MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Skailer -Leafs - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Skailer -Leafs (/temat-hip-hop-skailer-leafs)



Skailer -Leafs - Skailer213 - 3.11.2013

Tytuł: Leafs
Autor: Skailer
Track:
jak wam siada?


RE: Skailer -Leafs - JaraLuca - 3.11.2013

Bardzo przyjemny bit. Wszystko jest bardzo fajnie skomponowane tylko w dwoch momentach pod rzzad jest wyciecie melodi i sam bass z perka co nie bardzo mi sie podoba. Ale to ma sie podobac Tobie :) Ogolnie bit na plus


RE: Skailer -Leafs - Skailer213 - 3.11.2013

(3.11.2013, 12:20)JaraLuca napisał(a): Bardzo przyjemny bit. Wszystko jest bardzo fajnie skomponowane tylko w dwoch momentach pod rzzad jest wyciecie melodi i sam bass z perka co nie bardzo mi sie podoba. Ale to ma sie podobac Tobie :) Ogolnie bit na plus

Celowy zabieg którego często używam w moim produkcjach, fajnie, że się podoba ;)


RE: Skailer -Leafs - Maniac5 - 3.11.2013

Klimatyczny, przypomina mi trochę któryś z kawałków Pezeta :) Propsy.

BTW, można liczyć na download? :)


RE: Skailer -Leafs - Mard - 4.11.2013

Bardzo przyjemny bicik. :D Konkretny chill i ciepłe brzmienie, lubię to. :) Ja bym to tylko inaczej zaaranżował, ale to trwa aż całą minutę, więc w sumie nie trzeba się specjalnie starać. Siedziałaby mi tu subtelna trąbka jakaś. :P


RE: Skailer -Leafs - Wizzardius - 4.11.2013

A mi sie nie podoba. Typowy bit dla zamulonej/przygnębiającej/poważnej nawijki jakiegoś polskiego rapera. ENERGIA ma być, a nie ;P


RE: Skailer -Leafs - Skailer213 - 4.11.2013

Bit melancholia, jesień mamy Panowie, nocny vibe ew. chill do blanta. downloadu nie daje bo wolę wybierać kto ma się nagrać na moim bicie a nie je rozdawać na prawo i lewo #pck. Trwa minute bo to preview bitu a nie 3 minutowa wersja dla złodziei :v #aranż. Na razie nie dogrywam żadnych vst, a tym bardziej imo ten sampel nie wymaga czegoś 'nowego' #trąbka


RE: Skailer -Leafs - Mard - 4.11.2013

Troszkę tego nadużywasz #hashtag. Nie wiem, czy wiesz, ale nawet, jak nie dasz downloadu, to i tak można to pobrać za pomocą wtyczek, więc kto będzie chciał ukraść, to i tak ukradnie i zapętli, a utrudniasz niepotrzebnie tym, którzy chcę po prostu pobrać i wrzucić na Winampa, czy innego Aimpa. :P Bezpieczniej się zabezpieczyć tagami. @EOT


RE: Skailer -Leafs - Vipersky - 4.11.2013

bit strasznie prosty i tylko dlatego że nie trwa dłużej to nie wydaje się aż tak monotonny

jeśli chodzi o zabezpieczanie bitów to naprawde słyszałem mega kozackie bity bez żadnych zabezpieczeń, ale jeśli już to decydowałbym się na pokazanie pełni własnych możliwości z jakąkolwiek przeszkadzajką zamiast pisania, że to tylko preview a tak w oryginale to bit jest może dużo lepszy (choć ta niby lepsza wersja nie została przedstawiona), albo oceniamy całość czyjejś pracy albo w ogóle bo każdy może napisać że bit jest w rzeczywistości lepszy jak ktoś da negatywny koment, albo że mu się nie chciało poprawić tego czy tamtego, jak komuś sie nie chce czegoś poprawić to niech poczeka aż sie zachce i wtedy wrzuci, jest to mój ogólny pogląd także niech nikt nie odbiera tego jakoś osobiście, pozdr


RE: Skailer -Leafs - Skailer213 - 4.11.2013

jak ktoś się nagra na tym bicie to dam download, na razie nie daje takiej opcji mimo, iż wiem, że łatwo pobrać bit z soundclouda bo nie raz sam pobierałem, jednak jak już chce kraść to niech się bawi z wtyczkami, i zapętlaniem, wyjebane.

Co do aranżu bitu, nie uważałem, że powinienem dawać jakieś 'fajerwerki' w tak krótkiej wersji ani nie zastanawiałem się nad tym jak zrobię ten bit w wersji dłuższej, bo na razie nie było takiej potrzeby.

PS. @Vipersky Nie mówię że bit jest skomplikowany, jest prosty ale ja takie lubię.


RE: Skailer -Leafs - Huiggi - 4.11.2013

O staaaary, nareszcie jakiś samplowane biciwo. Niesamowity klimat, świetny sampel, surowa, ale stabilna perka, no po prostu lata 90-te. Dlaczego ja nie wpadam nigdy na takie sample? xD
Ten bas trochę za bardzo przymula. Na twoim miejscu skorzystałbym z innego presetu albo pobawił się kompresją, bo linia basowa nie musi się ciągnąć jak stopiona opona od Żuka, żeby była chilloutową. Perkusja za to fajnie pracuje i nie mam zastrzeżeń.


RE: Skailer -Leafs - Grzyb - 5.11.2013

Konkretny bicik Ci wyszedł, perka tłusta, sampel ładny. Tylko tu nie ma w sumie żadnego aranżu, a to ważna umiejętność i trudna sztuka zaaranżować konkretnie kawałek. W każdym razie pętla jest bardzo dobra. Jedyne co mi nie do końca odpowiada, to brzmienie hi hatu, takie nienaturalne, ale to kwestia gustu. PZDR.


RE: Skailer -Leafs - skibot - 9.11.2013

Sampel kozak, brzmienia bębnów kozak, podział bębnów ok ale jakoś brakuje tutaj groove'u - wsłuchaj się w sam hihat i zobaczysz że on zbyt równo idzie a tam gdzie masz podwójne stopy też brakuje tego elementu "ludzkiego błędu" - moja rada, przyspiesz cały bit o 8-10 bpm, albo popracuj nad samymi bębnami, żeby bardziej bujały, bo one brzmieniowo są super ale idą jak zegarek, z gestapowską dokładnością. Podziałałbym tu jeszcze z aranżem - możesz spróbować gdzieniegdzie wyciąć kawałek sampla, wyciszyć go, odwrócić go, poczopować go na 4 drobniejsze i momentami grać powtórzony tylko 1 lub 2 czopy. Baza pod bit w stylu Primo jest, tylko trzeba go trochę poprawić.


RE: Skailer -Leafs - Skailer213 - 9.11.2013

Jest tu groove i swing więc nie wiem o czym mówisz. Tempa nie zmienię dlatego, że, bo oryginalnie tempo sampla to 55 bpm a tego bitu to 80 więc trochę już zostało zmienione, co do aranżu się zgodzę, ale to taki o preview bitu a nie wersja pod nawijke dla rapsa.


RE: Skailer -Leafs - Cloudie - 9.11.2013

Relaksujący beat, ale tak naprawdę cała jego treść mieści się w około 10 sekundach - monotonny. Może warto to rozbudować dodać nowe partie ?


RE: Skailer -Leafs - Skailer213 - 10.11.2013

(9.11.2013, 23:29)Cloudie napisał(a): Relaksujący beat, ale tak naprawdę cała jego treść mieści się w około 10 sekundach - monotonny. Może warto to rozbudować dodać nowe partie ?

Nie


RE: Skailer -Leafs - artefaktdnb - 24.11.2013

to żeś się napracował , i jeszcze sampel
klimat wiadomo dlaczego , a bit dobry ale raczej nie problem taki ułożyć
długo robisz muzykę ?