MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REASON Reason - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: REASON Reason (/temat-reason-reason)

Strony: 1 2 3 4


RE: Reason - El-Maniaque - 8.05.2014

Puki co mam monitor 24 cali panoramiczny i faktycznie zmiana rozdzielczości pomaga nieco :D Tylko niestety u mnie kłania się jeszcze ubytek w polu widzenia trochę się trzeba głową nakręcić :D


RE: Reason - Barthez'B - 13.05.2014

bardzo dobry DAW :)


RE: Reason - Bicas - 25.05.2014

To jest mój pierwszy program, w którym tworze do dzisiaj. Bardzo fajnie mi się na nim pracuje, jest bardzo dobrze rozbudowany według mnie, a także fajnie wygląda wizualnie :)


RE: Reason - sowa - 7.08.2014

Reason 8





RE: Reason - HybridRaven - 8.08.2014

(7.08.2014, 14:15)sowa napisał(a):
Reason 8





Ciekawe Ciekawe, ale gdyby jeszcze dali mozliwosc uzywania vst/vsti w programie a nie prez rewire to bylby bardzo ciekawy daw. A tym czasem czekam na Cubase 8 :D


RE: Reason - Stormsoundsystem - 1.09.2014

Witam !
Jestem świerzakiem na tym forum . Z Reasonem mam doczynienia praktycznie od poczatku (zaczynalem z Rebirthem zabawe) . Od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem Reason 7 :D Siedzę teraz nad roznymi tutorialami etc. i pokazują one jak malo wiem na temat tego programu (mozliwosci ma nieskonczone ) . Polecam !! i czekam na update do wersji 8 :)


RE: Reason - Stiopa - 28.10.2014

Ja własnie zainstalowałem wersje numer 8, i od jutra zaczynam nowe wały na starym, jakże znanym dla mnie dawie.
:D


RE: Reason - El-Maniaque - 31.10.2014

Ja sobie jeszcze poczekam z aktualizacją. Niech się pojawi więcej opinii natemat nowej wersji programu.
KOntrowersja jedna jest duża jeśli chodzi o zmianę symulowanych wzmacniaczy gitarowych i basowych z Line 6 na softube.

Szkoda, że tak mało tutoriali wszelkich opisów etc. jest po polsku, co ja mówię mało - prawie ich nie ma.


RE: Reason - chafer - 27.03.2015

A ja uwielbiam Reasona, ale niestety przestał mi wystarczać...
Uwielbiam go za prawie nieograniczone możliwości. Uwielbiam go za to, że mogę połączyć kabelkami co tylko chcę i jak chcę. Jest po prostu świetny - chociaż trudny dla początkujących. Fajne jest także to, że sam Reason powinien wystarczyć na długo - nie potrzeba nawet ściągać innych sampli, jego baza jest dość imponująca.
Ale...

Ale brak obsługi wtyczek VST jest niestety dużym minusem. Rzecz jasna zależy to od gatunku muzyki, który produkujesz - ja ich akurat potrzebuję. Połączyłem Reapera z Reasonem za pomocą Rewire i jakoś sobie radzę, ale nie jest to zbyt wygodne. Poza tym w Reasonie jest bardzo niewygodne EQ, kompresor jest tylko jeden i nie pokazuje nawet siły sygnału a rozdzielanie sygnałów na poszczególne częstotliwości i miksowanie ich oddzielnie bardzo męczące. W Reaperze za to jest to bardzo dobrze rozwiązane.

Wersja 8 Reasona jakoś mnie nie przekonuje (wprowadzili tylko delikatne zmiany) i na razie używam cały czas wersji 6.5


RE: Reason - Mestor - 12.05.2015

Po kilku latach pracy z Fl-em ciągnęło mnie do innego DAW-a i wybór padł właśnie na Reasona 3 Po pierwszym odpaleniu miałem ambiwalentne odczucia. Z jednej strony świetny sampler NN-XT, syntezatory i ten mikser.... cud malina:) z drugiej strony nawyki pracy z Fl-em robiły swoje- szczególnie widoczne w piano rollu. Po "przemęczeniu" chyba 2 pierwszych projektów w Reasonie postanowiłem spiąć go z Fl-em i w moim przypadku to był właśnie strzał w dziesiątke.


RE: Reason - Luke303 - 12.05.2015

Reason 2.0 był moim pierwszym DAWem stąd może moje zamiłowanie do tego programu.
Rok temu ze zrozumiałych (antypirackich) powodów kupiłem wersje 7 i jestem mega zadowolony z tej decyzji. W żadnym innym DAWie nie aranżuje mi się tak łatwo, dość dobrze poznałem syntezatory i resztę wirtualnego sprzętu w Reasonie. Do tego ma olbrzymią bibliotekę presetów, sampli i loopów. Wady: oczywiście brak wsparcia VST. Dodam, że finalnie i tak wszystko kończy się w Abletonie ze względu właśnie na wtyczki. Wszystkie ścieżki z mixera Reasona można błyskawicznie zrenderować do Wav i edytować w innym DAWie.


RE: Reason - future villain - 7.06.2015

Zawsze chciałem pobawić się chwilę w profesjonalnym studiu, a ten program daje mi poczucie jakbym faktycznie tam się znajdował! Reason rozszerzył moje spojrzenie na produkcję muzyki, ograniczenie środowiska pracy jest świetnym sposobem na pobudzenie kreatywności.
Niestety, miałem przyjemność korzystania tylko z wersji demo, jednak sama jej zawartość wystarczyłaby mi do stworzenia kolejnego radiowego hitu! :)


RE: Reason - ChrisJ - 4.08.2015

Jestem szczęśliwym posiadaczem Reasona. Dużym minusem (czy plusem?!) była dla mnie dość mała ilość tutoriali w internecie. Chociaż ostatnio bardzo się zmieniło w tym temacie. Innych programów nigdy nie używałem. Czemu wybrałem Reasona a nie inne popularne DAW-y??? Nie wiem :D !! Spodobał mi się wygląd i pochlebne artykułu o nim. Pozdrawiam


RE: Reason - saumon - 13.10.2015

(29.02.2012, 2:28)Skrzyp napisał(a): Reason jest wszystkim czego potrzebuję do robienia wałków. Oczywiście jest czystym złem jeżeli chodzi o granie na żywo i pracę na długich samplach (lub też acapellach), ale po za tym - to można na nim wykręcić każdy dźwięk i nie potrzeba żadnych wtyków. Jestem zdania, że ograniczenia są dobre. Mój stosunek do Reasona jest głęboko emocjonalny. To moja perełka, której nikt prawie nie lubi i nie ogarnia, a jest naprawdę wspaniałą kobietą, która potrafi stać się całym światem.

Jestem też zdania, iż obsługa Reasona wymaga nieco więcej znajomości fachowych pojęć i przez to można się jeszcze więcej nauczyć.

Mega plusem dla każdego jest to, że Reasona można przez rewire otworzyć w Fl'u, w Abletonie itp. Ma jeden genialny syntezator - Thor, któego obsługa jest w zasadzie budowaniem go od podstaw. Jaram się tymi wszystkimi zaleznościami i pajęczynami które powodują, że z gównianego "bip" mamy maszynę depizgującą.

wszystko w temacie, nie ująłbym tego lepiej


RE: Reason - Zirds - 20.05.2016

Firma PropellerHead zapowiedziała nową wersję tego zamkniętego programu do produkcji i komponowania muzyki.

REASON 9





RE: Reason - Stiopa - 10.08.2016

A oto i Rysiek w odsłonie 9. A pod linkiem nowości, które można w nim znaleźć
https://www.propellerheads.se/reason/new

Pod drugim 30 - sto dniowa wersja trial :)

https://www.propellerheads.se/reason/tryreason


RE: Reason - Dragon_Studio - 26.09.2016

Samowystarczalny kombajn, a dla zaawansowanych graczy z połączeniem z innymi programami edycyjnymi istna torpeda:) Heart ONE LOVE!!!


RE: Reason - Outshi - 25.12.2016

Wiecie gdzie można kupić pudełkową wersję Reason Essentials? Jak tak to prosze o linka :)


RE: Reason - margol - 27.12.2016

Ja kupiłem na sklep@vebo.pl Ale warto zadzwonić i zapytać o rabacik ;-)
Firma New Software s.c. polecam. Dobry kontakt szybka realizacja. A dla złosliwych informacja"nie jestem wałscicielem i nie mam żadnych udziałów w tej firmie. jestem po prostu zadowolonym klientem Reasona 9.
Marek


RE: Reason - Outshi - 28.12.2016

Zarejestrowałeś się po to, żeby o tym napisać? Ta strona vebo.pl imo jest bardzo podejrzana. Wszystkie opinie 10/10 lub 9/10 pojawiają się co chwile i jest ich z pare tysięcy i wszystkie są "wiarygodne". Według mnie to wałek i wole skorzystać ze sprawdzonych sklepów. Wcześniej przeglądałem ten sklep i miałem co do niego dziwne przeczucie ale ten post powyżej przekonał mnie, że to prawdopodobnie fejk :)