MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wytwórnia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Wytwórnia (/temat-wytwornia)

Strony: 1 2


RE: Wytwórnia - Chrased - 19.02.2012

Taj trudno zrozumiec, ze nie da sie podac liste labeli do ktorych mozesz napisac? Wszystko zalezy od tego jaki rodzaj muzyki robisz, jak dobry jestes, a takze jak znany. Wejdz na Beatport i znajdz cos dla siebie.


RE: Wytwórnia - Matt Bukovski - 19.02.2012

Wydać utwór na beatport to w dzisiejszych czasach żadna sztuka, trudniej jest wydać tam gdzie zrobią ci promocję i trzymają poziom :)

Wszystko zależy od poziomu twoich produkcji


RE: Wytwórnia - ThomasWoodworm - 19.02.2012

<ok> już rozumiem^^


RE: Wytwórnia - Tommy Reid - 19.02.2012

Podpisujac umowe z labelem podnosisz też swoją 'renomę' i np. remixujesz innym utwory (za tzw. remix fee)


RE: Wytwórnia - Cammel - 20.02.2012

Forum Music Producers a tu widze szału nie ma z wydaniami nie Mixee ? ;D
Pozdro ;P


RE: Wytwórnia - Bootyshine - 21.02.2012

Trafiajac na dobry lebel mozna cos zarobic ale przedewszysktim zdobywa sie rozglos, zostaje sie ropoznawalnym, dochodza suporty na setach juz znanych DJ'ow i producentow itp itd. Dzieki temu po pewnym czasie gra sie w klubach i z tego trzepie b. dobra kasiore xD


RE: Wytwórnia - Cammel - 22.02.2012

Witam ;D
Nie chce sie chwalic ale pare nut juz wydalem xD
Jesli chodzi o Trance to na poczatek najlatwiej wydac w jakiejs wytworni to Conco Digital,ABP Entertainment lub D-MAX Recordings jak narazie do tylko w ABP wydawalem xD
Pozdrawiam.


RE: Wytwórnia - Squarz Kamel - 27.02.2012

Zależy w jakiej wytwórni wydajesz . : ) Jeżeli wydajesz w słabej na siłe tylko żeby wydać w byle jakim labelu nie masz co liczyć na kase, supporty są bardzo słabe, jedynie utwór będzie chodził po sklepach internetowych, średnie labele mają przeważnie 50% ze sprzedaży ale za to mają już dobre supporty, czasami się zdarza nawet że zagra armin lub tiesto, jeżeli chodzi o dobre labele typu enhanced, anjunaberats czy nawet armada to już jest konkretnie są i pieniądze i super supporty ; )


RE: Wytwórnia - SilverNight - 27.02.2012

(27.02.2012, 18:14)Squarz Kamel napisał(a): Zależy w jakiej wytwórni wydajesz . : ) Jeżeli wydajesz w słabej na siłe tylko żeby wydać w byle jakim labelu nie masz co liczyć na kase, supporty są bardzo słabe, jedynie utwór będzie chodził po sklepach internetowych, średnie labele mają przeważnie 50% ze sprzedaży ale za to mają już dobre supporty, czasami się zdarza nawet że zagra armin lub tiesto, jeżeli chodzi o dobre labele typu enhanced, anjunaberats czy nawet armada to już jest konkretnie są i pieniądze i super supporty ; )

No Arctic i Matt śpią na kasie :)

Ale żeby w takich wytwórniach czołowych być trzeba ciężko się napracować i to przez lata... Wiadomo potem,że wielkie supporty i zajebista kasa ale coś za coś :) Teraz nie jest tak łatwo wydawać , a zarazem coraz trudniej wydać w takich wytwórniach...


RE: Wytwórnia - 9lives - 27.02.2012

Kontor Records albo Ultra (dobra dystrybucja na USA), niżej nie mierzę :D hehe żartuje :) Sprawdź sobie na beat porcie labele z muzyką w twoim klimacie, następnie wygoogluj adresy email i wysyłaj. Możesz wysłać do tych z najwyższej półki, do tych srednich, słabszych i najsłabszych. Im więcej maili wyslesz tym większe szanse, że którejś wytwórni się spodobasz. Jeśli nie zaczniesz wydawać w tych największych gigantach typu Kontor, Sipnnin, Ultra, Armada czy jakiś inny Sirup to nie masz co liczyć na pieniądze. W sumie po co Ci pieniądze za tracki? Lepsza sława :D


RE: Wytwórnia - Cris - 27.02.2012

No moim marzeniem jako handsupowca też było wydawać w Zoolandzie i powiem wam, że teraz mam taką możliwość co myślę że każdy może zrobić o ile będzie pracował nad sobą :) nic się nie bierze z niczego :)


RE: Wytwórnia - Detox - 27.02.2012

Moim zdaniem wydanie kawałka, to żadna sztuka i tak się z tego nic nie ma :) I to nie żadna frajda czekać na terminy miesiącami, gdy wszystko się opóźnia.
A jeśli chce ktoś na tym zrobić biznes, musi się zajebiście wypromować. Gdy to się stanie, prezentujesz "mordę" na scenie i ludzie ci kochają i szaleją i kupują twoje nagrania wydane na CD. :D

(27.02.2012, 19:00)SilverNight napisał(a): Teraz nie jest tak łatwo wydawać , a zarazem coraz trudniej wydać w takich wytwórniach...
A więc, się kombinuje, myśli i pracuję nad czymś nowym. A pocieszyć mogę tym ze mózg człowieka w najgorszych warunkach pracuje i myśli najlepiej <slucham>

Slashlove napisał(a):Sprawdź sobie na beat porcie labele z muzyką w twoim klimacie, następnie wygoogluj adresy email i wysyłaj. Możesz wysłać do tych z najwyższej półki, do tych srednich, słabszych i najsłabszych. Im więcej maili wyslesz tym większe szanse, że którejś wytwórni się spodobasz.


To prawda, która tyczy się srednich i małych labeli a w większosci tych skromnych gigantów.
Małe labele, po prostu zasypują swoją iloscią a nie jakoscią i do takich labeli wysyła sie wszystko.
Bajka jest inna w przypadku wielkich labeli. Oni mają dosyc gdy dostają codziennie mnóstwo wiadomosci z demami , których wykonanie jest słabe. Więc ludzie niech sie zastanowią i tak naprawde ocenią do jakiej wytwórni pasują, to tez by pomogło innym, którzy z swiadomoscią swoich umiejętnosci wiedzą gdzie co wysyłają. Tyle ze wtedy duzy label ma wyjebke na takie cos.
A jesli chce ktos podeslac, demo do dobrego labelu, proponuje pocztą :) Dlaczego ?
Z persepktywy lenia i pospolitej rutyny...
X pracujący w labelu Z nie lubi juz aż przegladac poczty z "tymi" demami, a co dopiero sciągnąć
- kur*a co ja sie nakilikam w tym pie*do****m labelu,
- Michaś poczta
- Ooo dzięki Kasiu, o płyta, jeb do cd-rom'ku :D
...
I w takiej sytuacji nie ma rutyny, i to jest dopiero większa szansa <tutaj>


RE: Wytwórnia - Toofer - 16.03.2012

Ja mimo iz jestem wspolwlascicielem malego labelu,jestem zdania ze nie ma co sie pchac na poczatek ,dopuki nie osiagniesz swiatowego poziomu nie zarobisz na muzyce,sa stronki jak np SmashinTracks.com gdzie cisniesz swoje wlasne numery bez labelow co daje ci zysk w przypadku sprzedazy zwiekszony o marże labelu ,polecam


RE: Wytwórnia - piral - 16.03.2012

Jak ktoś z was tworzy progressive/tech/electro house lub complextro lub minimal to polecam 2mr2 Records.


RE: Wytwórnia - BioMechanic - 18.03.2012

a ja mam pytanie. .. jak bym chciał coś wysłać do wytwórni, to mają to być utwory, które nie ujrzały wcześniej światła dziennego ? w sensie, że nie umieszczałem na jutubach, soundcloudach i innych serwisach ? a może mogą być udostępnione, ale bez możliwości pobierania ? czy może to każda wytwórnia indywidualnie określa warunki w tej kwestii > ?


RE: Wytwórnia - Man of Few Words - 18.03.2012

wszystko zależy od tego jak zostanie sporządzony kontrakt, wytwórnia ma wobec ciebie oczekiwania, ty masz oczekiwania wobec wytwórni każdy musi się wywiązać z tego co zostało sporządzone na papierze
pozdrawiam serdecznie

zodiak .... przed samym wydaniem nie może to hulać po sieci

Nie piszemy posta pod postem! :P
Kay



RE: Wytwórnia - John Horizon - 18.03.2012

na przykład My Music.. słyszałem opinie że drugie soundwaves się tam robi.. ale My Music ma możliwości.. eska, teledyski etc.


RE: Wytwórnia - Yes I Am - 18.03.2012

Jest jeszcze serwis Megatotal.pl, tam się zbiera(jak pamiętam) pieniądze na wydanie płyty. Sami decydujemy ile nam potrzeba kasy na to, a potem użytkownicy w zamian za udział w zyskach ze sprzedaży płyt dają kasę.