MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: FL STUDIO FL Studio (/temat-fl-studio-fl-studio)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: FL Studio - piral - 2.07.2016

Nie ma większych problemów z obsługą dużych wtyczek w FLu, wystarczy zaznaczyć detached w ustawieniach.


RE: FL Studio - Needo - 11.12.2016

Miałem problem z wybraniem Daw'u pomiedzy Fl a Abletonem ale Fl wygral swoją prostotą, łatwoscią a biorą pod uwage jakie mega rzeczy można na tym stworzyc Fl wygrywa u mnie rywalizacje. Na plus sa okienka ktore mozna przesuwac swobodnie po ekranie ale trzeba uwazac bo latwo mozna zrobic syf. Piano roll zdecydowanie na plus. Czytelna scieżka, ciekawe paterny.


RE: FL Studio - Avey - 13.12.2016

Ja tak samo na innym Dawie nie radziłem sobie. Z pewnością FL bardziej przejrzysty :)


RE: FL Studio - Outshi - 20.12.2016

W różnych sklepach widać, że FL Studio 12 Producer kosztuje albo 450zł albo ok. 800zł. Czy to możliwe żeby kosztował 450zł?


RE: FL Studio - tomaszp - 21.12.2016

Najlepiej zapytać sklep, co wchodzi w skład tego co sprzedają. Lepiej zapytać, niż potem reklamację składać.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: FL Studio - neurojin - 21.12.2016

Masz różne wersje Fla, różnią się one przede wszystkim ilością dodatkowych wtyczek. Najdroższa wersja( bodajże za 800$) posiada dodatkowo wtyczki w wersji vst, pozostałe tylko w wersji zintegrowanej z flem. Różnią się jeszcze kilkoma szczegółami, ale to najlepiej na stronie producenta sprawdzić, ewentualnie zapytać w sklepie.


RE: FL Studio - wasabeats - 31.12.2016

moim zdaniem fl studio to prawdziwy kombajn jest intuicyjny i prosty nie wyobrażam sobie pracy bez niego po kilku dniach jak go odpaliłem już robiłem pierwsze pętle
To były czasy :) teraz to już tak nie cieszy bo cieszy mocniej ^D


RE: FL Studio - CJ Peternity - 14.01.2017

Na początek często polecany jest FL Studio (choć to już nie jest mały program, a bardzo potężny DAW). Moim zdaniem jest bardzo przyjazny w obsłudze, ma bardzo wygodny interfejs graficzny. Zaczynałem od 4-ki, aktualnie 12. Dla mnie trochę za dużo dodatkowych funkcji i wtyczek względem poprzedników. Stawiam na jakość a nie na ilość :)


RE: FL Studio - Dj OneTwo - 18.01.2017

fajny ten flstudio wyglada jak z kosmosu szkoda ze jesze tak malo umiem bo w sumie nawet w nim nie raczkuje ale powoli staram sie isc pod ta ciezka gure fajny jest taki nowoczesnie wygladajacy moze kupie sobie pelna wersje jak zarobie troche wiecej w tym kfc


RE: FL Studio - Outshi - 9.02.2017

Chodzą plotki ze nowy update FL Studio ma byc kompatybilny z macOS i zostanie wydany w ciagu najbliższych tygodni. Stay turned.


RE: FL Studio - DNRBW - 21.02.2017

Ja swoją przygodę zaczynałem od fl studio 11 i do teraz mi odpowiada, bardzo fajny interfejs graficzny, oraz jest fajny w obsłudze.

ps do listy można dopisać Martina Garrixa,Bassjackersa :)


RE: FL Studio - dejfdj - 22.02.2017

Nie wiem czy źle widzę ale na liście nie ma 9 t he Wondera. Ikony Samplowania. Obecnie jak wszyscy na M A S CHI N E. Ile ja imprez na jednym jego kawałku ..
Siadałem do szyldu Image-line kilkukrotnie. Bez powodzenia.


RE: FL Studio - Jarus - 27.02.2017

Jest jakaś istotna różnica między wersją boxową a wersją download FL'a ? Czemu wersja elektroniczna ze strony IL kosztuje prawie 2 x tyle co wersja boxowa od dystrybutora ?


RE: FL Studio - Shutara - 27.02.2017

(27.02.2017, 19:57)Jarus napisał(a): Jest jakaś istotna różnica między wersją boxową a wersją download FL'a ?
[Obrazek: fcxPBYi.png]

(27.02.2017, 19:57)Jarus napisał(a): Czemu wersja elektroniczna ze strony IL kosztuje prawie 2 x tyle co wersja boxowa od dystrybutora ?
Zauważ że IL to belgijska marka, zatem nie ma co się spodziewać, że na ich stronie znajdziesz cenę dopasowaną do realiów Polski :) Różnica w cenie u dystrybutorów wynika właśnie z próby dopasowania do rynku i zarobków w naszym kraju. Dochodzą do tego oczywiście naliczone kwoty zapewniające zysk z takich dystrybucji.
Pozdrawiam.


RE: FL Studio - kkokosz - 24.07.2017

Ja FL strasznie polubiłem, gdy się na niego przesiadłem w zeszłym roku z Cubase'a. Wprawdzie na początku trzeba było się mocno przestawić z filozofią pracy, ale potem już poszło (super piano roll!). Genialna jest funkcja "Dump score log to selected pattern", zapisująca ostatnie 3 minuty naszej aktywności - jeśli udała Ci się jakaś fraza, ale niestety, akurat nie miałeś włączonego zapisu, to rzecz jest do uratowania :) Bardzo to pomaga w budowaniu utworu - wybierasz preset, grasz, grasz, a jak coś fajnego wyjdzie, zapisujesz :) Bez ciągłego usuwania/cofania itp. :)

Obecnie jednak coraz bardziej doskwiera mi bałagan, jaki się tworzy w programie przy większych sesjach. Niesamowicie drażni mnie "niezależność": instrument->track->ścieżka w mikserze. Tzn. gdy ustawiasz sobie w patternie jakiś synth jako pierwszy, to później sam musisz pilnować, żeby trzymać go na pierwszym tracku na playliście oraz przypisać mu pierwszy kanał w mikserze (i żeby wszędzie tak samo wszystko ponazywać/pokolorować). No, tak mam, lubię porządek i w innych DAWach mam go "z marszu", FL wymaga pod tym względem dużej dyscypliny (co w moim przypadku nie zdaje egzaminu, bo na początku pracy chcę zawsze jak najwięcej pomysłów muzycznych zapisać, a nie bawić się w kolorki i nazwy)... Pochodną tej "niezależności" jest oderwanie automatyzacji od jej celu - w Cubase mam automatyzacje podpięte pod odpowiednią ścieżkę, tutaj znów trzeba to samemu ustawiać, przestawiać, poprawiać...

Nie zmienia to faktu, że to świetny program i jeśli komuś jego workflow nie przeszkadza, bo będzie miał sporo przyjemności z pracy w nim :)


RE: FL Studio - jamesprodmusic - 17.06.2020

Obecnie aktualną wersją FL Studio jest 20.6 :D To już 8 lat od 11 :)


RE: FL Studio - Sajtrus - 17.06.2020

Uruchomiłem FLa po kilku latach,i zapomniałem jak się robi automatyzację.Głownie chodzi o write volume i potem read , jak to jest w Cubase, czy Studio One. Pamiętam , że w FL5 Studio jakimś rysikiem się to dało robić. Ale teraz mam klawisz z Mackie Control 3 i mogę do 32 ścieżek edytować.Na pewno jest to banalnie proste, ale cóż skleroza nie boli.Prośba o jakiś tutorial, albo szybką podpowiedz. FL 11. Pozdrawienja:)


RE: FL Studio - jamesprodmusic - 18.06.2020

Cześć, jest to jeszcze aktualne?