zobaczymy jaka bedzie finalna produkcja


RE: JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - T-Sted - 14.10.2013

Klimat ciekawy, nawet lekko hipnotyczny, mogłeś jeszcze trochę urozmaicić fx'ami i dodać jakąś nieregularną linię hatów - dodałoby na pewno trochę dynamiki. Nie wiem czy nie byłoby lepiej jakbyś podbił tempo tak gdzieś do 136 - możesz spróbować - projekt przecież jest jeszcze w trakcie produkcji. Bardzo podoba mi się tłusty basik. Popracuj jeszcze troszkę to będzie na prawdę dobrze. Pozdrawiam.


RE: JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - Proto - 17.10.2013

No klimat pyczowy :) sam slucham progresive goa wiec cos w ten desen chociaz nie zupelnie.
Wiec wg mnie Kick za duzo ma dolu jesli chodzi o ten styl bardziej chyba powinienes wytluscic linie basowa a kicka schowac :), malo fx i dziwnych dzwiekow ktore nadaja osobliwy klimat. Podoba mi sie zabawa kanalami (panorama). Jak to rozwiniesz to bedzie calkiem przyjemny Darkowy klimat.

Troszke brakuje mi jeszcze powietrza (wysokich i srednich tonow) tak jakby ten bas wszystko pokrywal ale to juz jest rzecz gustu.

Pozdro


RE: JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - JaraLuca - 18.10.2013

Dzieki Tsted i Proto. Po parokrotnym przesluchaniu rzeczywiscie przydalo by sie go troche podkrecic. Ostateczna wersja na pewno bedzie szybsza. Proto,co do kicka to rzeczywiscie masz racje. W porownaniu do innych psy kawalkow moje kicki maja za duzo dolu. Nigdy tego nie zauwazylem specjalnie. dzieki za komentarze wszystkim.


RE: JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - Quantum Spark - 18.10.2013

Napiszę szczerze co o tym myślę to co pisałeś o moich produkcjach nie ma dla mnie znaczenia.
Otóż mi nie za bardzo się podoba.
Groove jest słaby, brzmienia zupełnie nie w moim guście.
Wydaje mi się też że niezbyt nowoczesne, szczególnie to plukające coś, mnie akurat drażni.


RE: JaraLuca - Crazy tunes ( wip ) - JaraLuca - 18.10.2013

(18.10.2013, 10:05)Quantum Spark napisał(a): Napiszę szczerze co o tym myślę to co pisałeś o moich produkcjach nie ma dla mnie znaczenia.
Otóż mi nie za bardzo się podoba.
Groove jest słaby, brzmienia zupełnie nie w moim guście.
Wydaje mi się też że niezbyt nowoczesne, szczególnie to plukające coś, mnie akurat drażni.

Akurat to czy moje kawalki nie brzmia nowoczesnie nie ma dla mnie znaczenia a wrecz nie interesuje mnie to. Nawet cieszyl bym sie jak by ktos powiedzial ze brzmią oldschoolowo..