MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) (/temat-hardstyle-tough-guy-phsa-14-e-p-2)



Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - OProject - 20.11.2013

[Obrazek: 34y5qq1.jpg]
Przedstawiam wam moją najnowszą produkcję, spędziłem nad nią mnóstwo czasu (ok. +/- 100h!) wyrenderowałem utwory ponad 100 razy, i nie chce juz myslec ile razy to słyszałem xD
starałem się jak nigdy, wyszło jak wyszło to pozostawiam wam do oceny, udało mi się przy tym projekcie wykonać wiele producenckich "innowacji" dla siebie xD
Pierwszy raz zachowałem porządek w projekcie, również po raz pierwszy zrobiłem 3 różne miksy (wariacje) jak i własny pseudo mastering ;)
Wszystkie dźwięki zostały wykonane przeze mnie, zero sampli, melodie i całą koncepcje utworu wymyśliłem bardzo dawno temu xD
A teraz do rzeczy:
Tytuł: Power Hardstyle Anthem 2014
Gatunek: Early Hardstyle/Power Hardstyle
Tempo: 149 BPM
Rozpoczęcie projektu: 11-09-13 Ukończenie: 20-11-13

01 Anthem mix - Oryginalny pierwszy miks 6:49

02 Power mix - Krótszy miks, z innym builid up'em i paroma wariacjami 6:07

03 Hardstyle mix - To samo co oryginalny miks tylko z innym builid up'em 6:49

Wam pozostawiam ocenę miksu i aranżacji, proszę o wytykanie błędów, komentarze, hejty, wskazówki itp. ;)
Jestem w stanie dokonać jeszcze poprawek, oczywiście z waszą pomocą, bo ma być na 200% ca cy! ;)
Pozdrawiam :D
P.S Miało być 2013 w tytule ale z uwagi na zbliżający się nowy rok byłby nieaktualny, więc zmieniłem na 2014 xD


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - Maniac5 - 20.11.2013

Żadnych sampli? Haty też są samoróbką? Podziwiam Twoją pracę, jesteś natchnieniem. Bass ryje baniak. Tylko ta "melodia", czyli saw pomiędzy stopą i bassem, jest trochę ubogo tutaj ;) Nie mogę się czepiać bo EH już taki był, ale myślę, że bardziej rozwinięta melodia byłaby dobrym pomysłem.
Pozdrawiam i czekam na więcej.


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - OProject - 20.11.2013

(20.11.2013, 20:01)Maniac5 napisał(a): Żadnych sampli? Haty też są samoróbką? Podziwiam Twoją pracę, jesteś natchnieniem. Bass ryje baniak. Tylko ta "melodia", czyli saw pomiędzy stopą i bassem, jest trochę ubogo tutaj ;) Nie mogę się czepiać bo EH już taki był, ale myślę, że bardziej rozwinięta melodia byłaby dobrym pomysłem.
Pozdrawiam i czekam na więcej.
No z tą melodia tak już wyszło bo nie potrafiłem już jej zmienić bo utkwiła w mojej głowie na stałe xD
Co do hatów, to drumpad (symulator tr-909) polecam, trochę bajerów i mamy własną perkusję ;)
Dzięki za komentarz :D


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - BEBE - 20.11.2013

powiem szczerze, że elegancka robota we wszystkich mixach <thumbsup> czyli w sumie jak zwykle :D
ale niestety wogóle nie podchodzi mi melodia :/ jakoś nie pasuje mi do tych kawałków


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - Adamzzz - 22.11.2013

To..
jest..
PIĘKNE !!
Od czego tu zacząć LUL. Wszystko płynie bardzo ładnie, przez co nie ma momentu żebym się nudził. Rev basik wykręcił Pan bardzo zacny ( trochu tylko szkoda że przez cały czas ten sam i to w 3 wersjach ale co ja tam wiem o early hardstylu lol ), do miksu się nie czepiam bo scloud jest już światowo znany z obniżania jakości nagrań, melodia mi sie podoba ( od razu mogłem rozpoznać Twój styl bo przesłuchałem parę innych dzieł z Twojego sclouda ). Uwielbiam takę nawalankę xD Mogę tylko powiedzieć że te całe ok. 100 godzin nie pojszło na marne.
Aha i jeszcze jedno... DAJESZ PAN MOŻLIWOŚĆ SCIĄGNIĘCIA ALBO BEDZIE HEJT xD


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - pogotekk - 26.11.2013

Nie wiem co napisać, bo wszystkie wersje są git, zwłaszcza ta pierwsza. Melo co prawda średnio mi podchodzi, ale ja po prostu mam taki gust :). Mogłeś dać jeszcze wersję z gated kickiem :D.
Btw. jak kolega wyżej napisał, przydałaby się możliwość pobrania :)


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - Neptune - 29.11.2013

Kawał dobrego poczciwego EHS. Fajny rev bass. Dobra robota.
PS. Zazdroszcze Ci cierpliwości, ja bym nie wysiedział tyle nad, jakby nie patrzeć, jednym projektem.
[Obrazek: the+mix+is+almost+perfect.jpg]


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - OProject - 29.11.2013

(29.11.2013, 13:29)Neptune napisał(a): Kawał dobrego poczciwego EHS. Fajny rev bass. Dobra robota.
PS. Zazdroszcze Ci cierpliwości, ja bym nie wysiedział tyle nad, jakby nie patrzeć, jednym projektem.
No jakoś dałem rade, chociaż momentami miałem chęć wszystko wywalić w cholerę xD
Teraz przez jakiś długi czas nie będę tego słuchał... muszę odpocząć xD
Dzięki za komentarz ;)
Download może dam za jakiś czas :D


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - Head - 19.12.2013

Back in time! Nie ma to jak oldschoolowy hard. Genialny reverse no i przede wszystkim szacunek za to, że wszystkie sample należą do Ciebie. Trochę nie podpasował mi lead, ale mniejsza o to. A do masteringu nie mam zastrzeżeń. Duży plus!
Pzdr


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - FL FAN - 19.02.2014

Wysłuchałem nagrania i myślę, że jest to dawka niesamowitej mocy, piły chodzą na medal, KICK jest porządny, należą się słowa uznania za wykonaną pracę. Kompozycja jeśli będziemy oceniać jako całość naprawde jest efektowna, wiele wstawek i kreatywne zastosowanie efektów musiało zaowocować. Moje gratulacje za pomysł, aranżacje, wykonanie i wytrwałość w pracy, bo czas jaki spędziłeś przy tych utworach był bardzo długi. Pozdrawiam !


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - Tomi - 29.04.2014

Nie mój klimat, ale wyrywają kapcie z nóg :D wkręcające.


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - Herman - 29.04.2014

Technicznie klasa, brzmi profesjonalnie. Zastanawiam się tylko na gatunkiem, czy w Hardstyle kick nie powinien być pitchowany? Bardziej to pod hardcore podjeżdza choć nie znam się.


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - Head - 29.04.2014

Niekoniecznie musi być pitchowany. Nawet w hardcore zdażają się tracki gdzie zmienia się wysokość kicka pod klimat.


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - FL FAN - 30.04.2014

Co z tego że klasa wykonanie skoro aranż leży ?
Jaką to ma wartosć artystyczną i merytoryczną ?
Żadną.

Ale autor nie jest artystą tylko wykonawcą-amatorem (jak większość tutaj grajków łącznie ze mną) więc nie przykłada wagi do aranżacji i wielu innych nieznanych mu jako amatorowi elementów, na które profesjonalni artyści zwracają uwagę w pierwszej kolejności w procesie twórczym, także trzeba to zrozumieć.

Także tutaj największą słabością autora zawsze była aranżacja bo utworki jako całość świetnie się zaprezentowały, o czym już pisałem kiedyś ale jako całość, co też zaznaczyłem, bo każdy osobno był niemal taki sam, przez co trudno mi je traktować jako osobne aranżacje czy wersje.

Taka uwaga ogólna:

Właśnie wiele osób tutaj jest pozbawionych tego zmysłu artystycznego, który pozwoliłby czasem podejść krytycznie do swoich "dzieł sztuki" i spojrzeć z perspektywy innego odbiorcy. Nie stawiajmy się na piedestale, nie nazywajmy artystami, bo artysta to zawód, profesja - nieco skromności i więcej samokrytyki i będzie dobrze.

Cytat:Artysta – twórca tym różni się od rzemieślnika – odtwórcy, że swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, aranżację, nadając im niepowtarzalny charakter



RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - Tomi - 30.04.2014

(30.04.2014, 6:51)FL FAN napisał(a): Co z tego że klasa wykonanie skoro aranż leży ?
Jaką to ma wartosć artystyczną i merytoryczną ?
Żadną.

Ale autor nie jest artystą tylko wykonawcą-amatorem (jak większość tutaj grajków łącznie ze mną) więc nie przykłada wagi do aranżacji i wielu innych nieznanych mu jako amatorowi elementów, na które profesjonalni artyści zwracają uwagę w pierwszej kolejności w procesie twórczym, także trzeba to zrozumieć.

Także tutaj największą słabością autora zawsze była aranżacja bo utworki jako całość świetnie się zaprezentowały, o czym już pisałem kiedyś ale jako całość, co teżzaznaczyłem, bo każdy osobno był niemal taki sam, przez co trudno mi je traktować jako osobne aranżacje czy wersje.

Taka uwaga ogólna:

Właśnie wiele osób tutaj jest pozbawionych tego zmysłu artystycznego, który pozwoliłby czasem podejsć krytycznie do swoich "dzieł sztuki" i spojrzeć z perspektywy innego odbiorcy. Nie stawiajmy się na piedestale, nie nazywajmy artysttami, bo artysta to zawód, profesja - nieco skromności i więcej samokrytyki i będzie dobrze.

Artysta – twórca tym różni się od rzemieślnika – odtwórcy, że swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, aranżację, nadając im niepowtarzalny charakter.

Proponuje wyluzować, nic nie zmienisz :)


RE: Tough Guy - PHSA 14 E.P (+2) - FL FAN - 30.04.2014

Bardzo uparcie nalegano na mnie abym pisał swoje krytyczne przemyślenia na ogólnie dostępnym forum, a nie na pw więc postanowiłem wyrzucić z siebie pare zdań, bo przeraża mnie tok myślenia niektórych o sobie jako artyście wielkiego i głębokiego formatu.

Chodzi mi o to, że prawdziwy artysta nigdy się nim nie nazwie, bo ma na tyle wrażliwości, samokrytyki i skromności.

Oczywiście nikomu nie odbieram prawa uważania się za artystę. Ale nikt też nie zabierze mi prawa poddawania tego mojej własnej weryfikacji jako odbiorcy.