MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: FL STUDIO FL Studio (/temat-fl-studio-fl-studio)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: FL Studio - Toofer - 19.03.2012

(19.03.2012, 12:53)sowa napisał(a): poza renderingiem do ścieżek audio znam tylko jeden mały patencik żeby zmniejszyć szamanie CPU... niestety trzeba to robić za każdym razem kiedy włączamy projekt, no ale to 2sekundy roboty i wchodzi w nawyk... a efekty są
robimy tak:
Tools>Macros>Switch smart disable for all plugins

To jush mam naszczescei oblatane,bez myka moge zapomniec tyle sie dzieje niestety.Jest jedno znakomite rozwiazanie................musze miec i7 na ddr3 taktowane na 1333 +, i po zawodach<omg>


(19.03.2012, 14:54)zbt napisał(a):
(19.03.2012, 12:36)Toofer napisał(a): Hmmmmm,bylo by milo gdyby ktos wkoncu napisal czarno na bialym co am na mysli mowiac konfigurcja z posiadanym sprzertem ,bo FL nei daje wielu opcii poza wyborem uzadzenia i latencija .Działam na Edirolu fa66

Tlumaczylem juz gdzies komus, ale dla potomnych maly offtop: http://prntscr.com/771tl

Multithereaded general/mixing proccessing - pozwala wykorzystac zasoby wielu rdzeni procesora (o ile posiadamy wiecej niz rdzen) korzystajac z wielowatkowosci.

Smart disable - to makro jakie opisal sowa wyzej. Polega na tym, iz pluginy zostaja automatycznie wylaczone w momencie, gdy nie sa uzywane (gdy nie graja).

Mix in buffer switch i triple buffer - Pierwszy pozwala na wprowadzanie zmian na poziomie buffora nie procesora. Chodzi o moment gdy kawalek leci a my robimy zmiany - zmiany te sa odtwarzane w bufforze pamieci, procesor ich ponownie nie analizuje. Potrojny buffor to oddzielna przestrzen dla: VST, VSTi i dla samego FL.

Priorytet ustawiamy najwyzszy zaznaczajac bezpieczne przeciazenie (safe overloads). Te ustawienia pozwalaja na bufforowanie w pamieci wikszosci elementow, przez co zyskujemy zasoby procesora, ale ramu tez moze braknac. Safe overload zapobiega zawieszeniu sie aplikacji, blue screenem czy innymi problemami zwiazanymi z brakiem pamieci. Wada tego est taka, ze czasami trzeba przeladowac panel ASIO, bo zaczyna cos charczec. W takim wypadku wystarczy go otworzyć i zamknąć, żeby przeladować buffor sprzętowy.

Reset plugin on transport - Resetuje ustawienia pluginow, ktore sa uzywane wielokrotnie. Czyli dodajac 2gi raz ten sam plugin, program nie pamieta poprzednich ustawien, przez co oszczedzamy buffor.

Dosc wywodu, lol. Kwestia konfiguracji zalezy od sprzetu jaki posiadamy. Nie ma zlotego srodka dla kazdego sprzetu. Jako programista mam obowiazek rowniez przypomniec, ze jesli czegos nie wiemy, odpalamy na pierwszy plan tajemniczy element i wciskamy F1. Niezaleznie od programu.

Pozdrawiam i zycze powodzenia

Tylko potrójny bufer gr Deimosa musiałem dziabnąć . Ciekawym czy się poprawiło choc trochę
Mimo wszystko zaliczam odpowiedz za profesjonalną i wyczerpująca

Senkju




RE: FL Studio - Dasani - 21.03.2012

FL studio od początku i jak do tej pory jakoś nie miałem ochoty tego zmieniać. Fajnie, że rozpisaliście się bardziej na temat CPU Usage, bo faktycznie to jest zgroza, a jak na razie nie stać mnie na lepszy sprzęt. Przetestuje tą optymalizacje :D


RE: FL Studio - 7Days - 21.03.2012

Na pewno FL jest świetny dla Junglistów, a to za sprawą jednej prostej rzeczy - edisona i dowolnego przestawiania efektów na mikserze. Dzięki temu bardzo łatwo jest bawić się w kreację brzmień, co w erze nowoczesnych basowych modulowanych potworów jest bardzo na rękę.


RE: FL Studio - Divine Frequency - 6.04.2012

Swietny DAW i tyle... tylko polecac, sam uzywam tak jak wiekszosc populacji pewnie. Prosty i intuicyjny interfejs. Playlista, piano roll swietnie wykonane narzedzia. Boski mikser, przegladanie folderow, wszystko jak najbardziej na miejscu. Jedna z topowych stacji na swiecie.


RE: FL Studio - Gregory - 7.04.2012

Pracowałem na nim na samym początku przygody z muzyką, później był Reason, Ableton a teraz znów powróciłem do FL-a, jak dla mnie b. dobry DAW, oraz bardzo prosty jak dla początkujących.


RE: FL Studio - The Timbrer - 8.04.2012

1. 32 bitowy mixer.
2. CPU żerny.
3. Playlista żąda pomsty do nieba
4. Brak pitch shifting i time stretching(Nie liczę Edisona bo to co tam wtyknęli to jest po prostu masakra)
To są minusy
Plusy:
1. Buzz Efect Adapter i White Noise Dist!!
2. Fruity Waveshaper i Fast Distortion co w połączeniu daje cudowny Clip Distortion niczym ten z Logica

Kto napisał że Brennan Heart korzysta z FL Studio!?(Jeden z jego utworów:"Fruity Loopy losers sample CD choosers and then he push play...")
Da Tweekaz Atmozfears ze sceny HS korzystają z FL Studio
DAW nie jest wyznacznikiem wiedzy tylko to co ma się w głowie

Zatox na 100% pracuje na Cubase podobnie jak Arctic i Nutty Trance
Logic Pro: Headhunterz, Wildstylez, Noisecontrollers,... (zapytacie dlaczego? Ja odpowiem pitch shifting time stretching layering i clip distortiona filter to co Logic ma lepsze od wszystkich Dawów na Ziemi)

Odnośnie VST:
- Sylenth1 i audjoo Helix, Z3ta+(tylko do screechów) to z czego korzystam jako syntezatory
- Tremor, EKS9 i Hydra/Junglist jako drum machiny
- CamelPhat3, Buzz Efect Adapter(White Noise Dist), Fruity Fast Distortion, TriDirt, Izotope Trash(tylko wtedy jak potrzebuję Multiband Dist, chociaż częściej wtedy używam TriDirta darmowy odpowiednik), jak pracuje na Cubasie to tylko i wyłącznie Quadrafuzz
- No i te podstawowe do mixdownu czyli Fruity Compressor i Multiband Compressor i Fruity Parametic EQ2

Z zewnętrznych oprogramowań to WaveLab 6 lub Cool Edit Pro 2.1 do Pitch Shiftingu i Time Stretchingu ;)


RE: FL Studio - Warrior - 9.04.2012

Ja lubię ten program jak dla mnie bomba :)


RE: FL Studio - Divine Frequency - 13.04.2012

Cytat:4. Brak pitch shifting i time stretching

Nie ma to jak wypowiadac sie na jakis temat nie majac o tym pojecia...
Po co piszesz ten post skoro nie pracujesz na tym dawie a to co tutaj pokazales pewnie skopiowane z jakiejs stronki z 2000 roku.

[Obrazek: 1+tonale+sampler+fl+studio.jpg]


RE: FL Studio - itsmekapi - 19.04.2012

Fl studio wporzo:) Ja też próbowałem innych dawów ale zawsze do niego wracałem. Ostatnio coś widziałem że wprowadzają tryb live za pomocą kontrolerów typu launchpad :D muszę to zbadać :)


RE: FL Studio - piral - 23.04.2012

Pitch shifting w FL'u jest już od kilku lat... lulz.


RE: FL Studio - xplasm - 30.04.2012

tak sobie czytam no i rozbroił mnie ten post z tym pitch shiftem, ja spotkałem, sie z tym już jak zaczynałem w fl 4 więc wtf?


RE: FL Studio - 9lives - 30.04.2012

Obecnie to dzisiaj najpopularniejsi którzy pracują na fl studio to Avicii, Afrojack i Laidback Luke... Ci z moich klimatów. To potwierdza, że nie ważne na jakim daw'ie tworzysz, lecz jakie umiejętności posiadasz ;-)


RE: FL Studio - Divine Frequency - 30.04.2012

(30.04.2012, 22:15)Slashlove napisał(a): Obecnie to dzisiaj najpopularniejsi którzy pracują na fl studio to Avicii, Afrojack i Laidback Luke... Ci z moich klimatów. To potwierdza, że nie ważne na jakim daw'ie tworzysz, lecz jakie umiejętności posiadasz ;-)

Agree... nawet w audacity mozna tworzyc bezproblemowo gdyz to czyste srodowisko daw.


RE: FL Studio - Jack Orlando - 2.05.2012

(30.04.2012, 22:15)Slashlove napisał(a): Obecnie to dzisiaj najpopularniejsi którzy pracują na fl studio to Avicii, Afrojack i Laidback Luke... Ci z moich klimatów. To potwierdza, że nie ważne na jakim daw'ie tworzysz, lecz jakie umiejętności posiadasz ;-)

Dokładnie, Nie moc silnika lecz technika robi z Ciebie zawodnika ;)


RE: FL Studio - ClubX - 27.05.2012

FLS to główny program do robienia kawałków. Możliwości ogromne, wygodne. Oczywiście potrzebny szybki komp.
Dużo tutoriali, wsparcia.
Z tego co wiem to na FL pracują:
ATB, Taito, South Blast! no i 90% polskich producentów.


RE: FL Studio - Estrax - 28.05.2012

ATB korzysta z Logica :P


RE: FL Studio - AdamStamm - 1.06.2012

(28.02.2012, 18:04)Andy Elliass napisał(a): Jeśli ktoś się już przyzwyczai do tego softu nie ma sensu go zmieniać ;) to nie soft robi z ciebie wielkiego producenta tylko talent i twoja wena ;)

Z tym się zgadzam w 100 procentach!!!! Święte słowa!!


RE: FL Studio - Arhaner - 3.06.2012

Jedyny Minus fruity loops to brak opcji zamrażania ścieżek gdyby była ta opcja co mam nadzieje będzie w wersji 11 będzie to najlepszy daw jaki jest według mnie.


RE: FL Studio - Eremi - 9.06.2012

Hehe jak ktoś ma pojęcie to w hip-hop ejay zrobi lepszy bit, niż początkujący gość w fl'u :D . Więc "nie sprzęt lecz technika robi z Ciebie zawodnika" :) Btw. słyszał ktoś coś o fl'u na urządzenia przenośne czy tylko mi się obiło o uszy?


RE: FL Studio - Yes I Am - 10.06.2012

Nie kay... jest sequencer, modulatory i inne gadgety ;)