MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
STUDIO ONE PreSonus Studio One - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: STUDIO ONE PreSonus Studio One (/temat-presonus-studio-one-presonus-studio-one)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: PreSonus Studio One - mysterieux - 5.03.2013

Posiadam Version 2.5.1 od miesiąca którą dostałem za free przy kupnie karty i moje uszy usłyszały duża różnice porównując inne dawy do tego stopnia że mam zamiar kupić wersje pro albo producenta bo brak instalacji dodatkowych vst i odkrycia możliwości tego programu....... ech nie mogę spać ;D


RE: PreSonus Studio One - T0M3K - 5.03.2013

(5.03.2013, 18:32)mysterieux napisał(a): moje uszy usłyszały duża różnice porównując inne dawy

o.o usłyszałeś różnicę? jaką? bo chyba nie w brzmieniu samego DAW..


RE: PreSonus Studio One - mysterieux - 5.03.2013

Też ale chodzi mi bardziej o fx :)


RE: PreSonus Studio One - T0M3K - 5.03.2013

<huh> słyszysz różnicę w brzmieniu dokładnie tego samego utworu wyrenderowanego np w Abletonie i odpowiednio w StudioOne?


RE: PreSonus Studio One - mysterieux - 5.03.2013

Kończę rozmowę z taktownym aczkolwiek adekwatnym pytaniem do zaistniałej sytuacji chcąc uniknąć zbędnych postów :) może mam ci narysować ? :D


RE: PreSonus Studio One - T0M3K - 5.03.2013

ej no wyluzuj man :P

Ale skoro kończymy rozmowę to nie wierzę w słowa które napisałeś. Chyba że sobie to wkręciłeś to faktycznie może Ci się wydawać że Studio One brzmi lepiej niż inne DAW'y.. Ale w rzeczywistości.. Tylko Ci się to wydaje ;P

Nie ma najmniejszej różnicy w brzmieniu SAMEGO programu DAW - bez różnicy czy jest to PT, Kubuś, Logic czy Studio One.

Pzds~! :)


RE: PreSonus Studio One - T0M3K - 7.03.2013

No jak słusznie zauważyłeś Hermanie - tak skończyłem z nim rozmowę. A lekki offtopic może i był, ale nie uważam by nie był warty przeczytania przez innych forumowiczów bo została poruszona ważna sprawa na temat programów DAW (czyli i StudioOne a to przecież główny temat tego wątku)

Pzds~!


RE: PreSonus Studio One - mysterieux - 7.03.2013

Ciekawy efekt za free do wersji Studio One 2 Professional and Producer



RE: PreSonus Studio One - WhatsUpToy - 15.03.2013

Co raz więcej producentów, ludzi z branży itd. zachwala owy DAW. Tu wszedłem i nie spodziewałem się innych ocen ;)
Pobrałem sobie nawet wersję free, podziałałem chwilę, jest bardzo przejrzyście i intuicyjnie, chyba zdecyduję się na przesiadkę z FL-a właśnie na Studio One. Co więcej S1 pozwala na pracę z plikami video. Nic dodać nic ująć.

Mam tylko pytanie do obecnych tu użytkowników. Słyszałem że Studio One posiada słabej jakości efekty typu chorus, flanger no i mało rozbudowane instrumenty wirtualne? Jak jest w rzeczywistości? Ja nie mogę tego stestować gdyż wersja free jest super okrojona.


RE: PreSonus Studio One - Simonus - 15.03.2013

(5.03.2013, 18:32)mysterieux napisał(a): Posiadam Version 2.5.1 od miesiąca którą dostałem za free przy kupnie karty i moje uszy usłyszały duża różnice porównując inne dawy do tego stopnia że mam zamiar kupić wersje pro albo producenta bo brak instalacji dodatkowych vst i odkrycia możliwości tego programu....... ech nie mogę spać ;D

Sam kupiłem wersje artist jeszcze 1.5 za 60 zeta i upgrada zrobilem do pro. Moje odczucia? Hmmm noo bez vst da się żyć :) Jakoś wiele wtyczek vst w pro nie uzywalem :)

(15.03.2013, 15:44)WhatsUpToy napisał(a): Mam tylko pytanie do obecnych tu użytkowników. Słyszałem że Studio One posiada słabej jakości efekty typu chorus, flanger no i mało rozbudowane instrumenty wirtualne? Jak jest w rzeczywistości? Ja nie mogę tego stestować gdyż wersja free jest super okrojona.

Demo pociągnij pełnej, miesiąc śmiga bez ograniczeń później no też jak się cofnie zegar w windowsie hehe (tak mnie też to rozwaliło trick stary jak świat)


RE: PreSonus Studio One - sowa - 15.03.2013

(15.03.2013, 15:44)WhatsUpToy napisał(a): Co raz więcej producentów, ludzi z branży itd. zachwala owy DAW. Tu wszedłem i nie spodziewałem się innych ocen ;)
Pobrałem sobie nawet wersję free, podziałałem chwilę, jest bardzo przejrzyście i intuicyjnie, chyba zdecyduję się na przesiadkę z FL-a właśnie na Studio One. Co więcej S1 pozwala na pracę z plikami video. Nic dodać nic ująć.

Mam tylko pytanie do obecnych tu użytkowników. Słyszałem że Studio One posiada słabej jakości efekty typu chorus, flanger no i mało rozbudowane instrumenty wirtualne? Jak jest w rzeczywistości? Ja nie mogę tego stestować gdyż wersja free jest super okrojona.

pluginy akurat ma baardzo dobre, zwłaszcza groove delay czy reverb, fantastyczne... natomiast problem jest instrumentami... nie wiem czemu Presonus nie wyposażyło DAWu w coś konkretnego... posiada jedynie syntezator mono o nazwie Mojito, sampler oraz player więc bieda aż piszczy... jednak... biorąc pod uwagę fakt, że na rynku jest od groma syntezatorów darmowych oraz płatnych... można na to przymknąć oko. Z resztą i tak większość osób mimo, ze DAW ma... to i tak ściągają inne ;]


RE: PreSonus Studio One - WhatsUpToy - 16.03.2013

Ok dzięki za parę słów. Potestuję jeszcze chwilę program i podzielę się wrażeniami :D


RE: PreSonus Studio One - sowa - 19.03.2013

mam już wersję 2.5 i powiem... WOOW... :) dużo ciekawych zmian... do tego te makros... ulalaaa co za możliwość personalizacji DAWu... chyba żaden DAW tego nie oferuje ;]


RE: PreSonus Studio One - WhatsUpToy - 21.03.2013

Teraz chyba jeszcze bardziej mnie zachęciłeś :D


RE: PreSonus Studio One - sowa - 21.03.2013

nie ma co zachecać DAW jest rewelacyjny xD nie ma bata żebym go zmienił na inny xD


RE: PreSonus Studio One - anonim - 25.03.2013

podobno jest do niego spolszczenie, czy jest do najn owszej wersji ?


RE: PreSonus Studio One - sowa - 26.03.2013

tak, jest do najnowszej wersji :)


RE: PreSonus Studio One - MarkS - 26.03.2013

a ja się do niego w ogóle nie mogę przekonać. To jest praktycznie zerżnięty Cubase jednak nie za dobrze mi się na nim pracuje. Przynajmniej na razie może wersja 3 coś zmieni. I super opcja z tym Polskim językiem.

@sowa
Powiedz coś więcej nt personalizacji


RE: PreSonus Studio One - qunixy - 18.04.2013

Potrzebuje pomocy. Mam S1 w wersji Free. Gdy włączam program wszystkie dźwięki się wyłączają. Systemowe jak i z odtwarzaczy muzycznych, i z samego S1. Ściągnąłem wersja pod Viste - system 32 bitowy, i takowy też mam. Proszę o jak najszybszą pomoc.


RE: PreSonus Studio One - sowa - 18.04.2013

(26.03.2013, 13:27)MarkS napisał(a): a ja się do niego w ogóle nie mogę przekonać. To jest praktycznie zerżnięty Cubase jednak nie za dobrze mi się na nim pracuje. Przynajmniej na razie może wersja 3 coś zmieni. I super opcja z tym Polskim językiem.

@sowa
Powiedz coś więcej nt personalizacji

prócz oczywiście własnego template, jest coś co się nazywa "makra" jest to ala toolbar w przeglądarce... tworzymy sobie skróty do różnych akcji... czyli po 1 wciśnięciu przyciska robi się nam X różnych rzeczy w projekcie :) można pod to podpiąć chyba wszystko... przypomina to trochę programowanie jakiegoś kontrolera midi... z tym, że akcje, kombinacje jest chyba nieograniczone :)