MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... (/temat-muzyka-z-gotowcow-produkcja-tajemna-iluminaci-w-stalowej-woli)

Strony: 1 2 3


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Adamzzz - 25.01.2014

(25.01.2014, 15:04)Meddon napisał(a): Adamzzz - Co jak co ale nie myślałem, że Ty się tego uczepisz ale ok. Usunąłem wszystko z prostego powodu - zrobiłem to bo wydawca mnie o to prosił. Nie chciał aby cokolwiek mojego było przed wydaniem. I bardzo dobrze, że namoknąłeś moje słowa bo takie podejście jest właściwe "Co złego to nie Ja" i wszystko gra.

W sumie to nawet nie pomyślałem o tej opcji. Wierz lub nie ale przekonałeś mnie. Co prawda mam jeszcze parę pytań, bo jeszcze nie wszystko mi się układa jak powinno. Za mało informacji. W końcu, niby jak mamy się dowiedzieć co jest poza internetami BEZ internetów? No nie da sie..
Nie zrażaj się odpowiedziami innych użytkowników. Są na tym forum osoby które są ciekawe, które słuchają, które WIEŻOM! jak ja! :)
czekamy niecierpliwie na dalsze instrukcje ;)


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Area Sound 51 - 25.01.2014

(25.01.2014, 20:47)Meddon napisał(a): Chodzi o władzę i pieniądze. Im więcej ktoś ma tych nieznanych utworów tym większym staję się artystą, czyli więcej kasy zarabia niż inni.

Kur... a ja zawsze myślałem ,że im bardziej znany artysta tym więcej zarabia ze sprzedaży i koncertów...:( Dobrze ,że mnie uświadomiłeś teraz to będę wrzucał swoje utwory na SC na prywatnym a linki będę sobie wysyłał na maila<hehe>


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Herman - 25.01.2014

dokładnie xd


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Thomas - 25.01.2014

Dokładnie tak Kay. Przeczytałem wszystko jeszcze raz i głupio mi to mówić, ale Meddon ma rację. Nie pojmuję jak mogło mi to umknąć.


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - RaNi/Works - 25.01.2014

(25.01.2014, 21:23)Marduk napisał(a): Meddon mowisz strasznie duzo i prawie zero konkretow, takie profesjonalne lanie wody ;D.

Ja bym to nazwał: Profesjonalnym robieniem wody z mózgu albo Wykfalifikowanym Praniem Mózgu :D

A tak propos... "Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli..."
cuchnie mi tu Superhiperluxjupiterozajefuckingbistycznymi kawałkami zrobionymi z Paczek VEC i innych?

i to one są takimi przesupermastermistrzowskimi kawałkami które nie mogą być ukazane publicznie?
w sumie jak są robione z gotowców to rzeczywiście lepiej takiego kawałka nikomu nie pokazywał xD

co to za temat w ogóle? Czo ja pacze? <><>

ja tu widzę trolling <troll>


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Herman - 25.01.2014

(25.01.2014, 23:24)Meddon napisał(a): @work, Voodoo, Serano, Barbarez, Megara, DJ Lee, Axel Coon, Aquagen, Svenson, (pewnie) Mario Lopez też itd. itd.


Kay jesteś za młody po prostu :)


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Herman - 25.01.2014

poza tym nie upubliczniali produkcji xd


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Thomas - 26.01.2014

A znacie tych? DJ Salceson, Armin van Ziemniak, Dash Puerto Rico, DBVHS, Paul Odwyk, Softbad, Ricky Nomero, IrokezJack, LiveR4t, Lotto Players, Cosmic Door, Paul Apple-treefold?


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Herman - 26.01.2014

nie pitol kolego wyzej bo tych producentóe, których meddon wymenił znam bdb.


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Audionysos - 26.01.2014



Co z doczepieniem wcześniejszych postów do tego tematu?
Część osób pewnie chciała by się zapoznać z początkiem historii...
Po co płacić za książkę jak tutaj mam powieść live stream fantasy? :D


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Herman - 26.01.2014




Heart


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Wappa - 26.01.2014

nie chce mi się szukać - ale... j/w - 'party alarm' ;)
i jeszcze mp - back to cali /który nawet udało mi się zremixować w dubstep ;]


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - sowa - 26.01.2014

Jakby się tak mocniej zastanowić to kurcze może i są takie utwory robione przez dobrych producentów, które nie są dla mass a dla ekskluzywnej klienteli :) Zacznijmy od tego, że ludzie bardzo bogaci (milionerzy/miliarderzy) lubią ekskluzywny stuff i nie zdziwiłbym się, ze w klubach elitarnych do których mają wstęp tylko właśnie vipy lecą utwory, których nie usłyszymy w radiach czy nawet w internecie :) W to jestem w stanie uwierzyć bo oglądam czasami programy o takich bogaczach i wiem, że są takie imprezy o których nikt przeciętny nie słyszy :P No bo kto bogatemu zabroni ;P


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - future villain - 26.01.2014

Ten temat to niezła pożywka dla fanów teorii spiskowych, akurat na musicproducers.pl sporo jest takich. Sama teoria ma nawet sens, choć dosyć ciężko w to uwierzyć.


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Spidfirerz - 26.01.2014

Meddon ma racje co do dzisiejszej muzyki klubowej . Ja wychowywałem się na takiej muzyce i bardzo żałuję tego , ze ludzie zabrali nam to piękno ten klimat ..,nie wiem zupełnie dlaczego . .... Byłem ostatnio na imprezie w typowym polskim klubie . Nie wiem jak was , ale mnie za przeproszeniem WKUR.... jak w KLUBIE leci nuta z samym " BEAT I BASS " i tak jest praktycznie przez cała imprezę ,taka monotonność aż się to nudne robi . Nie wiem czy ktoś z was pamięta te czasy jak na imprezach kiedyś w kawałkach wchodziła w skład ta piękna melodia która budowała klimat i te barwy w których ludzie nawet potrafili się wzruszać . Z osobistych obserwacji zauważyłem patrząc na ludzi w klubach ,ze gdy tylko w kawałku był jakikolwiek przebłysk melodii ,ludzie zaczynali krzyczeć , podnosić ręce .... a potem jak by byli zawiedzeni ... bo kawałek który pięknie się rozkręcał melodycznie i już wydawało się ze będzie to wejście z "melodia i beat " został rozjeb....przez wejście samego beat'u wgl nie pasującego do całości . I to mnie denerwuje jak nie wiem . Bo ludzie jak by wiedzieli ,ze to jest hu.... a są zmuszeni się do tego bawić bo patrzą na innych "bawiących się " . Chyba każdy z was wie jak melodia urozmaica kawałek . MELODIA TO PODSTAWA ! . Dzięki melodii zapamiętywaliście imprezy , a po imprezach nuciliście to przez długi czas. I niech mi ktoś kurna powie czy nie zna takiego kawałka który dzięki melodii i vocalu nie przypomina mu tych zajebistych imprez , jak bawiliście się świetnie do tego . Dawniej na imprezy chodziło się dla muzyki a teraz ? Teraz generalnie jest tak ,ze ludzie przychodzą się nachlać i wyrywać laski a co z muzyką ?! Przecież kawałki powinny urozmaicać człowiekowi życie a nie mu je uprzykrzać . Nie wiem , nie wiem dlaczego tak się dzieje ale bynajmniej jak dla mnie nie ma już takich imprez ,co jak się wychodziło z klubu to nogi co mało nie odpadły ze zmęczenia od zajebistej zabawy . Żyjemy w świecie gdzie przewodzi " moda" ... To co puści nam radio tego mamy słuchać , nawet gdy sami wiemy ,ze to jest hu..i wiemy ze zostało w banalny sposób zbudowane , słuchamy tego , bo inni tez tego słuchają ... Ludzie możecie się nie zgadzać szukać zaprzeczeń , ale taka niestety jest prawda . Niech każdy z was się zastanowi nad tym.


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Cris - 26.01.2014

Masakra normalnie jak to czytam to nie wiem czy śmiać się czy nie :D Z jednej strony Meddon pisze to w sposób tak chaotyczny jak tylko można :D nie podaje żadnych konkretów, a z drugiej strony może ja się wypowiem co nieco na ten temat. Co do tworzenia kawałków dla bogatej klienteli to jest więcej niż pewne bo ja sam miałem kiedyś okazję zrobić coś takiego (nie chodzi mi tutaj o kase itd tylko o sam fakt) zrobienia kawałka na zamkniętą imprezę gdzie poproszono mnie o klauzulę tajemnicy bo "chcemy by ten kawałek był takim exclusivem dla gości) - no ale bez przesady nie można z tego robić drugiej Strefy 51 z obcymi i innymi dziwadłami, Takie są fakty, że my nie wiemy 90% rzeczy ktore dzieją się na wyższych poziomach (drony i inne pitolenie to tylko przykład jak mało wiemy) z tym, że ja mam dość osobną teorię na temat kierowania rynkiem muzycznym i jestem pewny że częśc osób poprze moją wypowiedź otóż:

Rynek muzyczny napędzają wytwórnie, a jak wiadomo wytwórnie (szczególnie te duże) nie liczą się z artystą i zabijają jego kreatywność poprzez ramy "popularności" był taki film polski "superprodukcja"- gdzie była scena że tam bogaty biznesmen miał tam syna który chciał zostać piosenkarzem i pada taki cytat (nie dosłowny bo już nie pamietam) "weź sprawdź czy da sie na tej całej muzyce zarobić, on ma być w czołówkach list przebojów/ przepraszam prosze pana ale o tym decydują ludzie/ to weź się dowiedz jacy ludzie i załatw to" to idealnie podsumowuje cały boom w kierunku określonych gatunków i podgatunków jaki teraz widzimy, bardzo wysoko postawieni ludzie patrzą na cały rynek muzyczny wyszukują jakąś iskrę która podkręca ludzi (kij z tym że to może być np 20% ludzi ale to już są miliardy zysków) i wtedy pchają całą muzykę w kierunku tej iskry (najlepszy przykład to bigroomy które brzmią tak samo wszystkie). To jest najbardziej racjonalne wytłumaczenie całego tego bajzlu i "kierowania" odbiorcą, ale pod teorię spiskową bym tego nie podkręcił :)


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Wappa - 26.01.2014

1:22 ;)



RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - Cris - 26.01.2014

no dokładnie :D nie superprodukcja a chłopaki nie płaczą :D mój błąd ;D ale sprytny i czujny Wappa jak zawsze na stanowisku


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - BioMechanic - 26.01.2014

ej . .ale o co chodzi z tą stalową wolą ;> ?


RE: Muzyka z gotowców, produkcja tajemna, iluminaci w stalowej woli... - F.P.P - 26.01.2014

Kurwa o czym wy tu w ogóle piszecie muzyka klubowa i ograniczenie tylko do Tarancu he he. Ten gatunek wymarł już dawno śmiercią naturalną (nie ewoluował i został w tyle), jak nie było jeszcze tak zróżnicowanych muzycznie utworów, to teoretycznie królował, chyba złote czasy to rok ok 2000. Nie powiem bo kiedyś jarałem się strasznie Uplifting-owymi kawałkami ale Trance nie dawał mi tego wszystkiego czego oczekuje od muzyki gdy otworzyłem się na nowe gatunki szybko porzuciłem Trance, teraz ta muzyka wydaje mi się zbyt banalna. Muzyka jaka jest teraz puszczana w klubach (nie mylić z jakimiś dyskotekami czy tam vixiarskimi potańcówkami) to: techno, minimal, deep house, tech house, DnB i pochodne .

Meddon@ - powiedz mi jaka jest twoim zdaniem muzyka klubowa teraz na topie, chodzi mi tutaj o gatunki?

Zgodzę się z pewnymi rzeczami co do tego że niektóre utwory są jakby robione na zamówienie, to już wiadomo od dawna. Jak ktoś ma pieniądze to może kupić sobie wiele rzeczy. Rynek muzyczny jest kontrolowany przez instrumenty którymi jest dystrubowany, ale to tylko gdy utwory są wydawane. A co z utworami które nie zostają wydawane i są równie dobre co te wydane. I kto jest to w stanie kontrolować tym bardziej że jest internet,