MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ABLETON Ableton Live - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: ABLETON Ableton Live (/temat-ableton-live-ableton-live)

Strony: 1 2 3 4


Ableton Live - K - 5.02.2012

[Obrazek: ableton.png]

Ableton Live to zaawansowane narzędzie do komponowania muzyki. Rewolucjonizuje podejście do tworzenia utworów z sampli, umożliwiając improwizowanie i wyzwalając kreatywność.

Na pierwszy rzut oka jest to tradycyjny program do tworzenia muzyki poprzez umieszczanie konkretnych linii melodycznych na osi czasu. W tym przypadku jest jednak inaczej. Program pozwala powrócić do bardziej tradycyjnej metody komponowania.

Ableton Live oferuje możliwość kreowania muzyki w czasie rzeczywistym. Pozwala na żywo odtwarzać sample i manipulować ustawieniami. Efekt naszej działalności jest zapisywany w postaci znanej z tradycyjnych programów tego typu. Każdy odtworzony sampel stanowi osobną linię na osi czasu. Po skończonej improwizacji, utwór można obrobić i doszlifować, tak by osiągnięty rezultat był dokładnie taki jaki chcemy.

Program pozwala zamienić komputer w studio nagraniowe. Współpracuje z większością profesjonalnych urządzeń wejściowych i kontrolerów MIDI, obsługujących standard ASIO. Sam rozpoznaje z jakim sprzętem ma do czynienia i aplikuje odpowiednie ustawienia. Tworząc muzykę w Ableton Live można korzystać z wbudowanej biblioteki sampli, dodawać kolejne, także w formacie MP3, a nawet nagrywać własne za pomocą zewnętrznego mikrofonu. Obsługiwany jest również format pluginów VST.

Najnowsza wersja programu oznaczona jest numerem 9.
W programie tym worzą między innymi:
- Alan Made
- Daft Punk
- Deadmau5 (pierwotnie Fruity Loops)
- Dirty Vegas
- Laidback Luke
- M.A.N.D.Y.
- Marc van Linden
- Paul Kalkbrenner
- Richie Hawtin
- Sebastien Leger

Download / Pobierz

Źródło: softonic.pl


RE: Ableton Live - Lucjano - 26.04.2012

Kurde , ciagle mnie kusi aby spróbować swoich sił w tym programie ale jakos cały czas sobie go "odkłądam" ... w Fl'u juz jestem zdeka obcykany i przyzwyczajony , moze dlatego ;] ... Jest tu ktoś obeznany ?


RE: Ableton Live - BioMechanic - 26.04.2012

dzialaj dzialaj.. na pewno ktos sie znajdzie do pomocy. ..ja tez w miare mozliwosci .;]


RE: Ableton Live - HunchBread - 20.05.2012

Ableton moja miłości ;)) Z poczatku miałem problemy z wyborem który DAW ale teraz tylko Ableton. O wiele bardziej intuicyjny ale trzeba troszku posiedzieć nad nim. W razie czego również służę pomocą mimo iż tylko troszkę się bawię.


RE: Ableton Live - brainfreezer - 28.05.2012

Ableton to najlepszy DAW, a testowałem wiele. Kompletna dowolność w tworzeniu. A o to przecież chodzi :)


RE: Ableton Live - AdamStamm - 1.06.2012

(26.04.2012, 14:27)Lucjano napisał(a): Kurde , ciagle mnie kusi aby spróbować swoich sił w tym programie ale jakos cały czas sobie go "odkłądam" ... w Fl'u juz jestem zdeka obcykany i przyzwyczajony , moze dlatego ;] ... Jest tu ktoś obeznany ?

Jak dla mnie Fl to właśnie "czarna magia" , a nie Ableton ;D. Moim zdaniem nie warto zmieniać programu ponieważ na każdym można zrobić identycznie to samo. Więc jak już się przyzwyczaiłeś do Fla to go nie zmieniaj tylko dlatego, że ktoś niby powiedział że Ableton jest lepszy... Wcale tak nie jest. Dźwięk to dźwiek, bez różnicy w jakim programie.


RE: Ableton Live - Mr.Greeen - 1.06.2012

(1.06.2012, 13:06)AdamStamm napisał(a):
(26.04.2012, 14:27)Lucjano napisał(a): Kurde , ciagle mnie kusi aby spróbować swoich sił w tym programie ale jakos cały czas sobie go "odkłądam" ... w Fl'u juz jestem zdeka obcykany i przyzwyczajony , moze dlatego ;] ... Jest tu ktoś obeznany ?

Jak dla mnie Fl to właśnie "czarna magia" , a nie Ableton ;D. Moim zdaniem nie warto zmieniać programu ponieważ na każdym można zrobić identycznie to samo. Więc jak już się przyzwyczaiłeś do Fla to go nie zmieniaj tylko dlatego, że ktoś niby powiedział że Ableton jest lepszy... Wcale tak nie jest. Dźwięk to dźwiek, bez różnicy w jakim programie.

No ale wiesz,jest różnica pomiędzy fl'em a Ejay'em <hahaha>

Pracowałem na obu programach i wybieram zdecydowanie ableton.
Ma znacznie więcej efektów,i są one całkiem ciekawe,obsługa abletona jest banalna,i dużo prostsza od FL'a,masz tutaj od groma ustawień,a jedyny minus to grafika w abletonie,ale czy o to chodzi,żeby program do robienia muzyki był piękny ? Spróbuj,może Ci podpasuje ;)


RE: Ableton Live - dazio - 28.08.2012

na abletonie rownie szybko mozna sie nauczyc jak na flu polecam abletona no i jak fl'a


RE: Ableton Live - artur.ch - 1.09.2012

Ableton zaraz po Logicu ma najlepsze wtyczki efektowe i to jest jego ogromna zaleta. Podoba też mi sie jego interfejs. Wszystko jest dokładnie tam gdzie należałoby się tego spodziewać. No i ślicznie wygląda :)


RE: Ableton Live - The Quiet - 22.09.2012

Korzystałem z FL Studio 9 i trudno było mi się połapać w tym DAW'ie. Chociażby dlatego że nie ma praktycznie możliwości pomocy, nauki korzystania z tego programu poprzez oglądanie filmów YouTube, ponieważ jest tam ogrom vid'ów robionych przez amatorów którzy zamiast czegoś nauczyć robią wielką papkę z mózgu, mogę to stwierdzić po własnym przykładzie, zaś Ableton Live nie dość że ma ładną oprawę graficzną, dosyć łatwą do ogarnięcia obsługę i 3/4 Tutoriali, Kursów w internecie jest robiona przez profesjonalistów w dodatku po polsku, którzy tłumacza nam krok po kroku jak swobodnie korzystać z tego programu. Co prawda jak koledzy pisali wyżej, nie ma różnicy w jakim DAW'ie pracujemy, liczą się umiejętności które posiadamy.
Ableton'a polecam wszystkim (szczególnie początkującym).


RE: Ableton Live - MaxR - 23.09.2012

Chciałbym zacząć chociaż spróbować w przyszłości skorzystać z tego Dawa, bo to jest chyba silniejsza maszyna od FL'a :)


RE: Ableton Live - artur.ch - 23.09.2012

Nie wiem czy silniejsza. Kwestia co kto lubi. Na każdym DAWie można zrobić to samo. Ale napewno nie zaszkodzi spróbować, może akurat będzie ci lepiej leżał.


RE: Ableton Live - ryziontron@op.pl - 20.10.2012

Ujmę to tak...Ableton to jeden z najbardziej intuicyjnych dawów dostępnych na rynku, czyściutki, i stabilny, naprawdę zapewnia niesamowity komfort pracy. Niuans leży w kwesti, obsługiwanych instrukcji. Ableton obsluguje do 8 gB ramu(wykluczając bety, jako że bety nie są stabilne) wiec jesli masz akurat tyle pamięci operacyjnej śmiało polecam, bo nie ma lepszego wyboru niź ten Daw do 8gB. Jeśli jednak projekty są naprawde duże powyżej 50 paternów, częstotwliwości powyżej 88200 kHz...cóż....Protools, Reaper, Cubase.


RE: Ableton Live - Herman - 20.10.2012

stabilna wersj abletona potrafi się sama zamknąć w 32bit systemie, próbujesz ogarnąć środowisko, a tu z nikąd masz przed oczami pulpit windows, program nie pozwolił mi się do siebie przez to przekonać. Takie zamknięcie bez jakiegokolwiek powiadomienia jest conajmiej dziwne. Nie wiem czy u innych też tak bywa. Na plus jest auto zapis.


RE: Ableton Live - ProCkers - 20.10.2012

No to musiałeś mieć coś z programem, bo odkąd używam Abletona to nawet mi nie pisnął że coś go boli :) Świetnie się w nim pracuje :) Tylko że jak już się ma dużo ścieżek, to się lekko sprawa komplikuje. Fajnie że się da przyciszać na raz kilka kanałów, lub kopiować wtyczki z ustawieniami na inny kanał, tak że nie trzeba od nowa ustawiać parametrów :) Ogólnie bardzo intuicyjny DAW :)


RE: Ableton Live - belothar - 20.10.2012

Jak już pisałem w innym temacie próbowałem przenieść sie na niego z FLa, ale stwierdziłem, ze nie wykorzystam jego potencjału bez żadnych zewnętrznych kontrolerów.

Do listy używających można dodać Shpongle oraz The Flashbulb.


RE: Ableton Live - djcarave - 22.10.2012

Laidback Luke tworzy w fl studio


RE: Ableton Live - Maestro90 - 22.10.2012

Ableton jest jednym z najbardziej intuicyjnych DAWów. Pamiętajcie, że jest to tylko narzędzie do pracy i trzeba je bardzo dobrze poznać aby osiągnąć zadowalające efekty. Polecam ten kanał dla wszystkich, którzy zaczynają swoją przygodę z Abletonem: http://www.youtube.com/user/heksmaestro i stronę: http://live-act.pl


RE: Ableton Live - subformat - 4.11.2012

Jak dla mnie jest to DAW - ideal :)


RE: Ableton Live - Jacker B - 4.11.2012

Fajnie że wreszcie ableton 9 wyjdzie :D
https://www.ableton.com/en/live/new-in-9/