MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Wildstylez - No time to waste (Trusted Bootleg) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Wildstylez - No time to waste (Trusted Bootleg) (/temat-hardstyle-wildstylez-no-time-to-waste-trusted-bootleg)



Wildstylez - No time to waste (Trusted Bootleg) - Trusted - 1.11.2013

Mój pierwszy remix. Posiedziałem nad nim trochę czasu.

Nie wszystko wyszło tak jak chciałem, miałem wiele problemów z lead'em
nie jestem z niego zadowolony, a na tą chwilę po prostu nie jestem wstanie zrobić lepszego.
Podobnie z wokalem, wyciąłem z niego kilka wstawek.

Może za szybko wziąłem się za remix'owanie innych utworów, i powinienem jeszcze
mocno się poduczyć zanim zacznę?

Będę bardzo wdzięczny za wasze opinię i komentarze ;), miłego odsłuchu :




RE: Wildstylez - No time to waste (Trusted Bootleg) - Wave - 19.11.2013

Kick jest fatalny, w ogóle dołu nie ma. Gdy gra ze snarem brzmi to troszkę lepiej.
Nie wiem co więcej mogę powiedzieć na temat utworu, ogólnie brzmi strasznie nijako.


RE: Wildstylez - No time to waste (Trusted Bootleg) - Distance - 6.12.2013

Nie jest źle, aczkolwiek jest jeszcze sporo do poprawy. ;)
Melodia nie ma mocy, przydałby się jakiś cięższy lead w tle.
Z kickiem nie jest tak tragicznie, nie powala, ale słyszałem gorsze. Myślę że jeśli z czasem będziesz go poprawiał to w końcu coś fajnego Ci wyjdzie. Najważniejsze to uważnie słuchać topowych artystów i próbować samemu uzyskać podobny efekt. + oczywiście jakieś tutoriale.
Kompozycja nie jest zła, wokale nie pasują moim zdaniem.
Widać że wiesz o co chodzi, i to jest najważniejsze, jeśli nie przestaniesz próbować i poprawiać myślę, że następne kawałki będą dużo lepsze :)

Podsumowując: Pracuj dalej, nie przestawaj, a ja czekam na nowe kawałki :)

Pozdrawiam


RE: Wildstylez - No time to waste (Trusted Bootleg) - Daltonerz - 10.12.2013

Eee tam, pierdzielenie xD.
Kompozycja jest dość oryginalna, reszta, to tylko poprawa miksu i głupie eq. Po prostu zmarnowany potencjał, ale przecież wszystko można poprawić :D.
Kick jest na prawdę porządny, to znaczy dobrze wykręcony :P. Wystarczy wyciąć jedną częstotliwość, która denerwuje (nie potrafię powiedzieć dokładnie która to, bo nie wiedzieć czemu nie ma downloadu <foch>, ale to gdzieś pomiędzy 400 a 800 Hz zapewne ;)) podbić delikatnie okoliczne freq'i dla utrzymania równowagi, leciutko przy 8-10 kHz bym podbił (ale to tylko moje małe zboczenie, może lepiej tego nie robić <hehe>) no i oczywiście bejs i wszystkie harmoniczne aż do 200-300 Hz, z lekką dominacja podstawowej częstotliwości (najlepiej to cały dół przesterować, wykorektorować tak, żeby był ten sam zakres częstotliwości, lekko ściszyć, ew automatyzacja na eq żeby zrobić "skaczący bejsik")
Oczywiście to wszystko pominno być zrobione przed pitchem i tylko na tailu, punch zostaw w spokoju ! :D Przecież musi basowy punch na początku i przerwa z samym crunchem bez żadnych subów, a dopiero potem pierdolnięcie, ale to chyba już wiesz ;).
No co do reszty, to na wszystkich dźwiękach obowiązkowo limiter (np. Fruity Limiter). Nic to nie boli, nie jest strasznie prockożerne, a ogromnie pomaga w miksowania. Podczas części melodycznej "wyskakują" pojedyncze dźwięki, no nie ? Nie jest to specjalnie przyjemne dla słuchacza, który nie jest do tego przyzwyczajony. Trzeba to wszystko razem dobrze zmiksować ( z pojedynczymi dźwiękami pobawić się barwą i korektą, potem wysłać to wszystko na jeden kanał, tam jakaś małe eq, kompresor i limiter)
I będzie git.

Postaraj się poprawiać co się da, wtedy wysyłaj to na forum, a znajdą się ludzie, którzy napiszą co się im nie podoba. Zazwyczaj jak o czymś nikt nie wspomina, to jest to w porządku. Chociaż niektórzy potrafią napisać, że coś jest beznadziejne, ale nie potrafią podpowiedzieć, co konkretnie trzeba zrobić, aby to poprawić :P Wtedy trzeba samemu kombinować ;).
No ale ja staram się pomagać, tego samego oczekuję od was :D.

Życzę powodzenia przy kolejnych produkcjach ;).